Дърва, въглища или нещо друго?

  • 674
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 146
Тази година закъсняваме с купуването на въглища и се чудим дали да не вземем по-малко въглища, а за останалите пари дърва.
Имаме камина с водна риза и когато гори с дърва остава по-малко пепел, а и по-лесно се чисти.
Преди време в една тема прочетох за екологични брикети или нещо подобно. Какво представляват те?
Тези от вас, които се утопляват с камина с водна риза, какво купувате - въглища, дърва или нещо друго? Може ли да ми препоръчате фирма или място, от където да ги купим. Става въпрос за София.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само да спомена, че по ОколоМръсТното съм виждала табели за продажба на дърва.
И аз знам, че отоплението с дърва е малко по-чисто..., но без да се зарежда камината, тя не топли Wink
Така, че дерзайте... време е!

# 2
  • Мнения: 156
И аз съм с камина и се топля с дърва. Не знам в София как е, но в Созопол 10 кубика дърва с превоза излизат 460лв. плюс още 40 за рязане и цепене стават 500лв. Преди бях с въглища, от две години съм на дърва и съм доволна, не е толкова мръсно и въздуха не е толкова сух както с въглищата.

# 3
  • в къщи
  • Мнения: 467
миналата година изгорихме 18 кубика дърва и 1 тон въглища,но поне навсякъде беше топло,и винаги има топла вода.

# 4
  • Мнения: 1 259
Ние сме с камина и парно.7 кубика дърва+ едни тръби,които са високо калорични и горят много.Разпалват се лесно,но са малко скъпички.Едното чувалче е 8 лв. а има 7-8 тръби вътре.Използваме ги когато е много студено за по-бързо загряване на водата.Въглища не слагаме,че е голяма мръсотия Tired

Общи условия

Активация на акаунт