Гражданското общество

  • 1 147
  • 29
  •   1
Отговори

Анкета

Ще гласувате ли за президент?

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 28 сеп 2006, 09:40

  • Мнения: 2 716
Покрай зрелищата, предлагани ни от различни медии, гражданската ни позиция поизостава. Разбира се ако я има изобщо. Идеята ми е: хайде да се преброим. Ще гласувате ли? И какъв ще е процентът на гласоподавателите в предстоящите президентски избори според вас?
Малко форумско социологическо проучване.
Аз не виждам конкуренция за креслото. И това, по мое наблюдение, е много жалко.
рр/ Исках да пусна анкета "Ще гласувате ли на предстоящите избори?" с 2 отговора: да и не, но не виждам как. Моля модераторите за съдействие.

# 1
  • Мнения: 1 671
Честно казано за тези президентски избори съм дълбоко разколебана.

В моите принципи е, че трябва да гласувам, защото това е върховното ми гражданско право.

Но не виждам за кого...

# 2
  • Мнения: 5 370
Честно казано за тези президентски избори съм дълбоко разколебана.

В моите принципи е, че трябва да гласувам, защото това е върховното ми гражданско право.

Но не виждам за кого...
Ако го направя-и аз като КОАЛА.
Направо по дефолт ще гласувам.
На предните избори-за кмет-на втори тур не ходих, защото не исках да прявя компромис със себе си.
Обаче сега....те, изборите, по принцип ще са един ТОТАЛНО ГОЛЯМ компромис май.
Ако 40% от българите гласуват-пак ще е нещо. ooooh!

# 3
  • Мнения: 6 871
Ще гласувам сигурно ако успея да намеря поне един читав кандидат. А и ако не ме домързи да отида до другия край на града.

# 4
  • Мнения: 6 243
Винаги гласувам.
Преди време дори на почивка на Рибарица се вдигнахме с мъжа ми до секцията - имам и форумски свидетели  Laughing

# 5
  • Мнения: 3 216
И аз ще гласувам,но се двоумя за кого.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Вероятно не. Не че се гордея с това. Но нещо съм в аполитичен период - всичките са ми еднакви Sick

# 7
  • Мнения: 431
рр/ Исках да пусна анкета "Ще гласувате ли на предстоящите избори?" с 2 отговора: да и не, но не виждам как. Моля модераторите за съдействие.

Долу до бутоните "Отговори" трябва да има бутон "Добави анкета". newsm78

По въпроса - ще гласувам на втори тур(ако има такъв).

# 8
  • София
  • Мнения: 610
Все се надявам ,че до изборите има време и аз ще намеря основателна причина да гласувам,защото засега нищо и никой не ме кара да отида.... Thinking

# 9
  • Мнения: 1 835
Не, няма да гласувам! За последен път гласувах през 1997 г. за Костов, проклех си майчиното мляко след изборите и се зарекох, че кракът ми повече няма да стъпи на избори. И не се чувствам виновна за това, нито ме е срам, това е моят избор. Имам си цялалостна концепция по темата, така да се каже, но... не искам да я натрапвам на никого. Понеже има зададен въпрос, та... и аз да си кажа.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Няма да гласувам. Това не е липса на гражданска позиция. Не желая да ме поставят в позиция да избирам от нищото.

# 11
  • Мнения: 6 167
Аз не съм пропускала избори до момента.
Нито едни ( местни, парламентарни)
В момента мисля за това, как да съчетая пътя до Милано с някаква задача ( не мога да я измисля обаче), така че парите за влак - 60ина евро да не отидат само за гласуването.
Така или иначе, гласът ми в момента струва толкова.
Малко ми е много, имайки предвид армиита сънародници, мои връстници, които не си вдигат г..зовете да гласуват в най-близкото училище, 'щото нема смисъл'.
Наистина съжалявам, че може би ще пропусна.
Питах за гласуване от чужбина онлайн - нямало.
Дано все пак  намеря и друг повод за ходене до Милано и да съчетая.

# 12
  • Мнения: 2 716
Лизбет благодаря ти за съдействието. Пуснах анкетата.
Идеята ли е в следващите 5 дни да видим процентното съотношение на гласуващи и въздържащи се на тези избори. След това ще сменя анкетата.
И аз така. Зная, че е важно да се гласува и до сега не съм пропускала. От така наречения "твърд електорат" съм. Но сега няма реална конкуренция. Мисля, че избирателната активност този път няма да надхвърли 35% и Първанов ще спечели убедително още на първи тур.

# 13
  • Мнения: 15 619
Да, ще гласувам.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 457
Няма да гласувам. Това не е липса на гражданска позиция. Не желая да ме поставят в позиция да избирам от нищото.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт