Как си търсите работа?

  • 1 672
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Интересен ми е този въпрос. Чакате да ви поканят от сходна фирма? Чрез роднини, приятели, позанти? Или по обяви? В интернет ли търсите обяви или във вестници?


 
Аз, въпреки големия си стаж вече - 14 г., съм работила само на две места (изключвам 1 г. работа в чужбина, докато бях в неплатен отпуск тук) и съм се явявала само на две интервюта и то пак в чужбина, а у нас - на първото място отидох като стажантка и останах 5 г. и кусур, на другото ме поканиха. Засега не си търся работа, но ми е любопитно как става по нашите географски ширини

# 1
  • Мнения: 2 178
Трудова борса.Аз имам близо 4г. стаж на 2 места и все чрез борсата съм ги намирала. Предимството е, че можеш открито да си кажеш какви са ти изискванията и да ти предлагат само такива позиции, които биха ти допаднали. По интернет или чрез обяви във вестника не можеш да придобиеш ясна представа за какво кандидатстваш.

# 2
  • Мнения: 899
Работата ме намира сама  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Сама - главно от Интернет, рядко от пресата. Няколко пъти и с познати Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 353
  Първия път се споделих с приятелка, че си търся работа, а тя сподели, че неин приятел си търси хора. Втория път споделих с клиент, който си търсеше човек. Третия път попитах преподавател дали някъде няма изнемогващи за служители шефове и нататък кръгът колега-нова работа се затвори. Сега си търся нова работа през нет-борса. Ходих на три интервюта през последните десет дена, дано поне едно хване дикиш.

# 5
  • Мнения: 1 671
Чрез обяви няколко пъти съм намирала работа. Станала бях спец по интервютата. Обаче разочарованието като почнеш е голямо, защото повечето работодатели си крият кирливите ризи на интевюто, та като поработиш известно време, разбираш нещата...

Сегашната си работа започнах чрез много близък човек Grinning

# 6
  • Мнения: 2 013
Ей, как забравих трудовите борси! А у нас вече са и големите западни НR агенции, които набират персонал. Дали обаче и тук правят психологически профили на кандидатите и предлагат най-подходящите за дадена позиция на фирмите? newsm78 newsm78
Поне така съм чела, че правят по света. 

# 7
  • Русе
  • Мнения: 755
Първата си работа започнах във фирмата, която последните две години от следването ми даваше стипендия, на втората ме покани началникът ми от първата, който междувременно смени фирмата, а сега си търся работа по интернет и частните трудови борси, преглеждам обявите във вестниците, но общо взето смятам, че не можеш да попаднеш на добра работа без познати.

# 8
  • Sf
  • Мнения: 808
И двете си работи тук в Сф ги намерих чрез притурката на в-к Капитал - Кариери Simple Smile
Спомням си, че излизах рано в събота и ходех да си купувам вестника Simple Smile А като реших да си сменям работата, отмъквах притурката от служебния вестник в понеделник Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 835
Да, Дивана, тук също правят психологически п рофили на кандидатите и предлагат най-подходящите. Преди няколко месеца бях на семинар на фирма "Диккон" и темата беше точно това - за подбор на човешките ресурси - как се прави профил на кандидата, как да се отсяват най-подходящите кандидати и пр. Семинарът беше на много високо ниво, а тази фирма "Диккон" се занимава точно с това.

# 10
  • Мнения: 1 101
Настоящата работа си я намерих по Интернет.

# 11
  • Мнения: 1 462
Интернет.

# 12
  • Мнения: 125
Досега само чрез познати

# 13
  • София
  • Мнения: 2 896
На сегашната работа - ме намериха те, чрез познат. Преди съм си намирала пак така, с познати или в интернет.

# 14
  • Мнения: 1 492
интернет

Общи условия

Активация на акаунт