Цезарово сечение и още нещо?

  • 2 068
  • 37
  •   1
Отговори
Здравейте, Мами (и татковци, колкото и малко да сте на фона на останалите Wink)
Пускам това запитване, за да сондирам мнения. Ето за какво иде реч: Предстои ми да раждам първо дете през декември '06. Единият ми яйчник е "сдал багажа" както се казва - имам дермоидна киста, която може само оперативно да се отстрани - и трябваше да ме оперират през м. май тази година. Не щеш ли, оказа се, че съм бременна и доктора, който щеше да ми прави операцията предложи да родя с Цезарово сечение и заедно с раждането да ми отстрани и яйчника. Аз веднага се навих, но в последно време от два други (лекарски) източника чух, че май няма да е много удачно да се правят двете операции наведнъж.
Моля ви, ако има тук хора с опит или информация, да споделите с мен - да или не, на такава операция...
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 230
Не знам дали ти отговарям на въпроса, но в родилното имаше една мама, на която секциото е продължило повече от 1 час, тъй като са й махали сраствания от предишното раждане със секцио. Била е със спинална упойка.

# 2
  • Мнения: 8 917
Това, че имаш дермоидна киста, съвсем не означава, че яйчника ти е "сдал багажа" - възможно е, но не и задължително. И аз бях с такава, но година преди да забременея ми бе открита и отстранена. За мен по-добър вариант от това със секциото да ти махнат и нея няма Peace

# 3
  • Мнения: 772
преди да забременея и аз имах голяма киста.когато родих питах доктора дали я е махнал но той каза че при секцио не се пипа друго защото е опасно.сестра ми я оперираха от спукана язва и са и махнали киста едновременно.изглежда наистина зависи.моята операция продължи 1 час и бях със спинална упойка.ако можеш да избираш в никакъв случай не избирай секцио.после може да ти направят безкръвна операция.
каквото и да решиш успех Peace

# 4
  • Мнения: 7 803
какви са мотивите другите (лекарски) източници, 4е не е уда4но да се правят наведнъж? 4исто лаи4ески ми вижда добре с 1 операция да мине6 само

# 5
  • Мнения: 8 917
преди да забременея и аз имах голяма киста.когато родих питах доктора дали я е махнал но той каза че при секцио не се пипа друго защото е опасно.сестра ми я оперираха от спукана язва и са и махнали киста едновременно.изглежда наистина зависи.моята операция продължи 1 час и бях със спинална упойка.ако можеш да избираш в никакъв случай не избирай секцио.после може да ти направят безкръвна операция.
каквото и да решиш успех Peace

 и това пък защо???

# 6
  • Мнения: 5 790
преди да забременея и аз имах голяма киста.когато родих питах доктора дали я е махнал но той каза че при секцио не се пипа друго защото е опасно.сестра ми я оперираха от спукана язва и са и махнали киста едновременно.изглежда наистина зависи.моята операция продължи 1 час и бях със спинална упойка.ако можеш да избираш в никакъв случай не избирай секцио.после може да ти направят безкръвна операция.
каквото и да решиш успех Peace

 и това пък защо???

Тъкмо и аз щях да питам същото  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 6 767
Като бях на фетална морфология при Марков, на екрана видя контракция,като за момент се заблуди, че е миома /изглеждат еднакво, като издатина в матката/. Питах го дали при секцио може да се махне, ако е миома и той каза, че нямало единно лекарско мнение, някой лекари махали, някой не пипали нищо друго при секцио. Така че... зависи от оператора явно.

# 8
  • Мнения: 69
На мен ми махнаха миома заедно със секциото, но то беше по спешност и  съм доволна , че така стана. Имах и много сраствания , а първия път раждах нормално, та са ме пооправили, колкото са могли . Ако трябваше да се подлагам пак на операция , щях доста да отлагам , а така  "с един куршум два заека " , пък и повода да легна на операционната маса е щастлив всъщност WinkСекциото продължи около час , но ти времето не го усещаш някакси .
Не съм специалист , но мисля , че по време на секциото ще е по- добре за теб.
Успех , и живо и здраво бебче ти желая  bouquet

# 9
  • Мнения: 772
операцията си е операция.цял живот после си теглиш от нея.особено след 10-15 години е много вероятно да има проблеми.не случайно такова нещо като 'секцио по желание ' няма.при следващо раждане вече почти никой не рискува то да бъде нормално.

# 10
  • Мнения: 416
Разбира се, че най-добре на един път. Какви са доводите, че не може наведъ?ж. Просто операцията ще продължи малко по-дълго.

Моето секцио също беше по-дълго, защото и аз имах доста сраствания. Но щом така или иначе ще те режат, по-добре секцио, защото е по-безопасно за бебето. А в противен случай първо ще имаш раждане, много вероятно с шевове, по-бавно възстановяване, после пак ще трябва да те режат, дълга и сложна.

# 11
  • Мнения: 8 917
операцията си е операция.цял живот после си теглиш от нея.особено след 10-15 години е много вероятно да има проблеми.не случайно такова нещо като 'секцио по желание ' няма.при следващо раждане вече почти никой не рискува то да бъде нормално.

Пред това да ми шият "Д"-то /евентуално/ и ме боли то, аз избрах по желание да ме боли корема от операция /в края на седмицата бях "забравила , че съм раждала"/.  А колкото до това, че си "страдам" от нея - нищо подобно Peace А ти застрахована ли си, че утре няма да ти се наложи да си правиш операция за нещо си? Не дай си Боже, разбира се! Peace

# 12
  • Мнения: 5 790
операцията си е операция.цял живот после си теглиш от нея.особено след 10-15 години е много вероятно да има проблеми.не случайно такова нещо като 'секцио по желание ' няма.при следващо раждане вече почти никой не рискува то да бъде нормално.

Пред това да ми шият "Д"-то /евентуално/ и ме боли то, аз избрах по желание да ме боли корема от операция /в края на седмицата бях "забравила , че съм раждала"/.  А колкото до това, че си "страдам" от нея - нищо подобно Peace А ти застрахована ли си, че утре няма да ти се наложи да си правиш операция за нещо си? Не дай си Боже, разбира се! Peace

 newsm10
Да, и аз предпочетох да ми зашият корема, вместо Д-то... Същия ден станах и обикалях болницата. А пък и ако не си бях искала "по желание", сега едва ли щях да си пиша тук спокойно. Не страдам и аз в момента... след 10-15 години - да доживеем, пък ще видим.

# 13
  • Мнения: 7 803
подкрепям  The Sun  и Алекс1  Peace
а 6то се отнася до второ раждане не е иzоб6то zадължително пак да е секцио  Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 8 917
операцията си е операция.цял живот после си теглиш от нея.особено след 10-15 години е много вероятно да има проблеми.не случайно такова нещо като 'секцио по желание ' няма.при следващо раждане вече почти никой не рискува то да бъде нормално.

Пред това да ми шият "Д"-то /евентуално/ и ме боли то, аз избрах по желание да ме боли корема от операция /в края на седмицата бях "забравила , че съм раждала"/.  А колкото до това, че си "страдам" от нея - нищо подобно Peace А ти застрахована ли си, че утре няма да ти се наложи да си правиш операция за нещо си? Не дай си Боже, разбира се! Peace

 newsm10
Да, и аз предпочетох да ми зашият корема, вместо Д-то... Същия ден станах и обикалях болницата. А пък и ако не си бях искала "по желание", сега едва ли щях да си пиша тук спокойно. Не страдам и аз в момента... след 10-15 години - да доживеем, пък ще видим.
smile3521

Общи условия

Активация на акаунт