Подсече се - моля помогнете!!!

  • 4 405
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Малката се подсече.Мазала съм я с Aveeno и с Бочко.Като се наака винаги съм я мила с вода и често със сапун и после съм я мазала с крем.Не мога да разбера защо се подсече! Сега плаче като я мия, бърша с кърпички или сменям памперс.Болезнено ли е мястото? Моля ви, помогнете ми! С какво да я мажа, за да се оправи? Какво да направя с това подсичане? Напрево ми се плаче като я гледам.

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 379
Ох, милото бебче  Sad
Аз го мажа с крема против подсичане на Бюбхен и не съм имала подсичане досега.
Знам , че когато бебетата се мият след всяка смяна на памперса се подсичат по-лесно, защото в гънките остава вода. Подсушавай бебка винаги много добре и ако трябва слагай и пудра по гънките. Ако възпалението не отшуми и дори стане повече иди на лекар да ви предпише някой по-специално кремче  Peace

# 2
  • Мнения: 7 803
ами болеzнено е да. спри да мие6 и да полzва6 сапун, те допълнително иzсу6ават кожата. мажи с маzни кремове, иzсу6авай добре дупето преди да сложи6 нов памперс

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 379
Забравих, че може и да е от памперса, ако се наложи, смени марката

# 4
  • Мнения: 300
Ние се мажем с крем Palmoderm и за сега не сме имали проблеми. Ако искаш пробвай с него. Иначе след като и смениш памперса я оставяй с голо дупе известно време за да и подиша кожата. Това мисля че трябва да помогне.
Успех с борбата и ви пожелавам да ви мине скоро.  newsm03

# 5
  • Мнения: 1 999
Когато бебка е подсечена я почиствам основно с отвара от смрадлика и едно памуче, вместо с вода или мокри кърпички. Wink Мажа я или с Бочко или с един крем на Мустела - Vitamin barrier cream. Колкото е възможно по-често я оставяй без памперс (между сменянията на памперсите, или преди и след баня).
Успех. Simple Smile

# 6
  • по света
  • Мнения: 1 587
Опитай с крема на Мустела за подсичане имат такъв специален.Аз ползвам тяхната серия и съм много доволна,зачервено от ластика на памперса минава веднага с крема им за тяло.Успех

# 7
  • Мнения: 251
Винаги я оставям по голо дупе да си порита и за това съм смятала, че винаги е достатъчно суха.Миела съм я след акане, защото четох в една книга, че трябва да се измиват изпражненията хубаво с вода и сапун, именно, за да не се подсече.Ползваме "Памперс" от раждането.Винаги сме спазвали тея процедури, винаги тези кремове, винаги тези памперси.Не знам защо чак сега се подсече.Не си го обяснявам.Възможно ли е да е от кърпичките - само тях сме сменили.Винаги сме ползвали Памперс или Джнсън, а сега "Бейби кеар", че нямаше други.А с какво да лекувам подсичането?

# 8
  • Мнения: 781
Виж, може от много неща да се подсече, например ако е постояла наакана, ако ще растат зъби и др. Аз също моето дете винаги го миех с вода и сапун и не сме имали проблеми с подсичане, освен в изброените по-горе случаи. Мий дупето с отвара от смрадлика/тетра/ и вода -разредено или с памуче, както са те посъветвали, това помага най-много и я оставяй повече време по голо дупе. При подкичане е ефикасен и крем Здраве или Медикоидеал, винаги са помагали, а какво ли не съм ползвала.
Ще се оправи не се притеснявай.  bouquet

# 9
  • Мнения: 559
Ако е зачервено  около самото дупе, може и да е гъбички, ако е по изпъкналите части е памперс дерматит. Скоро се консултирах с кожна лекарка и тя ми ги обясни тези неща. При нас каза, че е възможно да е непоносимост към храна. Изписа ни Daktacort, но понеже е с кортизон каза да не я мажа продължително време. Аз я намазах 2 пъти и веднага и се оправи. След това я мажа с EXOMEGA на A-DERMA. А преди това като се зачервеше леко я мажех с едно мазило, което купих от билковата аптека невеново масло, цинк и вазелин. Дано се оправите скоро  bouquet

# 10
  • Мнения: 8 917
Малката се подсече.Мазала съм я с Aveeno и с Бочко.Като се наака винаги съм я мила с вода и често със сапун и после съм я мазала с крем.Не мога да разбера защо се подсече! Сега плаче като я мия, бърша с кърпички или сменям памперс.Болезнено ли е мястото? Моля ви, помогнете ми! С какво да я мажа, за да се оправи? Какво да направя с това подсичане? Напрево ми се плаче като я гледам.
Не се притеснявай - нека в аптека да ти направят кремче /за около 10-15 минутки става/ и ще видиш, че с 1, максимум 2 мазания ще се оправи Peace

# 11
  • Мнения: 111
И дъщеря ми се подсича много често.Последният път/миналата седмица/ го оправих само с Бочко-много обилно мазане, всеки път.За около седмица се оправи.Иначе, нашето педи не ми препоръчва използването на мокри кърпи, когато има подсечено и аз избърсвам бебка с мокра тензухена пеленка.Успех и дано да се оправите по-скоро, че тези работи са мноооооооого упорити. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 026
 Ние имахме такъв проблем на скоро. Купи хума и след като подсушиш хубаво дупето , поръси обилно. Така закопчай памперса и на следващото сменяне повтаряй процедурата. Аз редувах и с Бочко и за 3-4 дни мина. Успех!

# 13
  • Мнения: 1 294
Аз също при всяка смяна на памперса мия дупето с топла вода, но само при къпането използвам сапун.До сега сме имали проблем с подсичането само в самото начало, когато ме гонеше шубето да не счупя малката до като и мия задничето Wink и я карахме на мокри кърпи Embarassed.
Мазане с Пиоктанин 1%при всяка смяна на пелената и изчисти дупето, за броени дни.От кремчетата, които ползвах преди това подсеченото и дупе ставаше все по-зле.
Подсичането може да се дължи и на смяна на марката пелени за еднократна.

# 14
  • Мнения: 995
Най-добре е чичо доктор да ти каже какъв е точно обрива, и да ти предпише мазило. Мойто чадо се подсече от зъби миналата година и след 5-6 мазила, които не помогнаха я заведох на лекар. Предписаха ми съвсем друго мазило и се оправи детето.
Между другото наистина не е много хубаво да миеш дупето със сапун. Много изсушава кожата. Купи си някакво измиващо средство,  което не съдържа сапун.

Общи условия

Активация на акаунт