Анкета от Настоящи и бъдещи майки

  • 2 336
  • 50
  •   1
Отговори

Анкета

Ако детското заведение , което посещава детето ви работи до 19 часа

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 06 окт 2006, 20:57

  • Мнения: 2 534
Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" има огромното желание да промени порочната практика родителите да бъдат изнудвани да прибират децата си до 17.30
Истина е , че сега в 18.00 в ДГ и ясли вече няма нито едно дете

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да, така е, но какво да правят работещите родители (като мен), на които работното им време е до 18.30 часа?

# 2
  • Мнения: 3 611
Ще го прибера, когато мога. Щом работи ДГ до 19:00, zначи по всяко време преди тоzи час аz мога да си го вzема. А персоналът там е длъжен да го zанимава подобаващо. (дали съм се огерманчила прекалено  newsm78, все пак zа българската действителност става въпрос  Rolling Eyes)

# 3
  • Мнения: 46 437
Ще го прибера веднага след приключване на работното ми време  Peace
Ако то е след определения краен час, ще ангажирам човек, който да я прибере във възможно най-ранния час.

# 4
  • Мнения: 2 000
Най-късно до 17 часа вземаме Митко от яслата. Но просто имаме тази възможност, тъй като не работим до късно. В противен случай щяха родителите ми да го прибират.

# 5
  • в къщи
  • Мнения: 467
моето дете е голямо,но когато ходеше на градина, никой не ни изнудваше,а детето ми искаше да я прибирам първа и аз бягах още в 4 и 30.Едно дете само да вземат по-рано и всички майки се втурват.В нашата детска е срамно да си оставиш детето последно.Сигурно и другите го правят.А те децата точно тогава излизат да играят,ама тва надпреварване между майките... Thinking

# 6
  • Мнения: 811
Гласувах до 18.30
работното ми време е до 17.30,офиса е близо до ОДЗ,но скоро ще местим офиса...та едвам ще успявам до 19 да го прибера...

# 7
  • Мнения: 4 390
Ще го прибера преди 17.00

Нямам работно време, с което да се съобразявам.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ох, честно казано много мъчно ми стана като ви чета........нямате никакво време за децата си.........аз бих се поболяла ако трябваше сега да тръгна на работа и да приключвам чак в 18:30.......Извинете за отклонението

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
Ще го прибера кога то приключи работното ми време и в адския трафик успея да се придвижа до яслата / градината. Ако е след 19.00 часа естествено ще ангажирам човек.

# 10
  • Мнения: X
Ще го прибера, когато свърша работа - преди 19 часа. Сега свеки я взима в 17, но ако нямаше възможност, щях да я взимам в 18:30 и мисля, че щеше да е последна и хич нямаше да ми се радват. Confused 

# 11
  • Мнения: 47 902
ами аз лично,в момента мога да си я прибирам в колкото си искам,но повечето приятелчета ги вземат бавачки или баби,има и дядовци,за да ги вземат до 18 часа,всъшност родителите дори гледат до 17 часа да са взети дечицата,за да не ги тормозят госпожите Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 910
Аз работя на смени и малката я прибира баща й(той е до 17.00ч),така че я взема до 17.30ч,но ако се наложи да закъснее ангажирам бабите.

# 13
  • Мнения: 292
Ами аз сега със зор си го прибирам към 18 ч. -  горе долу е или последен или предпоследен.  И винаги съм се чудила - до колко часа е работното време на другите майки и как се придвижват със скорост на диво прасе ...  Rolling Eyes Апропо аз съм автомобилизирана и не завися от графика на градски транспорт, ама на ...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 896
Отложихме тръгването на ясла за пролетта - и за момента проблема с ранното взимане отпадна, но пролетта ще видим зор - и аз, и мъжа ми работим до 18.30, и бихме могли да я взимаме малко преди 19.

Общи условия

Активация на акаунт