Отговори
  • Мнения: 294
Искам да попитам дали позволявате или по-точно учите ли децата си от малки да ви помагат да подреждате масата за ядене (закуска, обяд, вечеря)? Моят син е на 3,5г. и с удоволствие вече забелязвам, че може да подреди ПОЧТИ ПРАВИЛНО масата за вечеря (обикновено тогава сме всички заедно и имаме време за това) или обяд през уикенда. Аз му гласувам доверие да пренася повечето от нещата от кухнята в хола (там ядем) и да ги подрежда. Мисля, че това е добре за него - да свиква от малък да го прави и да не мисли в бъдеще, че е само "женска" работа... Не го прави всяка вечер, а само когато видя, че е в настроение и иска да помага.

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Засега си носи съдовете и приборите за миене и слага салфетки. Не го прави с огромно желание, но продължаваме. Според мен майките на момчета трябва да ги научат на всички домакински дейности. Peace
Майката на мой познат  казвала за всичко "Няма нужда да ги правиш тези неща, жена ти ще ги прави".  Shocked

# 2
  • Мнения: 253
Моят син беше на около 1,8м, когато започна да носи вилици и лъжици на масата. Малко по - късно започна да слага и чинии. Сега слага покривка и почти всичко на масата.
 Той го прави с голямо желание, за разлика от кака си  Grinning

# 3
Да.
Домакинската работа е разпределена между всички членове на семейството.
Така е редно за мен.

# 4
  • Мнения: 4 187
Все още не, но с удоволствие ще го правя, когато забележа, че проявява интерес .

# 5
  • Мнения: 4 406
засега само носи прибори от шкафа до масата- докер е Laughing

# 6
  • Мнения: 619
Да!
Подрежда масата за вечеря,и си отсервира нейната чиния.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 866
обикновено те подреждат масата у дома като виктория носи пълните чинии, а габриела - приборите и празните чинии и чаши. единственото, което ме смущава е че артистичният дух на габриела не й позволява да подрежда приборите успоредно един на друг на равни разстояния от чиниите, ама какво да я правя - творческа личност е  Laughing

# 8
  • Мнения: 7 821
Да, всеки според възможностите си  Simple Smile.

# 9
  • Smallville
  • Мнения: 994
Да и не само да подрежда,но и да отсервира.Помага ми и в други дейности,няма голямо желание,но аз настоявам....

# 10
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Да, засега слага покривката и носи хляба, вилиците и салфетките Heart Eyes.

# 11
  • Мнения: 525
Малката е на 4 години и много обича да помага.Да слага прибори на масата,да бърше прах и много обича да ми помага,когато мия чинии(но това рядко и го позволявам,защото нямам нерви да трая).

# 12
  • Мнения: 1 517
Разбира се. Пък и те сами проявяват желание, особено малката. Баткото и той беше мераклия, ама сега нещо не му се чува  Wink Но помагат. Сервират и отсервират след храна.
А такива работи като: "жена ти ще ги прави" няма в наш'та къща!!!   Naughty Всеки според възможностите си прави нещо, за да е добре на всички.

# 13
  • BG
  • Мнения: 390
Да, засега слага покривката и носи хляба, вилиците и салфетките Heart Eyes.
и отсервира собствените си прибори  Simple Smile

# 14
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Без да съм го карала, синът ми сам помага при сервирането и отсервирането. Явно в детската градина така ги учат и той го прави и вкъщи.
Много съм доволна и го насърчавам.

Общи условия

Активация на акаунт