За живота извън семейството

  • 4 839
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 723
Напоследък научих за мъжа ми неща, които не знаех. Оказа, се, че ме е лъгал съвсем целенасочено повече от година. Неговото обяснение е, "нали не вреди на семейството". Не става въпрос за друга жена. За нещо, което не е кой знае какво, но въпросът е, че ме лъже. И то дълго. Не е имал никакво намерение да ми каже истината, аз сама стигнах до нея.
Та въпроса ми е, защо според вас е постъпил така.
Не искам мнения от сорта на разкарай го или прости му, защото съм взела решение за себе си какво да правя от сега нататък, но не мога да разбера защо...
Какво кара хората да искат да имат само техен си живот, извън семейния?
Как мислите?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Лъгал или не е споделил? Първото го намирам за много грозно, второто- за допустимо. Все пак всеки има нужда от някакво лично пространство.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Може би се е притеснявал, че ако ти каже истината и сподели къде иска да ходи и какво му се прави, няма да одобриш или ще му пилиш... newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 6 767
Най-малкото аз ще вдигна невероятен скандал и ще го заплаша с раздяла. Е, все пак не пишеш за какво е лъгал, също е важно, но пък цяла година?  newsm78 Аз съм на мнение, че ако има нещо, което да крие от мене толкова време, по-добре да не сме заедно...щом не заслужавам да знам, за какво съм му вкъщи - да готвя и пера ли? Може да съм крайно, но така разсъждавам.

# 4
  • Мнения: 2 723
Не ме интересува какво ще направите... Аз съм взела решение
Интересно ми е защо го е правил, и не, не е премълчал, а е лъгал аз го питам това така ли е, а той казва, не, не е така... и не е само едно нещо, доста са... Твърдеше, че е щастлив, че ме обича, че иска да остареем заедно а през цялото време съвсем целенасочено ме е лъгал, защото от това семейството не страдало Shocked

# 5
  • София
  • Мнения: 35 814
Да не би да го притискаш повече от нормалното / то кой ли знае кое е нормално, но все пак/? Да се задушава и да му липсва свобода.
Искал е да направи нещо 'непозволено', за да си върне нещо изгубено / мъжко достойнство, гордост, свобода/

# 6
  • Мнения: 2 723
Може би се е притеснявал, че ако ти каже истината и сподели къде иска да ходи и какво му се прави, няма да одобриш или ще му пилиш... newsm78

Може би, но като те хванат натясно нали е хубаво да си признаеш, вместо да продължаваш да лъжеш. И да, да речем че ми пиля и не одобря, поне ще знам, че е бил честен и ще го уважавам за това, че е отстоявал позициите си

# 7
  • Мнения: 8 917
Първото го намирам за много грозно, второто- за допустимо. Все пак всеки има нужда от някакво лично пространство.
Peace....не знам в какво се изразява лъжата, но се вижда, че те е наранило - значи по неговите думи "семейството му страда"....

# 8
  • София
  • Мнения: 1 227
...............................
Какво кара хората да искат да имат само техен си живот, извън семейния?
Как мислите?

Ами всеки има нужда от малко свободно лично пространство. За себе си. Животът на човека не се изчерпва единствено и само със семейството. В противен случай в един момент всеки би се почувствал задушен, притиснат, затворен. И би намерил начин да избяга. За мен нещата стоят така.

А защо те е излъгал - не знам. Може би пък това е бил начинът му да избяга ... Ти би трябвало да знаеш: занимавал се е с нещо, което ти не одобряваш; било го е страх дали ще го одобриш; вършил е нещо нередно?
Ако пък са били малки лъжички като примерно цената на онова (казал ти е по - ниска, понеже не е знаел дали ще одобриш покупката) ми ....  newsm78 не виждам нищо страшно.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 037
А ти  не искаш ли да имаш личен живот и пространство,не забравяй че и той е отделна личност,освен семеен мъж.Естествено ако той иска лично пространство а на теб не ти позволява да имаш е кофти.Личното пространство естествено не трябва да вкл. и правото да хойка по други жени.
Аз например искам да имам и личен живот ама ...............цък,няма време ,няма кой да гледа децата ,къщата и т.н,но ми се иска да общува с др.хора без мъжа ми да е с мен,да имам мои интереси и забавления.Това не означава ,че искам да му изневерявам,нито че не ми е приятно с него-просто имам нужда от лично пространство.В момента за себе си така усещам нещата,може би защото ми липсва такова.Остави го да прави каквото реши стига да не вреди на семейния ви живот.

# 10
  • Мнения: 2 723
Да не би да го притискаш повече от нормалното / то кой ли знае кое е нормално, но все пак/? Да се задушава и да му липсва свобода.
Искал е да направи нещо 'непозволено', за да си върне нещо изгубено / мъжко достойнство, гордост, свобода/


ОК, ама ако е усетил, че се задушава, защо не е казал да се отдръпна малко... Искам да кажа, когато на човек му липсва нещо не е ли редно първо да обсъди с половинката , а чак после да търси алтернативно решение навън

# 11
  • Мнения: 2 495
Странни птички са мъжете, незнам какво да ти кажа Rolling Eyes
Каквото и да си решила, успех...и ако мислиш, че е по-добре да простиш...направи го  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 35 814
Може да е опитал, и да е видял че не се получава...Може просто да е искал да направи нещо щуро за да го забележиш....без да те нарани / както е с изневярата/

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Добре де, след като семейството не страда, какво искаш..........аз също не споделям всичко на мъжа си........все пак той не ти е дете или собственост.........Решила си да живееш с него, а се опитваш да го обсебваш...........Защо трябва всичко да ти казва  newsm78

А го е направил, защото е нормален човек

# 14
  • Мнения: 4 473
Не ме интересува какво ще направите... Аз съм взела решение
Интересно ми е защо го е правил, и не, не е премълчал, а е лъгал аз го питам това така ли е, а той казва, не, не е така... и не е само едно нещо, доста са... Твърдеше, че е щастлив, че ме обича, че иска да остареем заедно а през цялото време съвсем целенасочено ме е лъгал, защото от това семейството не страдало Shocked

Никси, недей така грубо  Naughty (визирам цитата с червения цвят). Разбираме желанието ти да не коментираме нашето поведение, но и ти не даваш много инфо за това, което питаш. Различно бих реагирала, нямам универсален отговор. Ако ходи на риболов без мое знание, за сметка на време, което може да прекара със семейството си е едно, ако е рискувал по някакъв начин целостта и стабилността на семейството си - съвсем друго. Дай повече инфо, поне насока за деянието на съпруга ти - ясно е, че си много наранена, обидена, допускам и озлобена.

Общи условия

Активация на акаунт