зачеване след противозачатъчни

  • 1 133
  • 5
  •   1
Отговори
Моля да ме извините, ако вече подобна тема е била дискутирана. Някоя от вас имала ли е дълго време проблеми с цикъла след като е спряла приема на противозачатъчни? Аз вече от 5 месеца имам такива проблеми- менструацията ми е едва-едва, не може дори да се нарече кървене, да не говорим, че е на 30 дена! Лекарят ми все още смята, че организмът трябва сам да се справи, защото съм млада, но май този месец вече е склонен да ми даде лекарства. Мислите и, че трябва да изчакам още или да почна с хормоните? newsm78 Много ме мъчи този въпрос..... Иначе яйчниците са ми чисти, всичко е наред с тях. Някой имал ли е подобен проблем и как го е разрешил?

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Доколкото си спомням след спиране на противозачатъчните, цикълът ми стана такъв какъвто беше преди да ги започна. Налагаше се да ги пия с лечебна цел, а за съжаление не дадоха резултат. Както и да го гледаш, противозачатъчните са хормони и малко или много организма ти се обърква. С времето всичко си влиза в нормата. Чувала съм, че след спирането им се забременява лесно...ако го желаеш ти го пожелавам най-искрено!

# 2
  • София
  • Мнения: 35 817
На теория - дават до 6 месеца да се нормализира МЦ.
Аз съм пила контрацептиви 10 год. МЦ ми се нормализира веднага - още на първият месец след спирането им имах Овулация.
Защо не направиш изследване на хормони?/ЛХ,ФСХ,Е2, Прогестерон/

# 3
Пускала съм хормони. Прогестеронът ми е направо скрит под земята, естрогените- високи доста. Другите са ок, но лекарят ми казва, че всъщност от естрогени имам нужда, нещо било свързано с първата фаза на цикъла- хипофизата ми не отделяла сама достатъчно и заради това овулация-тцъ!   Cry Дано и на мен да ми се нормализира за 6 месеца, но имам лошо предчувствие.... smile3518
Да почна ли да пия хормони все пак?!?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 271
Да почна ли да пия хормони все пак?!?

Щом си правила хормонални изследвания - поговори пак с лекаря си и ако е нужно взимай мерки навреме - няма защо да чакаш  Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 35 817
.......
Да почна ли да пия хормони все пак?!?
Това трябва да реши лекар след обстоен и задълбочен преглед и редица изследвания.
Потърси специалист по стерилитет

Общи условия

Активация на акаунт