Има ли деца, при които зъбоникнене=разстройство

  • 2 532
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 901
Извинете ме, ако скоро е имало такава тема, но търсачката ми извести, че е временно  изключена като опция.

Та, питам за разстройството. Дъщеря ми е на 1 година и 5 месеца и за последните 6 месеца 4 пъти й се е случвало да се разстрои, но което винаги ме е притеснявало е, че е за много продължителен период - 1-2 седмици. Последните 3 разстройвания са за период от месец и половина с почивки помежду им от най-много седмица. Досега й е правено едно микробиологично изследване, но не установи някакви проблеми. Тези дни чакаме резултати от второ такова. Всъщност, тя не ака, както се очаква при едно нормално разстройство (на всеки 10 минути например), а 1-2 до 3-4 пъти за цялото денонощие, но акото е рядко, като примерно има и някой друг ден, когато си е направо като цветна вода. Не мирише ненормално. Детето е жизнено, весело, няма температура и други обезпокоителни неща. Обезпокоителното е продължителността на разстройството и това че тя през последната седмица вече не се храни с апетита, както досега, като че ли е и по-бледичка. Вече съм отказала да я държа на всякакви диети от попара, солети и обикновени бисквити. Нова храна не сме въвеждали, така че изключвам да е от това. Разстройствата до предпоследния път не минаваха от третиране със Смекта, Ентерол, Нормофлор, диета. Просто един ден си приключваха. Този път не съм я мъчила с тях.

След предпоследното разстройство забелязах, че за й избили първите 4 кътника. Остават ни още 4 кътника и приключваме с млечните зъбоникнения. Забелязвам я от време на време да си държи ръчичката по-навътре в устата, но не е така често и изнервено, както го правеше едно време при вървите зъбчета. Тази нощ спа неспокойно, мноого мрънка и плака.

Та въпросът ми е, има ли дечица, при които зъбоникненето да дава ефект разстройство, колко време ви трае, как да разпозная, че е от това.

Както и много от вас предполагат, педиатърката след третия ден винаги е готова да дава антибиотик, а ето - предишното изследване се оказа без проблеми, а и междувременно разстройството тогава спря докато излязат резултатите (3 дни!)

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Според мен въпросът ти е напълно резонен - да, възможно е никненето на зъбки да е свързано с разстройство и висока температура, дори и едновременно с двете.
На сина му така му никнаха кътниците - 3 дни разстройство, 39 градуса Т.
Направи лека диетка и следи да не се обезводни детенце.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 275
Да при нас е така. И май е основно още докато зъбчето прониква венеца.
Примерно ака до 3 пъти, но е рядко толкова че мята и по гърба в седнало положение Simple Smile
Понякога са 2-3 дни подле след 4-5 пак може за един ден да е така, а на другия дори да ака топчета.
Така че ако не дриска повече от 3 пъти на ден и са до 3 дни не се притеснявам
 

# 3
  • Мнения: 3 334
Племенницата ми при всяко никнене на зъбче е така.Разтройство е имала даже и по7 дни докато избие зъбчето.Досега са й избили 8 зъба и със всичките зъби историята е една и съща.

# 4
  • Мнения: 45

При дъщеря ми никненето на зъбки започна с хрема и разтройство, и при следващите зъбки беше същото.Тогава го свързвахме с това , че първите зъбки пробиха малко преди годинката.Тогава се консултирах с педиатър и единственото на което се наложи да обърнем внимание беше продължителното  отделяне на лиги , защото направихме отит. Но за разтройството нямаше проблеми.

# 5
  • Мнения: 357
Абсолютно е възможно, при нас също беше така. Даже зная за дете на една приятелка, на което като му никнеха зъбки му се зачервяваше дупето Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 4 406
има има!!!

# 7
  • Мнения: 188
и при Вики никненето на зъбките беше съпроводено с разстройство, никакви други оплаквания, но не е било така продължително. Най опасно е да не се обезводни, в такива периоди избягвайте сокчетата и по разхлабващите храни

# 8
  • Мнения: 2 237
Да,при нас също е така.Докато избият зъбките,два-три дни е ад.Ходи по 8-10 пъти,рядко и воднисто.Щом избие зъбът ,спира.На всичкото отгоре се подсича жестоко и никъкав крем не я спасява. Sad
Не се притеснявай,сигурно няма нищо тревожно.Още повече че и изследването това е показало.
Ах тези зъби !

# 9
  • Мнения: 290
ne se pritesniavai ima de4ica koito sa s po razhlabeni stomah4eta i pri nai-malkoto nerazpolojenie im se otraziava na stomaha.Az imam sin na 9meseca i nie go prejiviavame sa6toto-vesel e bez temperatura no ima raztroistvo,az estestveno biah pritesnena,no na6ata li4na lekarka me uspokoi,4e poniakoga stava i taka!Niama stra6no 6te se opravite!Stiskam palci! Wink

# 10
  • Мнения: 959
При малката зъбоникненето понякога е съпроводено с разстройство,друг път с температура или в най-лошия случай и с двете.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 901
Току що получихме резултатите от изследването - становището гласи "не се изолираха дизентерийни, салмонелни, тифни, паратифни и патогенни коли бактерии и кампилобактер"

Последните 8 зъбчета ги изкара на 2 групи по 4 за около 2 месеца  #Crazy Дано да са зъби, то всъщност може ли да е друго - при всичко, което ви описах!

Благодаря ви за споделения опит!   bouquet Но вече пък съвсем не виждам смисъл да я ограничавам да яде нещата, които й се искат! Детето жадува за разнообразие, иначе не иска да яде. Е, и иначе си дриска до вратлето и петите, но не й пука!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 020
Резултатите ви са добри, така че нямате проблеми. При синът ми зъбоникненето е съпроводено всеки път с хрема и разстройство с продължителност 3-4 дни така както го описваш ти. Аз давам повече солетки и сухарче в храната.

# 13
  • Мнения: 1 117
При синът ми зъбоникненето е съпроводено всеки път с хрема и разстройство с продължителност 3-4 дни така както го описваш ти. Аз давам повече солетки и сухарче в храната.
PeaceПри нас положението беше абсолютно същото!

# 14
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Педиатърката на Дани,ми каза,че при никненето на зъби може да получи разтройство,температура,да е нервен.Мисля,че е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт