При какви специалисти е хубаво да бъдат прегледани децата ни?

  • 783
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Мами, моя приятелка е завела детето си на ортопед и се установило, че крачетата са с различна дължина, сега ще може на време да се помогне на детето и да се оправи. По тази причина се интересувам при какви специалисти е хубаво да бъдат прегледани децата ни и на каква възраст и от здравната каса предвидени ли са такива профилактични прегледи?

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да предвидени са. Момиченцата е задължително да бъдат прегледани от ортопед.
Иначе трябва преглед от педиатър и кръвни изследвания на 6 месеца, ако е наложително и по-често. 
На твоята приятелка къде са установили това нещо за краченцата? Защо не потърси второ мнение. Защото от ортопед до ортопед...

# 2
  • Мнения: 3 116
Според мен е добре бебоците да се преглеждат и от офталмолог (очен лекар) и ушен лекар, но това като станат на годинка  Peace

# 3
  • Мнения: 8 917
Момичета, накарахте ме да се замисля  Rolling Eyes Гери никога не сме я водили на офталмолог или на УНГ Thinking

# 4
  • Мнения: 816
Най-хубаво е бебето да бъде прегледано веднага след раждането, както се прави напр. в Англия дали има слухови и зрителни реакции, да се преслуша сърце и бели дробове, да се види от ортопед ( това назапад се прави още първия-втория ден в родилното) и от там на татък мама и тате да не мислят за такива работи,  а да се наслаждават на връзката с детенцето си.
Какво сме хукнали ние тука да си преглеждаме децата? навярно причината е че нямаме и грам доверие в мнението на личния лекар, който идва у дома, веднага след прибирането. Добре, де, ама за какво постоянно да се мислят отрицателни неща. Случило се на някой познат и хайде юруш, че и на нас може да се случи.
По-спокойно, момичета. Не се шашкайте толкова.  bouquet

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 526
Аз доколкото знам на 6 месеца, 1 година и 3 годинки се прави кръвна картина, която се поема от здравната каса. Ортопед е задължително при раждането, след това е хубаво, когато детето проходи и после някъде към 5 години. За офталмолог май също на 1 и на 3 г. Може би е добре децата да се водят и на профилактичен стоматологичен преглед към 3/4 годинки. Май това е предостатъчно Simple Smile))))

# 6
  • Мнения: 236
DOROTEIA, преглед се прави и тук в България веднага след раждането, но този преглед не е достатъчен. Проблеми могат да се появят в по - късна възраст, а ранното откриване е от голямо значение. Профилактичните прегледи и изследвания не са важни само за децата ни, но и за нас възрастните, пример рак на гърдата. Така че не пренебрегвай тези прегледи. 

Общи условия

Активация на акаунт