Относно детските

  • 865
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 789
Въпросът ми е от кога се получават детските - от датата на възникване на правото /раждането/ или от момента на подаване на молбата в Социални грижи.

# 1
  • Мнения: 492
След  подаване на молбата в Социални грижи започваш да получаваш детски надбавки.

# 2
  • Мнения: 942
След  подаване на молбата в Социални грижи започваш да получаваш детски надбавки.
Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Губят се, аз така загубих един месец.

# 4
  • Мнения: 334
Въпросът ми е от кога се получават детските - от датата на възникване на правото /раждането/ или от момента на подаване на молбата в Социални грижи.
Детските се изплащат на майката през месеца, следващ месеца, за който се дължат на майката.
Изисква се брутен доход за последните 12 месеца.
И да ако молбата не бъде подадена на време детските се губят за месеците за които си имала право ,но не си подала молба.

# 5
  • Мнения: 3 789
Благодаря за отговорите  на всички:bouquet:, ще гледам да се класирам в този  месец с молбата.

# 6
  • софия
  • Мнения: 432
Въпросът ми е от кога се получават детските - от датата на възникване на правото /раждането/ или от момента на подаване на молбата в Социални грижи.
Детските се изплащат на майката през месеца, следващ месеца, за който се дължат на майката.
Изисква се брутен доход за последните 12 месеца.
И да ако молбата не бъде подадена на време детските се губят за месеците за които си имала право ,но не си подала молба.

следи си датата за ново подаване на молба от заповедта на социалните, за да не губиш многото пари , които ни  дават

# 7
  • Мнения: 465
След  подаване на молбата в Социални грижи започваш да получаваш детски надбавки.
точно така Peace

# 8
  • Мнения: 8 505
Губят се, аз така загубих един месец.


Аз вече година и половина Confused

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз вече година и половина Confused

Защо? Заради доходите ли?
Иначе детски се полагат от месеца след раждането.

# 10
  • Мнения: 338
Здравейте, бихте ли ми казали какви са изискванията за получаването им? Благодаря предварително Grinning

# 11
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Доколкото си спомням / аз вече не получавам - богата съм Crossing Arms.../ - доход под 200 лв. на член от семейството.Представяше се бележка за доходите на двамата родители за 6 месеца назад...мисля,че още няма промени.

# 12
  • Мнения: 15 619
Доход до 200 лв. на член от семейството за година назад.

# 13
  • Мнения: 338
Благодаря Ви за отговорите Laughing

Общи условия

Активация на акаунт