Имам нужда от съвет /от адвокат/.

  • 1 081
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 575
Незнам дали тук е мястото на въпроса. Ако съм сгрешила , моля модераторите да ме поправят  bouquet.
Живея в 14-етажен блок. Вчера на съседът от 6-я етаж му хрумнало да отреже комина. Т.е. живущите под него от 1 до 5 етаж, остават без вентилация. Та, въпросът ми е.... имат ли съседите от 1-5 етаж основание за производство? А дали е възможно то да стигне до край /евентуално/, какви са шансовете с нашето законодателство?

# 1
  • Мнения: 6 155
Естествено, че имат. Това са общи части и всички изменения или поправки се извършват по решение на общото събрание.

Какво имаш предвид под "да стигне до край"?

# 2
  • Мнения: 7 109
Помолете го да го възстанови доброволно.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
Естествено, че имат. Това са общи части и всички изменения или поправки се извършват по решение на общото събрание.

Какво имаш предвид под "да стигне до край"?
Да му се наложи да го възстанови.
Помолете го да го възстанови доброволно.
Пробвахме с добро, но той каза, че е свикнал всички да го мразят.
Незнам какво трябва да се прави, по принцип не изглежда да не е в ред, ама едни такива приказки newsm78.

# 4
Мила, пробвай във форума на Lex.bg. На момента ти отговарят хора от бранша...

# 5
  • София
  • Мнения: 4 575
Мила, пробвай във форума на Lex.bg. На момента ти отговарят хора от бранша...
Благодаря

# 6
  • Мнения: 448
Не зная какво ще ти отговорят адвокатите, но мои близки имаха подобен проблем и се оказа, че това е работа за пожарната. Там  си има инспектори занимаващи се с това, идват, проверяват и " д.... да му е яко".

# 7
  • София
  • Мнения: 1 439
Има Закон за Етажната собственост, ако не намериш решение в Lex.bg  пиши да се разровя, но по спомени всички преустройства с общи части стават след решение на Общото събрание, така че можете спокойно да си го съдите. Успех

# 8
  • София
  • Мнения: 4 575
Благодаря на всички ви  bouquet. Свършихме работа. Все пак ще стане доброволно newsm44, че съм много против насилието.
Моля модераторите да заключат темата.

Общи условия

Активация на акаунт