Фетална морфология в 21 седмица

  • 6 732
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 004
Някой правил ли я е тогава и дали не е късно? Чета все различни срокове за нея, пък лекарката ми каза че се прави 16-20 седмица....
а ако недай си Боже се наложи амниоцентеза правят ли в 21ва седмица или е късно? Благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 174
Май 21г.с за амниоцентеза е късно.На мен ми я правиха в 18г.с,но все пак лекарите си знаят най-добре! newsm78

# 2
  • Мнения: 3 116
Зайо и аз я направих в 18 седмица  Peace

С две ръце ти препоръчвам д-р Марков от МЦ Фемина  Hug

# 3
  • Мнения: 146
Феталната се прави в12г.с, 22г.с и между 28 и 30 г.с. поне така ми каза д-р Марков, а за амниоцентеза не мога да ти кажа.

# 4
  • Мнения: 1 004
Ами явно при лоши резултати от скрининга ще трябва да се моля за по-ранен час
Аз при Томова уж ще ходя защото лекарката ми я препоръча иначе също си мислех за Фемина  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 454
Преди два дена бях на фетална морфология при д-р Марков във Фемина. Мога само добри неща да кажа за него, още повече, че той знаеше, че отивам при него с лош резултат от БХС. Прегледът беше доста дълъг, разгледа доста добре бебето и ми каза, че е момченце. Видя гънката на вратлето, която беше някакъв показател за Даун, но за съжаление не успя да види личицето на бебето, за да измери костиците на нослето, които както се оказа били много важни. При д-р Марков разбрах, че за БХС ми е въведена грешна седмица, но и след преизчисляването резултатът пак не беше кой знае колко добър. За другата седмица сигурно ще направя амниоцентеза. Малко се отклоних, но се опитвам да ти кажа, че няма да съжаляваш ако отидеш при д-р Марков.

# 6
  • Мнения: 139
моята докторка ми каза, че последната подходяща седмица за морфология била 24-та.
аз за тогава си записах час, защото Томова нямаше свободен за по-рано.
преди един месец и звънях.
иначе за амнеоцинтезата не знам.

# 7
  • Мнения: 992
ами мойта лекарка ми беше казала че 16-19 е срока за бхс и съответно ако се наложи амниоцентеза

# 8
  • Мнения: 201
21-22 г.с. е точното време, в което трябва да отидеш, но лошото е, че ако се обадиш сега, ще ти дадат час за след 1 месец. И аз съм много доволна от д-р Марков в МЦ "Фемина".

# 9
  • Мнения: 2 427
Да,знам че е така в Бг,четох из сайта че в Бг я почват от 16 Г.С.При нас пък тук задължително се прави в 21,ни по рано ни по-късно Crazy.Знам го ,защото само дето не се сбих с моя доки,ты като тръгвах точно тогава на море,а той ми го каза два дни преди да тръгнем,при което просто нямаше кой да ми я направи.После я направих на морето,намерих начин ,но както и да е.Тук 21 е ок newsm78...
п.с.,след толкова много юркане,нерви и страх че сте изпусна срока,най-накрая намерих частна клиника,която ми направи феталната морфология.След описание на състоянието на плода и четера глупости,най долу с маки букви имаше един апендикс,който обясняваше че дефакто този вид изследване не дава със сигурност гаранция ,че детето е напълно здраво,демек това не било точна наука и бля-бля-бля.
Само стресират бременните,уви Tired.

# 10
  • Мнения: 2 427
Апропо,при Амниоцентезата,вероятността да загубите детето и то в крайна сметка да се окаже съвсем здраво е голяма.
Затова е добре това да се обяснява много подробно на жените които се подлагат на това изследване.Вероятността след добри резултати от изследването ,детето да е все пак с проблеми е също голяма,както това теста да е с лош резултат ,пък детето да си е  здраво!
За мен е важно майката преди да се подлага на такова изседване да е напълно наясно дали ако и съобщят че резултата е лош е готова да абортира в 5-6 месец.Защото ако не мисло да го прави,то в този случай е по-добре изобщо да не поема риска да прави този вид изследване и с това да застрашава бременността си и детето което носи.
По принцип при нас казват ,че ако: майката няма предишни бременности при което детето е имало малформации и генетични заболявания,ако майката не е работила в близост до токсични вещества и продукти,ако не е злоупотребявала с алкохол и ако не е над 35 годишна възраст,ако това не е 5-тото и подред раждане,ако в семейството няма случаи на малформации или генетично предавани заболявания ,то тогава вероятността всичко да е наред с плода е около 99% и няма смисъл от амниоцентеза. Peace

# 11
  • Мнения: 286
Аз ходих при Доц. Томова, и ти я препоръчвам горещо. Бях също в 21 г.с. Тогава просто спомена, че е по-добре да се ходи по-раничко. Не че нещо пречи на прегледа, а именно заради амниоцентезата - не е желателно да се прави след 18-20 г.с. Дано всичко ви е наред, и не мисли изобщо за амниото.  Peace

# 12
  • Мнения: 1 004
Незнам дори се чудя, откъде ми дойдоха тези идеи за изследвания, така хубаво си ми беше първата бременност, нищо не ме вълнуваше, извън нормалните прегледи......а сега само ми е свито сърцето. Аз съм записана за 21 седмица, казах им че е късно, но лекарката която ме записа, каза "ми няма по-рано". Така че само да ми каже че трябвало по-рано да ида  #2gunfire
Както и да е - благодаря на всички   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 11 657
Аз ходих на фетална морфология през 21 г.с. в МЦ Фемина-д-р Димитрова.За по-рано нямаше часове и 3 седмици чаках.Въпреки това ми се струва,че по-рано е по-добре.Оказа се,че вървя с 1 седмица назад и реално е било в 20 г.с.
При мен имаше съмнения,не искам да навлизам в подробности...които слава богу се оказаха неверни след преглед при друг специалист,но аз се чувствах ни напред,ни назад.
Иначе и аз като теб по време на първата бременност бях пей сърце,а по време на втората, ограмотявайки се от форума само дето диагнози не си поставях и мъжът ми се беше заканил да изключи Нет-а,ако продължавам.

# 14
  • Мнения: 1 004
И моят е луднал..Пък и аз съм един хипохондрик Crazy Всичко, което прочета си го намирам у себе си...

Общи условия

Активация на акаунт