Търся нещо,свързано с обзавеждане...но не знам как се нарича

  • 5 249
  • 29
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
Значи имам една идея,на кратко следната :

Кухнята ми ще бъде бокс и има врата към хола , искам да я отделя по някакъв начин и ми хрумна,че мога да сложа някакви ресни,които хем да отделят двете помещения ,хем да не ме затрудняват с преминаването , обаче проблемът е,че не съм виждала  , а и нямам идея нито как се казва това "нещо",нито къде продават  newsm78

Единственото,което знам е ,че не искам да са дървени топчета,или ленти /като едно време в магазините /, а нещо красиво и свежо ,нещо като ресни от прозрачни топчета или фигурки Thinking

Помагайте ,моля ви,че тази муха ми е влязла в главата и не ме оставя    Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 671
Не съм виждала подобно нещо по магазините, но се сетих веднага за магазините за мъниста. Можеш да пообиколош и да видиш какво се предлага /сещам се за един на малките 5 кьошета/, можеш да си направиш ресните сама - аз съм правила от бамбукови пръчки и мъниста, лесно е: трябва ти летва за основа, закрепяш еднакви на дължина корди върху нея и после сам нанизваш елементите; един възел накрая предпазва от изнизване, а и лесно се скрива в дупката на мънистото!
Пиши, ако се захванеш да ги правиш, ще ми е интересно какво ще се получи!  Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
Rumya , не съм от София,но ако не намеря къде продават може и да се опитам да направя,но какви са тези магазини за мъниста по принцип  newsm78 ,какво друго се продава,че да се ориентирам евентуално къде в Б-с има такъв

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Провери в голям магазин, където продават прежда, конци, гоблени, копчета, мъниста.

# 4
  • Мнения: 28
виждала съм преди 2-3 месеца такова нещо направено от миди и охлюви /много екзотично/ в едно малко магазинче на пресечката на Оборище и Черковна- до пицария Тайни.

# 5
  • Мнения: 5 593
пробвай в магазин за домашни потреби. Там съм виждала такива завеси.

# 6
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Виждала съм в Гърция - в детските супермаркети "Джъмбо". Не бяха и скъпи, ако имаш познати там, е вариант да ти пратят по автобуса.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
Виждала съм в Гърция - в детските супермаркети "Джъмбо". Не бяха и скъпи, ако имаш познати там, е вариант да ти пратят по автобуса.

нямам познати там,но все пак значи има някакква надежда да се продава и в БГ,

предпочитам да го купя,а не да го правя или поне да го видя на живо ,че да имам някаква идея как да стане

по тези Домо-та,Домко-та или индийски магазини някой да е виждал  Thinking

# 8
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
в гъзарския магазин за завеси до нас съм виждала да се продават на метър единични нишки, към които са прекрепени кръгли и елипсовидни, много финни и леки бели плочки ...
Направили са на част от витрината демо - 20-тина нишки закрепени на около 5см със специални закачалки. Изглежда перфектно и предполагам, че е точно каквото ти трябва.

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
А къде е това до вас? За съжаление нямаме ясновидски способности, може ли адрес?

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Май само аз мисля, че това ще е възможно най-неудобният преход между кухня и хол ooooh!

# 11
  • Мнения: 8 917
Май само аз мисля, че това ще е възможно най-неудобният преход между кухня и хол ooooh!

На мен идеята също не ми допада, но все пак не това е важното Peace Провери в магазините с бамбукови изделия - има готини неща Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моят девер има такава "завеса" отделяща кухнята от хола. Ами много е красиво, но супер непрактично и почти постоянно стои прикрепено от двете страни за да може да се минава свободно.

 Забравих да кажа, по темата - можеш да си направиш най-различни красоти от материали по избор и съобразени с обстановката.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 15:53 от Етиа

# 13
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Мисля, че гледах нещо подобно в Mr. Bricolage

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 176

Май само аз мисля, че това ще е възможно най-неудобният преход между кухня и хол ooooh!

На мен идеята също не ми допада, но все пак не това е важното Peace Провери в магазините с бамбукови изделия - има готини неща Peace


Защо  така мислите ? Аз си мисля,че е по-добре от врата,защото бокса няма прозорец и ще получа клаустрофобия вътре ако се затворя

The Sun ,какви са тия магазини за бамбукови изделия ?



в гъзарския магазин за завеси до нас съм виждала да се продават на метър единични нишки, към които са прекрепени кръгли и елипсовидни, много финни и леки бели плочки ...
Направили са на част от витрината демо - 20-тина нишки закрепени на около 5см със специални закачалки. Изглежда перфектно и предполагам, че е точно каквото ти трябва.

Кажи нещо повече,коя марка - да се ориентирам дали има в Б-с



 Моят девер има такава "завеса" отделяща кухнята от хола. Ами много е красиво, но супер непрактично и почти постоянно стои прикрепено от двете страни за да може да се минава свободно.

 Забравих да кажа, по темата - можеш да си направиш най-различни красоти от материали по избор и съобразени с обстановката.


 Знаеш ли от къде е купена?


Ако знаете конкретни магазини ,марка - казвайте  Hug,пък дано ги има и насам   или поне във Варна

Общи условия

Активация на акаунт