Кремчетата на д-р Йоткер

  • 1 572
  • 18
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 706
Дъщеря ми е на почти 1 г. и 2 месеца. Искам да попитам дали готовите кремчета и пудинги на д-р Йоткер са подходящи за нея.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако си от хората, които държат на здравословното хранене, е добре дори в храната на възрастните да се избягват пакетирани храни, полуфабрикати и такива за бързо приготовление. Всяко нещо, което съдържа съставки с Е, не е най-здравословният избор. В тези кремчета Е-тата не са от истински опасните видове, но все пак са повод човек да обмисли дали да ги включи в детското хранене.

# 2
  • Мнения: 599
Аз не бих дала. Те са само нищесте с оцветители. Изобщо кремове не съм давала, само каши и по възможност домашноприготвени - овесени ядки, киноа, просо... А ако са купени - пълнозърнеста, елдена, ориз и рожкови. Един обикновен грис ще е по-добре, поне според мен. Ако искаш, може да му сложиш истинска Бурбон - ванилия, продава се в повечето големи магазини (а съм виждала в Била на Котани). Но всяка мама решава кое е добре за нейното дете  Peace

# 3
  • Мнения: 988
Още не съм стигнала до там, но да се обадя. Аз съм от децата отгледани с домашни кремове на база грис, ориз, извара, кисело мляко, с подправки ванилия и канела и плод за цвят - в най-лошия случай какао. За пръв път опитах крем тип нишесте в детската градина (като по-голямшка, първите години не съм ходила) и още помня отвращението си.  Sick

Та така, вкуса на децата към консистенция, аромат, вкус, се създава от рано и ако не я свикнеш с такива неща, а предлагаш домашни алтернативи (за да знае че и тя яде "кремче" като другите деца) няма и да ги потърси.

# 4
  • Мнения: 3 550
Много изкуствени ми се струват. Ако искаш с нещо да разнообразиш менюто, потърси натурално нишесте (без подсладители и оцветители), прибави плод. Вече бяха споменати и другите варианти за грис (има пшеничен и оризов) + плод, сирене и др.

# 5
  • Мнения: 6 243
На тази възраст аз давах от пудингите на д-р Йоткер. Като допълнителен вариант за закуска, редом с пълнозърнестите каши, гриса и т.н.

# 6
  • Мнения: 1 383
Да използвам темата да попитам - днес гледах едни пакетчета нишесте за деца над 4 месеца. Съдържали "натурални оцветители и аромати". Дали са по-различни от обикновените боядисани нишестета? За съжаление не запомних кой е производителят.

# 7
  • Мнения: 2 784
Не съм давала Д-р Йоткер, но понякога давам кремчета за следобедна закуска. Погледнах, марката е Алто. Съдържание:нишесте, аромати и оцвететели за хранителни цели. Давам предимно ванилия, карамел и лимон, много са сполучливи.През останалото време давам мляко с грис, мляко с ориз, кисело мляко, плодове.

# 8
  • Мнения: 3 447
Аз давам понякога пудинг ванилия.

# 9
  • Мнения: 422
Мисля , че е по-добре да не даваш.Домашно приготвените са много по-вкусни. Peace

# 10
  • Мнения: 1 014
За направата на кремчета използвам натуралното нишесте (има царевично и пшеничено) без оцветители и ароматизатори на фирма Prima. Има го в Била. Добавям само плод и АД, никога захар. Давам ги за следобедна закуска, но не всеки ден.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
... За пръв път опитах крем тип нишесте в детската градина (като по-голямшка, първите години не съм ходила) и още помня отвращението си.  Sick
Та така, вкуса на децата към консистенция, аромат, вкус, се създава от рано и ако не я свикнеш с такива неща, а предлагаш домашни алтернативи (за да знае че и тя яде "кремче" като другите деца) няма и да ги потърси.

Е, да де, но после и то ще се отврати от този непознат вкус...
Започнах да давам пудинг около годинката.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 896
Ако си въвела жълтък можеш да направиш ти подобно кремче, с кафява зафар, която разбъркваш с 2-3 жълтъка, прибавяш малко натурално нишесте (1- 2 с.л.), после тази смес прибавяш към почти завряло мляко (ако и такова си въвела) бъркаш докато се сгъсти и преди да го разсипеш по купички и чашки, може да прибавиш натрошени бебешки бисквити. Така поне си сигурна, че няма да има много Е-та (освен евентуално в бисквитите)...за съжаление нямам точни мерки, защото готвя на око  Embarassed

# 13
  • Мнения: 2 211
За направата на кремчета използвам натуралното нишесте (има царевично и пшеничено) без оцветители и ароматизатори на фирма Prima. Има го в Била. Добавям само плод и АД, никога захар. Давам ги за следобедна закуска, но не всеки ден.

Това все едно аз съм го писала. За тази възраст на децата това е най- добрият вариант. Колкото по- чисти храни, толкова по- добре.

# 14
  • Мнения: 3 457
НИЕ много ги харесваме тези кремчета-каката много ги яде но тя е на 5г.-голяма е, а аз сечудя дали мога по-нататък на малкия да му правя кремче от тиква с мляко и с какво мляко евентуално да му я правя-тои е на кърма на 5 месеца е?

Общи условия

Активация на акаунт