Агресивна е към мен...

  • 575
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
Преди малко както си лежах на дивана Вики дойде при мен и започна да ме бие доста агресивно, без никаква причина, в яда си,че й обяснявам и не се трогвам от ударите й ме ухапа по ръката, подскочих и й казах, че ще заплача, а тя ми отвърна "Ми плачи де", и започна да настоява "Айде плачи, плачи"

Това не се случва само сега, но напоследък започна да зачестява
Някой сблъсквал ли се е с това, вече съм доста притеснена newsm78

# 1
  • Мнения: 1 030
Моята принцеса беше малко нервна преди време но аз запазих нужното спокойствие и тя се успокои.Когато са по малки децата са склонни към такива състояния,наблюдавай я ако друг такъв случай помисли не се паникьосвай.Много важно ние родителите да сме спокойни,защото те усещат нашите неразположения

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Иска да правите разни неща зедно, според мен.......яд я е на теб, че не си на нейно разположение........така мисля, но може и да греша...не ви познавам

# 3
  • Мнения: 1 983
Иска да правите разни неща зедно, според мен.......яд я е на теб, че не си на нейно разположение........така мисля, но може и да греша...не ви познавам

и това си го мислех, но напоследък доста добре се разбираме двете,опитвам се да я забавлявам и да не й се карам за всичко,карам й се само и единствено, когато с нещо си застрашава живота (бъркане в контакти, посяга към нож и т.н.), бие деца или не се държи прилично,в крайна сметка осъзнах, че няколко счупени чаши или чинии не ми костват нищо или омазано някъде из нас също, слуша ме  като цяло:oops:, освен проблема, за който ви споделих, когато го направи обикновено се занимава с нещо сама, и изведнъж все едно се сеща, че е забравила нещо, идва и започва да ме налага newsm78

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Когато го направи следващият път, опитай да се абстрахираш от това, че те удря, прегърни я и я попитай дали не иска да отидете в стаята и да почетете книжка....или пък да поудряте на барабана, примерно........или пък има много енергия, която не изразходва и се чуди какво да прави със себе си....това също може да е причина да става агресивна

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ох, имаш право да си на "собствено розположение" и на детето да не му харесва Tired...Отстоявай си позицията и правото да си ти, и обеснявай, че мама я боли, че не иска да стане от дивана/да зареже готвенето/или друго за да се забавлявате заедно. Аз също като secretgarden мисля, че търси внимание/или ревнува от занимание, в което не участва/, но не мисля че трябва да станеш и да видите каквото си е намислила. В края на краищата родителите, освен родители са и хора и имат права, не само задължения Peace!

# 6
  • Мнения: 161
А дали не копира нечие поведение?Обърнали ли сте внимание в детските филмчета какви сцени на поведение има и какви думички използват ? newsm78

# 7
  • Мнения: 7 362
Когато го направи следващият път, опитай да се абстрахираш от това, че те удря, прегърни я и я попитай дали не иска да отидете в стаята и да почетете книжка....
      От опит мога да кажа,че този съвет не помага.Даже често води до още по-яростно нападение. Mr. Green Опитай се да и отвлечеш вниманието с нещо което става навън,направи се ,че не забелязваш ,че те е ударила или обърни на игра нейното поведение.Когато посегне хвани и ръката и се сборичкайте или измисли нещо друго,напр.колко ти е изцапана ръчичката,ела да я измием и още хиляди хитринки можеш да измислиш.Просто реакцията ти трябва да изключва обръщане на внимание на поведението и.След като се успокои може да разговаряш спокойно с нея за поведението и ,без да я обвиняваш и да наблягаш на агресията и .Дай пример с любим герой от филмче,приказка, има много и обикновено са "добри",като подчертаеш,че никога те не нападат и не причиняват болка на другите.Нашта Мимка стана агресивна срещу всички и нападаше ожесточено .Установихме,че сега любими са нинджи-костенурки,а те са винаги в бой с някого  Mr. Green.Речника и ужас,чак тогава се заслушах как говорят и нинджите.Гледахме заедно филмчето и аз коментирайки постоянно и обръщах внимание,че те не нападат никога първи,че са добри и спасяват някого и т.н.Ей,какъв зор видях не е истина.Но не можеш да избягаш от информацията. Mr. Green
              така,че успех в "укротяването" и да не се отчаяш минава,но иска много търпение. Grinning  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт