Урологична операция на дете. Къде - Пирогов или Правителствена?

  • 953
  • 10
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На малкия ми син му предстои урологична операция за разширяване на пикочния канал. Имаме записани дати при доц. Минков в Правителствена и при доц. Кюркчиева в Пирогов. Пред дилема сме къде е по-добре да направим операцията. Кой е по-добрият специалист и къде ще ни обърнат повече внимание?

# 1
  • Мнения: 1 680
Препоръчвам ти Пирогов. Доц. Минков е работил в Пирогов и оперира по същите методи като в Пирогов.
На нас Ни се наложиха 2 операции, първата беше в Пирогов, втората  решихме да е в частна клиника.

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Препоръчвам ти Пирогов. Доц. Минков е работил в Пирогов и оперира по същите методи като в Пирогов.
На нас Ни се наложиха 2 операции, първата беше в Пирогов, втората  решихме да е в частна клиника.

Благодаря за бързия отговор. Дилемата при мен е че доц. Минков оперира вече в Правителствена където условията май са по-добри. Но пък нещата не зависят само от него а и от анестезиолозите. Затова се колебая защото в пирогов по цял ден правят такива операции и сигурно доста са "задобряли".

# 3
  • Мнения: 1 680
Така е. Условията в Пирогов са мизерни,отношението на персонала кошмарно, но предполагам ,че бързо ще ви изпишат.
Първата операция я правихме в Пирогов, Жори имаше хидроцеле.Един месец след операцията падна на болния тестис и се напълни отново с водичка, налагаше се втора операция. Отидахме при доц. Минков и той каза, че пак по стария метод ще оперира т.е. през корема, а бяхме чували, че може да се реже през тестиса след като е сигурно, че няма и херния, затова се ориентирахме към частна клиника, макар, че в Пирогов ни казаха, че се срежат само тестиса, ама заради мизерните условия и отношението решихме друго.
Желая ви успех, където и да изберете.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина е оперирана в Пирогов от доц. Кюркчиева. Имаше стеноза на уретрата. Мизерни условия, ужасно отношение на персонала и много други неща, за които не ми се пише просто. Ако тогава бях по-информирана, щях да предпочета да я заведем при доц. Минков в болница Лозенец.

# 5
Здравейте Naty, (а и всички други мами, които имат дечица със нефрологични пролеми)
 Видях, че имаме същия проблем и сме преживяли с малката ми дъщеря същата операция, но в "Лозенец" при доц. Минков. Мисля, че имаме много мисли, които можем да обменим... ако и вие сте на това мнение ще се радвам да го обсъдим. А ето и малко повече инфо за нас. Всичко започна преди 2 г. и половина - 3. Появиха се 3 кризи, които бяха определени като цистит. Изследванията установиха е.коли, която забелязах, че е "любима" на повечето участници в тази тема. Случаен разговор с доктор директно ни насочи към доцента след около година лечение на "цистита". И така за една седмица всичко се разви като на филм - само дето аз и дъщеря ми участвахме под режисура на докторите. Операцията бе определена като единственото възможно решение на проблема. Само че след интервенцията малката продължава да се оплаква през 2-3 месеца, понякога и по-често. Да не говорим, че на 2 пъти урината й миришеше ужасно - все едно кучето беше пишкало преди месец в банята и никой не го е чистил от тогава. Според доцента това ще отшуми след 3-5 години, т.е. както се казва "тя ще го израсте". Не знам. Дано! Единственото, което съм установила е, че обилен прием на течности, перфектната хигиена и редовното ходене до тоалетна облекчават донякъде оплакванията както и разреждат появата им.
А сега въпрос към всички - знае ли някой дали е излязъл новият учебник на доц. Минков вече. Чух, че такъв се очаквало скоро. Много искам да го изчета внимателно и да се опитам да намеря отговор на някои важни въпроси. Предварително благодаря на всички, които пишат с поне мъничко инфо.

# 6
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
...
А сега въпрос към всички - знае ли някой дали е излязъл новият учебник на доц. Минков вече. Чух, че такъв се очаквало скоро. Много искам да го изчета внимателно и да се опитам да намеря отговор на някои важни въпроси. Предварително благодаря на всички, които пишат с поне мъничко инфо.

Благодаря че сподели проблема си с нас. Ние също се насочихме към Минков за операция, но сега нещо им е развален апарата за обдишване на малки деца и чакаме да го оправят.
Излязъл му е учебника. Струва около 70 лв и го има в интернет. Аз също искам да си го взема, но са доста пари и ми се искаше преди това да го прегледам някъде какво пише за проблема ни.

Ето в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131011.0 споделяме за урологичните проблеми на децата. Присъедини се ако желаеш.

# 7
Благодаря за отзивчивостта и инфо-то, martisun!!! Вече се регистрерах, но още не се оправям добре с форумите и навитацията в тях. Довечера след работа ще се постарая повече да се появя и като mam-mim !!!

# 8
Служител съм на Правителствена и имам наблюдения върху работата на доц.Минков тои е неверояатен специалист работи перфектно и като човек е страхотен.Баща му е прочутия наш наи добър уролог.В правителствена и  битовите условия са по добри.И никои няма да ви иска пари под масата.Препоръчвам го горещо.Но и незнам нищо за пироговци.Успех.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
Мартисън знаеш преди време за кошмара с Бобо. Наистина касае е са абсолютно различни интервенции, но мога да кажа, че ако не бяха екипите в Пирогов може би нямаше сега да се радвам на едно хубаво и здраво дете. Определено съм пристрастна и бих избрала Пирогов още 1000 пъти ако се наложи. Отношението на всички както към мен така и към детето ми бяха безупречни, но може би е важно точно къде ще попаднеш.
Желая ти успех и по-бързо да мине всичко като по вода  Praynig Hug

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И аз съм за Пирогов.
Определено имат повече опит в работата с деца, а това не е за подценяване.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт