Зимнина с чушки

  • 2 940
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Момичета, много отдавна съм яла една туршия или не точно  newsm78 от пържени може би само леко обърнати в мазнината чушки и овкусена с чесън,някои има ли си на идея за какво говоря.Доста вкусно беше и май имаше оцет.Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 618
Имаше ли хрян и магданоз при чесъна? Май я знам тази рецепта Simple Smile

# 2
  • Мнения: 386
Ами магданоз имаше ама за хрян не си спомням.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 618
Значи рецептата е много пипкава. Не си спомням точните пропорции, баба ми я прави. Сто чушки се пекат и обелват, после се накисват в една нощ в марината с оцет и не знам колко сол и още работи. После режеш чесъна и магданоза, стържеш хряна и почваш да нареждаш в буркани. Накрая се залива с препържено олио (баба ми прави нещо на което казва "гасене" - пуска парчета ябълка в загрятото олио). Накрая излизат 4-ри големи буркана с чушки, пък играта е за повече от ден Laughing
Ако все пак искаш рецептата...... моля те припомни ми на лични след седмица-две да речем, че точно сега нямам възможност да видя баба.

# 4
  • Мнения: 386
Благодаря ти, Янтра но не става въпрос за печени а за пържени чушки/ връшки,т.е. последните чушки,крехки/. А тези ги знам майка ми ги правеше едно време.

# 5
  • ВАРНА
  • Мнения: 144
ВКУСНИ ЧУШКИ

2 кг чорбаджийски чушки /сега я правя с тъй нар."рибки"
1 л олио
1 л оцет
10 с.л. сол
10 с.л. захар

Шепа чушките се пържат в олиото, докато си сменят цвета. Изваждат се и се пускат в оцета, в който са разтворени солта и захарта. Стоят в оцета докато се изпържат следващите и се изваждат в съд, и така дакато минат всичките през олиото и оцета.Нареждат се в буркани, като помежду им се слагат скилидки чесън и се заливат с оцета, смесен с олиото в което са пържени. Запечатват се.

Бурканите не се варят.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 816
Мари М,благодарности и от мен!Отдавна търсех точно тази рецепта.  bouquet

# 7
Zdraveite mam4eta
prostete za otklonyavaneto ot temata no sam novobranec sred vas.
Znae li nyakoi kolko dalgo  vreme mogat da se zamrazyat pe4eni 4erveni 4ushki.
Pravya na detence zelen4ukovite pureta i iskam da se podgotvya za zimata ,no 4etah 4e puretata ne tryabva da se zamrazyavat pove4e ot 10 dni s 4ushkite dali shte e taka?
Pomognete,da ne natrovya detece newsm78 Praynig

Общи условия

Активация на акаунт