Детето ми е здраво но обременено ли е?

  • 4 487
  • 9
  •   1
Отговори
  • София за сега
  • Мнения: 194
Може би две години не съм отваряла форума и  съм много приятно изненадана от темпа на разрастване !

Много съм чела и писала но сега времето ми е разпределено до секунда ShockedИмам нужда от помощта ви.Мога да разказвам много но сега нямам време и на кратко:
Какво и кога се проявяват белезите на шизофрения/за децата иде реч/? От две години на съпругът ми е залепено това клеймо и от две години не знам на кой свят съм.Зная че в голямите книги пише че вероятността за детето ми е голяма и се побърквам от тази мисъл Cry
Знаете ли добри лекари /За възрастни за мъж ми имам впредвид/ или фонданция която да подпомага тези хора?Да работи поне....Има ли някой с подобен проблем минал през този ад? Съжалявам ако няма да мога да отговарям бързо  EmbarassedБлагодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 112
Здравей,
Брата на моя мъж е с тази диагноза. Преди години буйнстваше, но му правиха електрошок и сега е много добре. Беше в клиниката в Курило, май се казваше. Сега работи и изглежда добре. за наседствеността и аз съм чела, но трябва да се следи детето, тов ае което казват лекарите.

# 2
Какво да следя на детето?
Там е работата че мъжът ми не е буйствал той просто се затваря в себе си потиснато му е,депресирано ,зацикля.."напрегнато"както той се изразява.И на него му правиха елктрошок и мина през какви ли не лекарства обаче още е потиснат Sad

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Преди се е смятало, че ранния детски аутизъм и шизофренията са едно и също заболяване, в бившия СССР хора с диагноза аутизъм е нямало, всички са били шизофреници. Може би трябва да търсиш някакви сходни симптоми - затваряне в себе си, нежелание за социални контакти.
Преди години в предаването на Гала гостуваше шизофреник, който разказваше за себе си, че като дете по цял ден е стоял на оградата на детската градина и е гледал в една точка.
Предполагам, че в нета си търсила много  инфо, аз намерих това  http://www.zdraveto.bg/issues_content.php?catID=0&issueID=297

# 4
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
тити, ние правихме едно предаване с радио нет, в него всяка среда водеха предаването психични болни хора - можеш да чуеп всичко тукhttp://vsichkihora.speednetbg.net моят брат беше болен, не е лесно, стискам ти палци Hug

# 5
  • София за сега
  • Мнения: 194
Любознателна,моето дете няма такъв проблем дори много е добре д комуниикациите!Той е на 5 години и дори лесно завързва приятелства  Hug
Нинна има ли го още това предаване?"Беше болен" Колко време? Къде се излекува?

# 6
  • Мнения: 4 585
        Шизофренията се появява доста късно 18- 25г. Разликата между аутизма и шизофренията - аутисти се случва да буйстват, но то е от невъзможност да възприемат околния свят такъв какъвто е той за нас - реален и логичен. Те не чуват гласове. Ние получаваме много малко и откъслечна информация от тия хора, съответно за начина им на виждане и възприемане на околния свят, проблемите им.
      За шизофренията мисля че е задължително чуването на гласове, гласчета, които те понякога е невъзможно да различат от вътрешния си глас. Понякога те ги насочват да правят нелогични неща. Например девойка се опитва да се самоубие,защото и казват, че в момента я излъчват по ТВ, а тя иска да се усамоти.
    Със шизофреник може да се живее, но трябва:
    1. Правилна диагноза.
    2. Правилно лечение - не всички лекарства имат положителен ефект върху различните хора.
    3. Лекарствата да се вземат редовно- абсолютно задължително- Най-добре на един голям календар на датата - сутрин -чертичка, на обяд също, вечер - преди лягане на днешна дата да имаш буквичка "Ж"
   Не съм психиатър, но съм контактувал с много хора с психични проблеми /Така искам да ги наричам, така държа да ги наричат/. Това, което описва Тити 111 ми прилича много по-вече на депресия. Тя не е безобиден проблем. За нея има сигурно лекарство но не ви го препоръчвам- води към пристрастяване - алкохол.
   За успешно лечение на психично болен е необходимо наблюдение денонощно от психиатър, т. е. диспансер. Много са от значение и разказите на близките му- да са достоверни, лишени от собствени тълкувания и желания.
   Вероятността за дете шизофреник в къщи е доста малка и умножена по 5-6 пъти пак си остава малка. За сведение към момента в САЩ децата с аутизъм се раждат 1 на 150. В България - Бог знае.
   Стефан Стамболов е имал двама сина и дъщеря. Дъщеря му имала психични проблеми. Двамата братя взели решение да не се женят и да нямат деца. Мисля, че единият е убит на фронта. Но това решение според мен е много крайно.

# 7
  • Мнения: 4 585
         Сега, когато чета какво съм написъл виждам, че съм се сложил при псично здравите при разделението "Ние- те". Обикновенно всички гледаме да се сложим в "НИЕ". Да се чуди човек кои са 1/3 българи /данни от 2003г/, които са "ТЕ". Депутатите ни отхвърлиха предложението да се освидетелствуват преди да станат депутати. Защо ли?

# 8
  • София за сега
  • Мнения: 194
Прилича на депресия но и аз вече изгубих реалната представа.............Гласовете не са задължителни така каза психиатърката...Тоймъжът ми лежа поне 5 или 6 пъти на 4-ти километър.....Ито поне два на затворен режим заради мисли за самоубийство.Мизерията там обаче влияе по-зле....Пие Зайпрекс или Зипрекс.Лекарите в болницата минават да ги видят само на главна визитация.Когато му е напрегнато трябва да пие Диазепам така му каза лекарката.Първата му криза той каза че има чувството че някой го преследва и севъртеше с някакви конспирации но за гласове и хора никога не имал такива налудности-това е термина.Мина през какви ли не лекарства но аз/а и самият той иска друг лекар/ след последната консултация когато психиатъра е казал нещо от рода айде по-бързо че има опашка.........Мнооого беше разочарован.  CryАбе въртя се аз в затворен кръг и оправия няма.
А за детето........четох че и в по -ранна възраст може да има белези, но не помня къде.....Иначе и аз така чух че първата криза е след 18 Sad

# 9
Edin ot horata sam na koito e postabena takava diagnoza. Kazete molq, kakvi riskove krie pensioniraneto i ima li mesta kadeto se sabirat takiva hora? blagodarq

Общи условия

Активация на акаунт