Въпроси за индийската къна

  • 537
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Някой да знае цветовата гама на тази къна? В смисъл, само в черно и червено ли са или има и други цветове? И на каква база оцветяват - някакви растителни пигменти ли? Много ми я хвалят, но нищо не знам за нея.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 626
Аз знам че цветовете са :червен,черен,кафяв и неутрален/използва се за подхранване на косата и не оцветява,но една приятелка която се беше изрусявала,като си сложи от нея стана зелена Sick/...
За базата на оцветяване- да някакви растителни пигменти са ,ама какви newsm78
Е, ама само как ти помогнах ooooh! Hug

# 2
  • Мнения: 6 315
Самата къна е единствено и само червена. Други цветове се получават или като се добавят други растения, например индиго (за черен цвят) или ти продадат друго растение за къна (за безцветната - не е къна а Senna - друго растение). Това е в най-добрия случай де. Защото често слагат багрила (изкуствени), които водят до алергии.
 
Виж тук

# 3
  • Мнения: 1 986
  Аз си бях купила уж за руса коса-ГОЛЯМА ГРЕШКА!!!Едно,че  съдържащите се в нея цветчета от лайка и други билки,така се бяха заплели в косата ми,че нямаше отмиване и сресване smile3511,ами и косата ми потъмня и доби един цвят.... SickПовече не повторих Naughty

# 4
  • Мнения: 40
И аз съм пробвала русата (и то 2 пъти)- нищо не ми направи newsm78 май малко ми подхрани косата но промяна в цвета никакъв. Дори после съвсем спокойно си се боядисвах- в смисъл че не ми заключи косъма

# 5
  • Мнения: 3 447
Самата къна е единствено и само червена. Други цветове се получават или като се добавят други растения, например индиго (за черен цвят) или ти продадат друго растение за къна (за безцветната - не е къна а Senna - друго растение). Това е в най-добрия случай де. Защото често слагат багрила (изкуствени), които водят до алергии.
 
Виж тук

Точно така Peace Истинската къна е зелен прах и мирише на тревица. Оцветява в рижо-червено. Останалите варианти са с оцветители. А тези, които се продават в България, общо взето са по-вредни от боя, особено черната.

Иначе истинската къна действа много добре на косата, аз съм се къносвала години наред и косата ми беше страхотна тогава.


# 6
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
блонди, мисли добре преди да сложиш на русо! аз си правих с алжирска и една година се рязах за умряло всеки месец да я махна!арабската къна е само 4ервена,  и е от една трева зелена на цвят- като се смелят листата прили4а на млюхията(която пък се яде на ядене)! хенна е на арабски! индийската предполагам е с подобрител за 4ерно, но предполагам си е тайна на производителите!русо не знам да има! наистина косата свети, придава блясък, друго не съм забелязала, май не пада така!

# 7
  • Мнения: 27 524
Мерси, момичета, разбрах  Heart Eyes

Марги, и на теб специални благодарности за инфото  Hug

Общи условия

Активация на акаунт