крем Кловейт против ЛИШЕИ

  • 14 429
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 742
Здравейте мами,
вчера докторката ни "зарадва", че имаме лишеи Sad
От два месеца й показвам как загрубява кожичката на Криска - първо не беше страшно, после се оказа, че е от слънцето - а сега като пропускаме ваксина вече сме виновни, че не сме забелязали навреме #Cussing out
Нямам думи и се ядосвам на себе си, че не заведох детето по-рано на дерматолог...Както и да е - диагнозата е поставена и сега ни изписаха крем Кловейт да се мажат засегнатите участъци. Знам, че много е изписано по въпроса, но не успях да открия подобно нещо- някоя от вас ползвала ли е подобен крем? Помага ли? 
Аз ползвам само козметика на Бюбхен и пера със Сано Максима за бебета - каква ли не хигиена спазваме и накрая проблем с кожата - незнам какво да правя...Пропуснах да кажа, че сме само на кърма
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 323
Кловейтът,или т.нар.Клобетазол(Клобедерм),който между впрочем е турско производство спада към т.нар.преднизолонови кортикостероиди,и е с много силно антиалергично действие.Използва се лечение на контактен дерматит или за различните форми на атопичен дерматит.засегнатият участък може да се третира 1-2 пъти дневно,но не повече от 5 дни.едно от противопоказанията му е да не се прилага при бременни и деца до 12 години Така,че 1 съвет от мен-използвай го ,но много внимателно,и не се разпростирай на голям у4астък.Като страничен ефект може да се получи сърбеж или парене на мястото.Навярно вашата лекарка го е изписала като лечение на дерматит,получен от прах,сапун или ако е много сухи4ка кожата на детенцето.Дано да съм ти била в полза.Успех! newsm10

# 2
  • Мнения: 742

едно от противопоказанията му е да не се прилага при бременни и деца до 12 години
именно това ме притеснява - че ние сме едва на 5 месеца и толков а силно кремче...
Тази вечер Криската се изрина цялата и аз не знам на какво се дължи - дали е възможно да е алергична реакция към крема?
Благодаря ти geiza1979 - за съвета - ще се консултирам отново

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 912
Дъщеря ми е с атопична кожа, появиха и се петна когато беше около 5-6 мес.
В началото мажех с Адвантан, къпех я с Линола фет и разредих къпанията.
Сега от време- на време и се появяват лишеи под брадичката и около устата, обикновено пролетта и сега през есента, тези дни пак имаше, но съм си взела един крем на Bio Derma - Atoderm и си я мажа с него, най -важното е, че минава и не се налага ползването на кортекостероиди.

Ако ти се чете още за атопичния дерматит -мисля, че има закована тема във форума.
Успех и добре си решила да се консултираш с друг специалист  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт