Проблеми с преминаването от "гърне" към "тоалетна"

  • 748
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами,
Дъщеря ми е вече на 3 г. а все още имаме страхотен проблем с преминаването от "гърне" към "тоалетна". Първоначално, от страх да не падне, отказваше изобщо да се качи на тоалетна; в последствие, с известни усилия, кукли и циркове в банята го преодоляхме и вече сяда, но не прави нищо:-( А не е като да не и се ходи, защото сама идва и казва, че има съответната нужда. Когато сме в къщи има известни проблясъци и повечко търпение успяваме да направим нещо. В детската градина обаче, както се предполага, никой не може да и отделя толкова внимание и тя просто не прави нищо - не се напикава и стиска по цял ден:-( Вероятно и трябва още време да свикне с новата среда и обстановка (все пак ходим там само от две седмици), но ми се струва, че проблемът е по скоро психологически отколкото с адаптацията. Ще съм ви благодарна, ако някой изпитвал подобни затруднения с детето си сподели опит, включително и такъв от консултации с лекар.

# 1
  • Мнения: 816
Това, което мога да те посвеътвам за градината е да помолиш съвсем учтиво лелята там да подканя и помага на дъщеричката ти, като й обясниш , че детето и в къщи има този проблем. Лелята ще се почувства много доволна и значима, ако й кажеш , че си сигурна, че с нейния опит и подход към децата ще решите проблема и ще си й много благодарна Simple Smile
За в къщи - предполагам, че сте си купили детска седалка за тоалетната. С нея няма как да падне детенце, нито е необходимо някой да клечи до него и да го държи. Има много интересни и красиви седалчици.
Надявам се да съм ти била полезна.  bouquet и успех  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 505
А защо държиш да ползва тоалетната вместо гърне?

# 3
  • Мнения: 329
Аз ще ти отговоря ,защото в детските градини искат децата да ходят на тоалетна ,защото те не разполага с гърнета.Това беше главна тема на първата ни родителска среща в детска градина.

Мила Ане при нас нещата станаха много лесно ,когата започнах ме да се учим просто му каза , че той вече е голям и трябва да ходи на тоалетната чиния и че гърнето е за бебета , а той вече батко и така много бързо свикна.А сега вече и самичък си ходи взима едно столче пъска си сам лампата взима стола слага до тоалетната чиния качва се на него и от там на седалката и сам се опрява и като стане готов аз му помагам в бърсането ,пукането на водата и така.Желая ви успех и не се притеснявай щом ходи на детска ще свикне и тя.

# 4
  • София
  • Мнения: 888
Аз ще ти отговоря ,защото в детските градини искат децата да ходят на тоалетна ,защото те не разполага с гърнета.Това беше главна тема на първата ни родителска среща в детска градина.

Мила Ане при нас нещата станаха много лесно ,когата започнах ме да се учим просто му каза , че той вече е голям и трябва да ходи на тоалетната чиния и че гърнето е за бебета , а той вече батко и така много бързо свикна.А сега вече и самичък си ходи взима едно столче пъска си сам лампата взима стола слага до тоалетната чиния качва се на него и от там на седалката и сам се опрява и като стане готов аз му помагам в бърсането ,пукането на водата и така.Желая ви успех и не се притеснявай щом ходи на детска ще свикне и тя.
Аз я слагам вече от два месеца на тоалетна,макар, че няма и две години. В началото не искаше, но не я насилвах,нито се правей на маймуна,за да седне. Единственото,което направих е, да оставям врата на тоалетната  отворена и пишках пред нея,за да чуе и тя  взе да ми казва "бравоо" и прояви интерес и сега сама ме води към тоалетната и като чуе,че пишка пляска с ръце.Дори баща й накарах да седне на тоалетната няколко пъти, за да види, че там всички пишкаме.Успех!

# 5
И през това минахме:-) Явно просто е доста упорита, на кого ли се е метнала.......

# 6
Благодаря на всички Мами за съветите Simple Smile
Вече сме приложили повечето от тях (чудна детска седалка с апликатор за крачетата, столче за лампата, версията за каките и бебетата и т.н.), уви без особен ефект -:( В къщи някакси успявам да я излъжа (първо "пишкат" куклите и после ние, пускаме заедно водата), но в детската градина, дори и да искат, не могат да и отделят "прекалено" внимание. Говорих с учителките и лелите, разрешиха ни с компромис да си занесем дъска, която  да и слагат на тоалетната, но естествено не могат да я чакат по 1 час ... За гърнета и дума не можело да става - щяло да "разглези" и другите деца, което си е самата истина:-(
И така....., продължаваме да се борим, притеснявам се само да не се появи някъкъв проблем от задържането на урината. 

# 7
  • Мнения: 329
То си е до дете няма нужда да я насилваш явно тя като се почувства сигурна в себе си може би ще започне да ходи и в дестката.Успех и нали знаеш рано или късно нещата ще станат.

# 8
  • софия
  • Мнения: 555
Страшно труден проблем. Моя син така отказваше да върши голямата работа в детската градина и гащите му бяха все оцапани. Говорих с психолози и според тях някой от персонала е проявил натиск върху детето и то просто било блокирало. В момента в който сменихме детската градина - нещата се оправиха, но си му остана понякога като се заиграе и да "забрави" какво точно му се прави. Е вече няма такова нещо, но ми беше писнало да пера оцапани гащета.
Ако има възможност да се посъветваш с психолог - най-добре.

# 9
А някой да препоръча добър детски психолог? Или отзиви за Петя Хорозова която се споменава в здравния справочник?

Общи условия

Активация на акаунт