Антибиотици с "излъчващо" действие??

  • 6 295
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Здравейте майчета. Моля за една консултация. Бебо е 6м и вдигна Т 38. Оказа се, че е с леко зачервено гърло. Педито ни изписа антибиотик, който се пиел 4 дни и след това 10 дни излъчвал действието си в организма. Възможно ли е и някои знае ли нещо повече за тези уж нови видове антибиотици? Благодаря.

# 1
  • Мнения: 468
Сумамед?
Макролид. Давала съм го и много добра работа е вършил. При тежки инфекции се дава по - дълго и на 12 часа, но това само лекар може да го прецени, особено при дете.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
 Водят ги антибиотици 3-то и 4-то поколение. Уж по-добри(всъщност когато са ги пили моите деца са им действали много добре и без странични ефекти).
 Изхвърлят се от организма чрез жлъчката(основно), а не през бъбреците.
Това много общо казано, но така ми го обясниха на мен.

# 3
  • Мнения: 323
Сумамед.
Спада към групата на макролидните антибиотици,с щирок спектър на действие.
За деца дозата е 1 прием на 24 часа,но има 1 недостатък-стра6но горчив остатъчен вкус,макар че миризмата му е коригирана(ягодова).Аз като го опитах- smile3514.Терапевтичните тъканни концентрации се задържат от 5-7 дни след приемането на последната доза.Азитромицинът(азатрил)се екскретира от организма предимно със жлъчката и в по-малка степен с урината.нежеланите му реакции могат да бъдат-болка в епигастриума,повръщане.обрив,диария и др.Дано да съм ти била полезна!Успех!

# 4
  • Мнения: 323
Не разбрах само как се казва АБ?Ако е за този,за който ти писах,не е чак толкова нов.Какво е написано на рецептата,за да не говорим на посоки? newsm78

# 5
  • Мнения: 137
Сумамед се казва. На мен ми каза 4е се водел нов тип антибиотик.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина от Сумамед направи много тежка алергична реакция и в случая, това, че продължава да излъчва се оказа проблем... Whistling ooooh!

# 7
  • Мнения: 3 537
На Анелия и изписаха Биодроксил и в момента го пие.Аз за пръв път го чувам. newsm78Какво ви е мнението за него?Пие го на 12 часа.
Извинявам се на авторката,че разводнявам темата!  bouquet

# 8
  • Мнения: 468
до krasi 76
Цефалоспорин първа генерация, цефадроксил е генеричното наименование. Друг препарат, със същата активна съставка е Дурацеф. Най ефективен е при инфекции на пикочните пътища, но повлиява и такива с друга локализация /да кажем гърлото/.

Последна редакция: вт, 19 сеп 2006, 20:34 от aneta lolova

# 9
  • Мнения: 3 537
до krasi 76
Цефалоспорин 2-ра генерация, цефадроксил е генеричното наименование. Друг препарат, със същата активна съставка е Дурацеф. Най ефективен е при инфекции на пикочните пътища, но повлиява и такива с друга локализация /да кажем гърлото/.
Да,ние за гърло го пием.Мерси много!  bouquet

# 10
  • Мнения: 666
 Да има такива и то не са от днес 1998 година давах на големия такъв АБ - Сумамед беше има и други от този вид силни са , но трябва да се внимава с тях

# 11
  • във фурната
  • Мнения: 596
Честото използване на азитромицина  в световен мащаб създава условия за селектиране на резистентни щамове микроорганизми,точно заради бавното си излъчване от организма.Затова лекарите напоследък предпочитат кларитромицина от същата група,който има по-различен фармакокинетичен профил.Освен това последният има и по-добро разпределение клетка/екстрацелуларна течност,докато азитромицинът се натрупва предимно интрацелуларно.
А за Биодроксила-той е цефалоспорин първа генерация и атакува предимно Грам-положителни бактерии,каквито са повечето причинители на инфекции на дихателните пътища,а не на уроинфекциите,които най-често са Гр.отрицателни.

# 12
  • Мнения: 468
Честото използване на азитромицина  в световен мащаб създава условия за селектиране на резистентни щамове микроорганизми,точно заради бавното си излъчване от организма.Затова лекарите напоследък предпочитат кларитромицина от същата група,който има по-различен фармакокинетичен профил.Освен това последният има и по-добро разпределение клетка/екстрацелуларна течност,докато азитромицинът се натрупва предимно интрацелуларно.
А за Биодроксила-той е цефалоспорин първа генерация и атакува предимно Грам-положителни бактерии,каквито са повечето причинители на инфекции на дихателните пътища,а не на уроинфекциите,които най-често са Гр.отрицателни.

Дурацеф /Биодроксил/ е бактерициден срещу следните микроорганизми in vitro:

Beta-hemolytic streptococci, Streptococcus pneumoniae, Staphylococci (вкл. коагулазо положителни, коагулазо отрицателни и пеницилиназа-продуциращи), Escherichia coli, Proteus mirabilis, Klebsiella species, Moraxella (Branhamella) catarrhalis и Bacteroides species (без Bacteroides fragilis).
Други щамове от чувствителни грам-отрицателни организми включващи някои щамове от Haemophilus influenzae, Salmonella species и Shigella species.

Общи условия

Активация на акаунт