Каква марка сутиен за кърмачки и подплънки?

  • 5 189
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте кърмещи мами!
Бих искала да ви попитам вие носите ли специален сутиен за кърмачки и ползвате ли абсорбиращи подплънки и какви - еднократни или многократни?
Питам ви защото ми омръзна цялата да се оливам и все да ходя с петна по дрехите и реших да си купя най-накрая тези неща. А и доста често намокрям и бебка. Първоначално събирах това което изтича от другата гърда като започна да я кърмя, в капачките на шишетата или в ръчните помпички, но тя много шава вече и ги разлива. Сега подлагам хавлия нагъната на три четери пласта, но понякога пак пропуска и я намокрям.
 А от няколко дена на всяко хранене редуваме гърдите, до сега си похапваше и от двете всеки път, и доста ми се препълват гърдите - през ноща изцеждам другата, през деня не, защото се храним на 1.5 до 3 часа. Тази сутрин така бях подгизнала че и леглото бях намокрила. За това и не спирам нощното кърмене, че много ми се препълват гърдите, а и нали е полезно за бебка и за лактацията. Тя иначе си спинка, но аз я будя, тя не прегладнява и на мен ми олеква.
Благодаря ви предварително за споделените мнения.

# 1
  • Мнения: 1 737
Има чудесни памучни кърмачески сутиени в магазина за бременни и бебешки стоки под колоните на Гарибалди. Стуват към 35 лв. Първите 2 месеца направо спях с тях - купих си 2, защото ги носех по 24ч. Много са удобни!
Разкопчават се като този тип, само че за разлика от него нямат шев, минаващ в/у зърното, което аз не бих понесла:
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1038

Протектори ползвах еднократни, но от време за време сменях с памук, защото са от изкуствена материя и понякога ме дразнеха. Многократни не бих се занимавала да пера, да чакам да съхнат и т.н.

През нощта ми беше много удобно със сутиен и протектори в него.  Grinning

# 2
  • Мнения: 11 818
Аз вкъщи използвам безшевни стегнати потници и си слагам подплънки на Чико - страшно съм доволна, а на вън обикновен сутиен, с какъвто и преди си ходех, но пак слагам подплънки.

# 3
  • Мнения: 8 917
Виж в електронните магазини - имат доста модели. Моето мнение  - не ми харесват, затова е не съм носила от специалните сутиени Peace

# 4
  • Мнения: 829
аз пък съм много за кърмаческите сутиени. само че, според мен, трябва да се мери преди да го купиш, за да си сигурна, че не те стяга никъде. ако те стяга някъде, има опасност от запушвания на канали и други такива нежелани проблеми. за мен тези сутиени са огромно улеснение. имам 2 на триумф, скъпички са, но са много добри.

подплънки ползвах еднократни на чико. страхотни бяха - мекички и много абсорбиращи. но пък на мен не ми течеше толкова силно от гърдата, от която не сучеше в момента бебето. трябва да опиташ и да видиш, дали те устройват.

# 5
  • Мнения: 942
И аз съм за кърмаческите сутиени,макар да нося и безшевни,но определено кърмаческите миса удобни.Ама кой ти помни марка-Елия или нещо подобно.А еднократни подплънки ползвах  на Чико и Авент

# 6
  • Мнения: 4 242
Честито бебоче! Явно чудесно се справяте с всичко! Hug

Аз ползвах сутиените от Штъркел, по 13лв, много удобни и качествени, Dogan е марката. Две години ги експлоатирам и не са мръднали. Измери си подгръдната обиколка обаче, за да си улучиш размера.
Подплънки ползвам многократните на Авент, но когато имам обилем теч пропускат, така че ако течеш повечко по добре си купувай еднократни.

# 7
  • Мнения: 3 521
От подплънките на Чико съм най_доволна...освен,че попиват и не си личат толкова много, когато сложишблуzа или потник по тялото...иначе zа сутиените аz си купих 3 "кучемаркови" и си карам с тях_пера единия, другия съхне, третия го нося Mr. Green...друг е въпроса, че вида им е толкова страстоубийствен, че май повече няма накъде Confused.

# 8
  • софия
  • Мнения: 555
ползвам памучните сутиени на Триунф, и подплънки на NUK

# 9
  • Мнения: 23
Благодаря ви за споделените мнения, ще потърся в магазините за бременни и в Щъркела за такива сутиени, че в магазините за бельо немога да намеря. Вярно е че са страстоубийци, но в такъв случай ще наблегнем на това другата част от бельото да е по еротично. От подплънките ще пробвам първо  на Чико, щом повечето от вас са доволни от тях.   bouquet Party

# 10
  • Мнения: 2 047
   Специален сутиен не съм ползвала - на обикновените ми залепвах еднократни подплънки на чико, нук или авент. А у нас - на другата гърда слагах парче тензух докато кърмя.

# 11
  • Мнения: 1 097
Нося специален сутиен за кърмачки Диана. В Пазарджик няма никъде, тези едва ги намерих. Даже птрвия път ми бяха донесли доста по-голям номер... С него е страшно удобно да се кърми навън. С обикновенните без дунапрен не ми харесва, защото стягат циците отдолу, като го дръпнеш да нахраниш бебето. Тези с дунапрен пък съвсем са ми неудобни и ме дразнят супер много.... Който е измислил сутиена за кърмачки направо ми иде да го напрегръщам  Hug  Grinning
Подплънки ползвам за еднократна употреба, от най-евтините за навън.
За вкъщи си вземи колектори за кърма! Аз постоянно мокрех леглото, тениските ми бяха все подгизнали  Crazy С колекторите се родих! Пък и като събираш малко по малко, после сложи във фризера Wink ОТ колекторите имах около 1 литър кърма  Wink Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 376
Сутиен си купих от данет - за 15 лв. не помня марката. Доволна съм, имам 2. А подплънките ми са на Авент, перящи. И от тях съм доволна. Но ако се случи да не кърмя или да не се изцеда повече от 4 часа, нищо не помага - подмокрям всичко, с което съм облечена  Sad

# 13
  • Мнения: 422
Пробвай тези колектори докато кърмиш бебка :
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=131&products_id=1270
Подплънки ползвам на Нук.Кърмаческия сутиен ми е много удобен. Peace

# 14
  • Мнения: 988
Аз пък се отказах от кърмаческите сутиени. Първо отварянето е голяма играчка, много по-лесно ми е с обикновен сутиен (може и спортен или безшевен) да повдигна или пък смъкна чашката. Гледам че щерката вече се ориентира каква е идеята, защото почва да дърпа сутиена като е гладна  Laughing Освен това в кърмаческите се чувствам като бронирана.

Подплънки ползвах и на авент, и на чико, които вършат същата работа но са по-евтини и по-добре прилягат. Но сега слагам само при излизане без нея, примерно с приятели вечер, за всеки случай. Иначе още тека, но само от другата гърда по време на кърмене, и като тръгне просто се привеждам и сменям гърдите за няколко секунди, да дръпне излишъка, и се връщам на първата, от там се кърмим както обикновено - не знам дали стана ясно  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт