Отново за стафилококите

  • 1 064
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 405
Запозната съм с тях и доста мнения съм изчела.
Но пускам отново такава тема, защото се оказа, че при сина ми, веднъж лекувани с Аугментин миналата година и уж изчезнали сега отново се появяват.
Лекарите казват, че 60% от хората в България са носители на стафилококус уреус и при спад на имунитета тези гадинки атакуват. При него са в носа.
Притеснено ми е, понеже очакваме бебе и то ще се сблъска с бацилите в околната среда, а вероятно всички в семейството сме носители на тази бактерия.
Моля да споделите как и дали се отървахте от стафилококите. Как стои въпроса с бебетата в такъв случай. Дали изрядното спазване на добра лична хигиена от страна на всички в семейството ще предпази бебето.
Естествено ще се консултирам и с лекар, но вашия опит и съвети ще са ми в помощ. Лекарите май не казват всичко.
Благодаря ви  Hug

# 1
  • Мнения: 1 858
При нас изчезнаха с Бактробан. Редовно правим изследване обаче да не се появят отново. От нашите лекари знам, че понякога отърване от тях няма и че не е препоръчително да се лекуват с АБ през устата защото ставали по-упорити . Дали е така не знам но така са ми казвали лекари.

# 2
  • Мнения: 3 405
Изписаха ми Бактробан, назален крем. Сега ще се маже с него 10 дни.
Иначе лекарката от лабораторията каза, че и да се излекуват на тяхно място ще се заселят други, и ако е със слаб имунитет ще атакуват.
Така че ще дейставме в посока засилване на имунитета.
Аз се притеснявам за бебето после да не го заразим.

maatete, през коко време му пускате изследванията?

# 3
  • Мнения: 1 858
Ами различно. Много зависи на два три месеца някъде.

# 4
За мен е много важна темета и ще я следя. Бебето ми е на 6 месеца и от изписването ни от болницата се борим с това. Много са упорити. Пробвахме с капки за очи, с Бактробан и други капки, с лайка, сега капем Коралгол и разредени капки  Хибитан. Дано да помогнат, че носът му хърка, трудно суче и нощем се буди.  Praynig

# 5
  • Мнения: 3 405
Ще трябва семейно да се изследваме. Бактробана ще го маже и таткото, а аз сега не мога, заради бебето.
Освен това, ако има климатик в къщи тези коки се въртят из въздуха и всички си ги предават един на друг.

Дали някой изобщо е успял да се справи с тях или всичко опира до имунитет?

# 6
  • Мнения: 489
 Чела съм, 4е с хомеопати4ни средства успеха е 100%. Не ви пре4и да опитате. Успех. В този форум има коментари на тази тема, потърси.

Общи условия

Активация на акаунт