документи за изваждане на шофьорска книжка?

  • 1 156
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 138
Момичета, помогнете!
Какви документи са необходими за изваждането на шофьорска книжка? Миналия петък взех изпита, но не ми обясниха какво точно трябва да направя от тук натък.... Embarassed
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 730
Отиваш в РУ на МВР,като носиш лична карта,снимки,удостоверения от инструктора,че си карала курса по теория и практика и пари,разбира се!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 575
Отиваш в РУ на МВР,като носиш лична карта,снимки,удостоверения от инструктора,че си карала курса по теория и практика и пари,разбира се!
И удостоверение от БЧК, за завършен курс.

# 3
  • Мнения: 730
Отиваш в РУ на МВР,като носиш лична карта,снимки,удостоверения от инструктора,че си карала курса по теория и практика и пари,разбира се!
И удостоверение от БЧК, за завършен курс.

 newsm78,да бе,вярно,че го забравих него.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 138
А медицинско? И не се ли ходи в КАТ? newsm78

# 5
  • Мнения: 730
А медицинско? И не се ли ходи в КАТ? newsm78

Ами не помня медицинското дали не го искаха преди това.Е, КАТ да не би да не е към МВР?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 138
А медицинско? И не се ли ходи в КАТ? newsm78

Ами не помня медицинското дали не го искаха преди това.Е, КАТ да не би да не е към МВР?
Честно казано нямам представа... Във Варна РПУ- тата се намират в различните части на града, а сградата на КАТ е една...
Благодаря за разясненията  bouquet

# 7
  • Мнения: 730
А медицинско? И не се ли ходи в КАТ? newsm78

Ами не помня медицинското дали не го искаха преди това.Е, КАТ да не би да не е към МВР?
Честно казано нямам представа... Във Варна РПУ- тата се намират в различните части на града, а сградата на КАТ е една...
Благодаря за разясненията  bouquet

Като написах МВР,естествено,че имах впредвид отдел КАТ.Дали са в една,или отделни сгради е друг въпрос.Приемай го като РДВР-Пътна полиция-тоест КАТ.

# 8
  • Мнения: 6 889
Трябват ти медицинско, удостоверение от БЧК и някакви документи за завършения курс, които би трябвало да са ти дали. Отиваш в КАТ, попълваш си документите, плащаш колкото е таксата и си ги подаваш.

# 9
  • Мнения: 1 492
медицинско-10лв,
снимка,
удостоверение от БЧК-24лв.,
лична карта,
удостоверения за взет курс-теория и практика
Всичко това в КАТ
може да си платиш за 10 дни /около 20лв./ или 3 дни/около 40лв./

# 10
  • Мнения: 1 564
На мен снимка не ми искаха(там имат от снимките за личните карти).
Искаха ми:
медицинско,БЧК,удостоверение за взет курс-теория и практика.
За 20раб.дни струва 21лв,а за 10 дни-40лв.
Когато отидох да си получавам книжката един полицай ни предаде кратък урок за  безопасно шьофиране.

# 11
  • Мнения: 1 205
На мен ми искаха снимка и то не по-стара от 6 месеца. Може да е същатата като на ЛК, но ако тя е вадена преди не повече от 6месеца. На моята приятелка не и приеха снимката защотото и била от старата лична карта и така служителката доказа, че е правена преди повече от 6м.
Медицинското може да ти го издаде личната лекарка срещу една потребителска такса.

Първо отиваш в най-близката банка до КАТ и си взимаш бланка като за ЛК.
Попълваш я и си плащаш в зависимост таксата за издаване на книжката и 1лв за талона.
Едва тогава отивай да се редиш на опашка защотото ако не си минала през банката ще те върнат.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 138
Tези бланки за личните карти не се ли вземаха от РПУ-тата? Или това е някакъв друг формуляр?

# 13
  • София
  • Мнения: 4 575
Tези бланки за личните карти не се ли вземаха от РПУ-тата? Или това е някакъв друг формуляр?
Аз си взех бланката от КАТ, има и обснено как се попълва; вътре си имаше и гише на банката, където платих 18 лв. за обикновена поръчка.

# 14
  • Мнения: 1 205
Явно, че за всеки град е различно.
В Пловдив бланката си я взех от банката и там я попълних. Peace

П.П. Днес си взех готовата книжка bowuu

Общи условия

Активация на акаунт