иzнудване по телефона

  • 948
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
как процедирате,как 6те намерите кой е 4човека???
събирам всякакви идеи защото на моя приятелка ежедневието и ве4е става ад от непознатия които звани???

веднъж е звъннал от глобулски номер  и ве4е звани от прими или нещо от сорта

тя е открила името на въпросния но как да намерим пове4е инфо zа него?в полиzията 6те и обърнат внимание 4ак като я нападнел?това нормално ли е?



моля ви дайте да помогнем някак

# 1
  • Мнения: 1 813
Оххх и аз съм имала този проблем и то съвсем наскоро.Пролетта някой ми звънеше постоянно.Отидох,подадох жалба,писах там молби и всичко де що се полага,познай.След 1 месец ми звъняха от полицията да питат дали случайно не съм получила информация кой е  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Просто нямам думи !   #Cussing out

# 2
  • Мнения: 5 370
как процедирате,как 6те намерите кой е 4човека???
събирам всякакви идеи защото на моя приятелка ежедневието и ве4е става ад от непознатия които звани???

веднъж е звъннал от глобулски номер  и ве4е звани от прими или нещо от сорта

тя е открила името на въпросния но как да намерим пове4е инфо zа него?в полиzията 6те и обърнат внимание 4ак като я нападнел?това нормално ли е?



моля ви дайте да помогнем някак
Защо не поиска да проследят Глобулския номер? Може и да доведе до нещо?

# 3
  • София
  • Мнения: 11 659
А какво иска от нея?С какво я изнудва,ако не е нещо много лично?Защото това трябва да се представи като доказателство в полицията!

# 4
  • Мнения: 145
Положението е доста сложно при такава ситуация. Мога да споделя доста неща от личен опит, но в крайна сметка и при мен не доведоха до голям успех. Първото нещо, което трябва да се направи е да подаде жалба в полицията за тормоз, като в нея да упомене че би желала номера да се проследи. От там полицаите ще й кажат, че тъй като няма извършено престъпление ще е много трудно да се изиска проследяване и така нататък. Понеже минах по тоя път бих посъветвала нещо, което не е много редно, ама по - добре малка лъжа отколкото такъв тормоз. Нека в жалбата да пише, че са я заплашвали или че дори е имало опит за нападение срещу нея. Това може да ги стресне малко повече. В същото време може да де обърне към централите на Глобул и на М-тел за проследяване на номерата, от които е звъняно. Много изписах, но дано е от полза. Ако мога да съм полезна с още нещо - пиши на лични. Успех!

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да си вземе временно някакъв друг номер и след месец два пак да си върне старата карта, ако не иска да си сменя номера изцяло.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да не вдига на непознати номера, изобщо.... да се прави на непукист!

# 7
  • Мнения: 9 584
Да намери познат полицай, който да й даде съвет какво и как да напише, за да се задействат. Или да задвижи въпроса той. Иначе ще е доста трудно да получи каквато и да е информация.

# 8
  • Мнения: 107
ми няма откъде да намерим някои ако има някои които е в тази сфера нека ни посъветва какво да направим и как????


ина4е благодаря на отзовалите се Hug

# 9
  • Мнения: 431
Не бих се занимавала с полиции, никой телефонен номер не е по-важен от личното ми спокойствие. Да смени номера и да не се занимава повече. Naughty

# 10
  • Мнения: 575
В същото време може да де обърне към централите на Глобул и на М-тел за проследяване на номерата, от които е звъняно. Много изписах, но дано е от

За да изиска някакво инфо от М-тел (говоря от опит) трябва да докаже, че я заплашва или нарушава някое от гражданските й права. На мен ми се случи преди няколко месеца и минах по този път. Трябва да посочи времето, в което са извършени заплахите, като то да не е повече от 72 часа, защото те записвали?!?!?
И все пак...нищо  не направиха.

# 11
  • Мнения: 1 959
А няма ли някаква опция за блокиране на дадени номера.Моя приятелка преди доста време така се отърва от натрапници.

# 12
  • London, baby
  • Мнения: 800
Здравей, аз също имах такъв проблем. Някакъв идиот постоянно ми звънеше, и не можех да се отърва от него. Ходих до Мтел и попитах дали телефона ми има опция да блокирам номера, но явно нямаше. Тогава приятеля ми измисли друг вариянт, пренасочване на разговор. Там написахме неговия стар номер, който не е валиден и като ми звънне някой и като му затворя .. отсрешния чува "навалиден номер .." Това на мен ми помогна,  дано и на нея!! Успех!!

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Глобул са ми казвали, че нищо не проследяват. Имам приятелка там, каза, че като има такъв случай някой от офиса се обажда на номера и казва "Срещу вас има подадено оплакване за тормоз. Ако не престанете ще ви бъде отнет номера и бля бля други подобни....."
Е, сега ако някой почне да ми досажда - лично се обаждам с тази реплика. Досега не е имало случай да не подейства.

# 14
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
От полицията нищо няма да направят.Мъжа ми си загуби сим-картата,някой я беше намерил и навъртя сума пари,подадохме жалба да го страснат малко въпросния човек,но нищо не можело да се направи,не можели да се включат специални разузнавателни средства и т.н други глупости.Така,че едва ли ще се трогнат,може би наистина да поизлъже,че има опит за нападение или нещо такова.Или просто да смени номера временно или да не вдига на непознати номера.

Общи условия

Активация на акаунт