Възможности и цени за присъствие на таткото по време на раждане

  • 1 432
  • 21
  •   1
Отговори
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Търсих информация по темата, но няма систематизирана и актуална такава.
За това, ако знете в кои болници в София е възможно таткото да присъства на раждането и на какви цени, моля споделете.
Моята информация е само за Св. София - 700 лв. (100лв. ВИП зала, 100лв. за присъствие на таткото + 500лв. избор на екип, защото първите две опции вървят неразделно с третата  #2gunfire )

Ще помоля също темата да не се превръща в спор ЗА и ПРОТИВ присъствието на таткото - има достатъчно такива вече. Всеки сам си решава кое е най-добро за него.  Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 2 708
В Шейново вече може, в новата родилна (така наречената ВИП родилна) може да присъства таткото. За цени обаче не знам

# 2
  • Мнения: 1 983
на мен ми искаха освен отделните разходи още 200 лв за таткото Peace

# 3
  • Мнения: 7 640
В Шейново вече може, в новата родилна (така наречената ВИП родилна) може да присъства таткото. За цени обаче не знам

150лв е наемът на залата, казваш, че искаш да си там на място и се уреждаш по този начин и с персонален екип безплатно Mr. Green

# 4
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Мама на кикимора, а ти къде ходи да раждаш?
Polarfox и Куки, благодаря за отговорите!  Hug
А знаета ли нещо за Майчин дом и за Втора градска?

# 5
  • Мнения: 245
раждането не се ли поема от здравна каса??? по принцип външни хора освен родилката не се допускат поради хигиенни причини. ако пускат таткото би трябвало да е безплатно Sad егати ( извинявам се за израза) и касапите. професия " лекар" е най- нехуманната професия!!!

# 6
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Раждането се поема от здравната каса, но за такива "екстри" като присъствието на таткото се заплаща. Що се отнася до хигиената, за тез пари, които даваш все трябва да могат да му осигурят една престилка и малко дезинфектант. А когато си в предродилна с няколко бъдещи майчета, те не са ли "външни хора" за теб? Както и да е, хигиената може да се постигне и при присъствието на бащата при добро желание. Друг е въпросът коректно ли е да се плаща за нещо, което си е право на таткото според мен. интересно ще е, когато започнат да не допускат и майките по време на раждането.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 7
  • Мнения: 245
нямах предвид майките. и аз съм твърдо за присъствието на бащата! и смятам тия такси за недопустими. но ние живеем в страна на абсурдите

# 8
  • София
  • Мнения: 272
Nie platihme 150lv v 6einovo za VIP zala,i ekipa ni se sustoe6e predimno ot u4e6ti se. Izkliu4enie napravi anesteziologa ot kogoto sum nai-dovolna!

# 9
  • Мнения: 6 164
Аз раждах в частна клиника и там присъствието е безплатно! Wink

# 10
  • Мнения: 3 089
Моята информация е само за Св. София - 700 лв. (100лв. ВИП зала, 100лв. за присъствие на таткото + 500лв. избор на екип, защото първите две опции вървят неразделно с третата  :
това е така, но да внеса корекция, ако си за планово секцио, то сумата е 600 лв - избор на лекра (500) + присъствие на таткото (100). ето това е келепир да си болен и да се налага да раждаш планово секцияо - плащаш 100 кинта по-малко  hahaha не че има много татковци, които искат да присъстват на секциото на жена си, де  hahaha като изключим нашия, разбира се  Laughing

# 11
  • Мнения: 245
Аз раждах в частна клиника и там присъствието е безплатно! Wink

това къде и колко струва?

# 12
  • Мнения: 2 242
вместо да пускам нова тема май по-добре да побутна напред тази - може пък да се включат мами с повече информация?

# 13
  • Мнения: 2 388
Нашият татко беше с нас. Раждах в Шейново преди година и половина във вип залата. Тогава струваше 100 лв. сега чета, че е 150.  Стои ти до главата и си бъбри с доктора, ама е хубаво. После, когато всичко свърши той беше много горд с нас  Grinning

# 14
  • Мнения: 105
До колкото разбирам в Шейново ВИП залата е само една. Интересно ми е как процедират ако има повече желаещи родилки с татковци по едно и също време? Като не можеш да я ангажираш предварително, защото не знаеш в кой момент ще тръгнеш да раждаш?
И изобщо дали има много желаещи да си платят за тази "екстра"?

Общи условия

Активация на акаунт