Не познава биберона и шишето!

  • 557
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 648
На 15 сепнември каката тръгна на училище! За тържеството оставихме малкия на баба му с шише мляко, ако огладнее! Но той не е знаел какво да прави с него! Въртял биберона в устата си и едва изял 50 грама! То не е проблем за сега, но от октомври ще тръгвам на лекции и се надявах на шишето като заместител, докато ме няма! Сега се чудя как ще го караме през тези 4-5 часа, докато съм на лекции! Той ще е на 6+ месеца и слабо захранен! Дайте съвет!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Този проблем и аз го имах допреди 3 дни. Изобщо нямаше представа какво се прави с биберона - върти го, дъвче,но не смуче. Давах тъпо и упорито всеки ден като огладнее шишето, за да разбере, че трябва да смуче и успях - засмука каучуков биберон - кривото шише на Чико. Вчера засмука и силиконовия на Браун - вече съм спокойна, че гладна няма да остане. Един ден се наложи да дохранван с размразена кърма и полудях 2 часа я давах с лъжичка.
Не знам колко ще ти свърши работа, но аз така успях. Дано и ти да го научиш.

# 2
  • Мнения: 4 242
Дъщеря ми никога не засука биберон, но пък със сламка се справи от раз. Може да опитате и с лъжичка или шише с мек накрайник.

# 3
  • Мнения: 6 243
Welcome to the club!
Аз бях в същото положение, но с малко по- продължително отсъствие, защото почнах работа, когато тя беше на 6 м. и 10 дни и беше току- що захранена. Биби не прие никакви (а дадох маса пари да купувам какво ли не), затова въпросът го решихме, като я хранеха с лъжичка, с която даваха леко сгъстена с каша кърма. Постепенно към кашата добавих зеленчук/плод - пасирани, но в дози само като сгъстители. Това, зада може все пак да не се измъчва тоя, дето я храни.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 648
Мерси Мери и Хапка! А това шише с мек накрайник могат ли да пият от него толкова малки? И какво представлява? Това за кашата не е лоша идея - това га правеше, докато те няма, а иначе си кърмеше - така ли?

# 5
  • Мнения: 6 243
Мерси Мери и Хапка! А това шише с мек накрайник могат ли да пият от него толкова малки? И какво представлява? Това за кашата не е лоша идея - това га правеше, докато те няма, а иначе си кърмеше - така ли?
Да, само докато съм на работа, през останалото време - сутрин, вечер, нощем и през уикендите - на поискване.

# 6
  • Мнения: 4 242
Аз опитвах с неразливащата се чаша на Авент, по точно купих само накрайника, той става на шишетата им. Добре е че не тече за да не се улива детето а и трудно се смуче от него, което пък е добре пък за да не се дави.
И все пак много деца не приемат и тези накрайници, за това най-добрия вариант ще си остане лъжичката.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 648
Ще пробвам - друго не остава, мерси за споделения опит - нямах идея, че има такъв накрайник! Иначе, че ще си суче в останалото време - то се подразбира! Тайното му име е"смукача" Laughing!

# 8
  • Мнения: 51
И аз след едноседмична "борба" успях най-накрая да я науча как се яде от шише Laughing Пробвах различни биберони, най-удачен за Теди се оказа този на Mister Bebe, наподобява много майчината гърда, има и предпазител, който не позволява на млякото да изтича. Иначе шишето на тази марка е стъклено и не става, но бибата приляга на шишенче Авент без проблеми.

# 9
  • Мнения: 3 886
и моито коте така до ден днешен е с лъжичка за всичко и пиеме само в обикновена чаша.а  и за ме е п добре

# 10
  • Мнения: 6 206
Също никога не можа да пие от биберон моето момче.
Процедирала съм също като сладка хапка, с разлика, че съвсем мързеливата не съм и изцеждала.

Общи условия

Активация на акаунт