Лапане на ръчички

  • 1 528
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
 Simple SmileЗдравейте,мили мами! Детенцето ми е на 2м.и половина, и от няклоко дни не спира да си лапа ръчичките, дори и след ядене! По принцип знам че това е признак на глад, но дори и след папото пак го прави , не спирно! На каков се дължи и трябва ли да направя нещо за да го спра? Wink

# 1
  • Мнения: 2 047
   Доколкото знам е засилен сукателен рефлекс. Като смучат нещо се успокояват, не е задължително да е от глад. Постепенно ще се научи да си нацелва устата и с пръстче.  Wink

# 2
  • Мнения: 271
Simple SmileЗдравейте,мили мами! Детенцето ми е на 2м.и половина, и от няклоко дни не спира да си лапа ръчичките, дори и след ядене! По принцип знам че това е признак на глад, но дори и след папото пак го прави , не спирно! На каков се дължи и трябва ли да направя нещо за да го спра? Wink
До скоро и моят син си лапаше постоянно ръчичките, дори му се беше появил обрив по бузките от това, но от няколко дни забелязвам, че го прави по-рядко. С времето това ще отшуми, свързано е с опознаването на ръчичките и инстинкта на бебчетата всичко, до което се докопат да пъхат в устата си.

# 3
  • Мнения: 539
Ами нормално е, на тази възраст почват усилено да си лапат ръцете и така до към 5-6 когато почнат да си хващат играчките. Grinning

# 4
  • Мнения: 1 313
Съвсем нормално е, няма ли си залъгалка?

# 5
  • Мнения: 2 381
Може би си чеше венците.
И при нас беше така.В един момент започна да си смуче непрекъснато и пръстчето.После спря, а аз се бях притеснила, че ще придобие лош навик ooooh!
Не се тревожи излишно Wink

# 6
  • Мнения: 1 097
и при нас се лапаха след хранене, не винаги е глад  Wink

# 7
  • Мнения: 3 092
И ние сме така , но мисля че не е повод за притеснения за сега ! NaughtyСамо едно не ми е ясно -кога става навик смученето на палеца например , защото познавам такива деца newsm78

# 8
Горе долу на същата възраст и синът ми започна да си лапа юмручетата и палците. Ръцете постоянно му бяха в устата. Аз също бях малко притеснена, макар и да знам, че това не винаги е признак на глад. Смятах, че ще му остане навик да си смуче палеца. Но по този начин детето или задоволява своя сукателен рефлекс, или се научава да се самоуспокоява, или най-просто опознава света. Давай бибата по-често, малко след като започне да пъха в устата ръчичките. Аз правех така и сега рядко го прави, а когато лапа ръчички най-често показалеца и то така сякаш търси нещо в устата. Не се сещ вече за палеца.

# 9
  • Мнения: X
И моят син си лапаше ръцете в този период.
Моята педиатърка каза, че той просто открива света. Изучава най з близкото до себе си: ръцете. А и пръстите са много забавна играчка. Не трябва да им се отнема възможността да откриват нещата по този начин. И по късно всичко пак ще минава през устата Grinning

# 10
  • Мнения: 106
От две седмици и ние сме така но гарнирано с яко слюноотделяне и аз си мисля че явна ни сърбят венците което не е изключено като вариант.Но явно не е само това но е и опознаване на всичко около него защото сега пръстите са по-интересни от бибата.Не съм се усъмнила,че може да е от глад защото сме на поискване и кърма има.Спокойна съм и мисля че не е нищо ненормално затова не се притеснявай и ти.Всяка възраст с прищевките си  и изненадите.Всичко е така хубаво и незабравимо,а?И аз мисля че това ще отмине,така че се успокой и ти.

# 11
  • Мнения: 5 026
Съвсем нормално е, няма ли си залъгалка?
Ако не даваш, пробвай! Ако искаш, де!  Wink   
 Просто бебче започва да изучава света  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 750
И моята принцеса го прави тоя номер от две седмици - лапа си пръстчетата или цялото юмруче по всяко време, и преди и след хранене. Но аз забелязвам, че по скоро си ги дъвче, а не ги смуче. Та си мисля, че може би си чеше венците. Прави го някак много съсредоточено - пък може и да се изучава... Давам бибата, но нея я признава само преди да заспи, иначе пръстчетата са по-интересни и вкусни. Смятам, че е нормално. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 346
Благодаря за темата!
Ние имаме същия "проблем" ако може такада се нарече. В началото много се притесних и реших, че вече е готов даси лапа палеца.  Говорих с една приятелка физиоложка, която ми каза, че така опознава света около себе си и именно устата е неговият орган даго прави.
В никакъв случай не е от глад, защото синът ми го прави след кърмене, а съм сигурна, че е добре нахранен.
Ние нямаме залагалка, той я отказва тотално и може би именно с лапането на ръчичките се забавлява и успокоява, и разучава.. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 123
Може да ви звучи странно, но моето момче /на 2 седмици е/ съвсем целенасочено си смуче пръстите  и ръчичките са му постоянно в устата. При по-големите бебчета на 2-3 месеца знам, че това лапане се дължи на "откриването на ръчичките и способността да си ги координират сами". При нас засега си го обяснявам само с глад и "нерви"  Wink

Общи условия

Активация на акаунт