Малко помощ за Corel Draw

  • 415
  • 3
  •   1
Отговори
  • на село
  • Мнения: 3 893
Момичета помагайте  Praynig.
Правя един календар в Корел, обаче не мога да си подравня числата.
Дали ме разбрахте  newsm78...
Искам например под буквите за дните П В С Ч...
да се падат точно датите, че като ги пиша и се получава разместване.
Пробвах от  Arrange - Align -Right , Left
обаче пак не се получава както трябва.
Ще съм много благодарна, ако някой ми обясни по -подробно   bouquet,
че този Корел ми бърка в здравето.

# 1
  • Мнения: 1 205
Не мога да ти помогна, но погледни в www.uroci.net може би има ...

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
привет,
значи за проблема решението е следното:
По принцип цифрите под буквите оказващи деня на седмицата трябва да са центрирани. Следователно трябва да въведеш всичко в колони. Тоест отгоре пишеш "п" за понеделник, после ентър и надолу въвеждаш числата за съответния месец които са в понеделник. После вторник и т.н. Като ги направиш по колонки лесно можеш да центрираш текста в колоната. Кофтито е след това да сглобиш съответните колони и да ги подравниш за да стане готов месеца. Труда е къртовски.
Друг начин е да си направиш всички цифри в криви и като обекти да ги подравняваш. Ама и това ще ти отнеме адски много време.
За това ще ти предложа други варианти:
1. правиш си календариума в Ексела и го импортваш в Корела само като текст. Така ще са ти подредени цифрите.
2. Намираш си програмката Calendar Maker, която е само да правене на календариуми - хоризонтални, вертикални... Задаваш вида на календариума и годината и тя ти го генерира. Не помня дали се пействаше директно в Корела или пак се минаваше през Ексела. Ако не можеш да я намериш пиши ми на лични и аз ще я изровя.
Успех!

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 893
Благодаря момичета  bouquet!

Drina , лесното е че календарът ми е готов, но е за 2006г. трябва само да променя дните и като започна да ги пиша се разместват, но аз ги въвеждам по редове, сега ще пробвам както каза по колони. А после дали ще успея да направя равни разстоянията между колоните  Thinking...
След малко ще се заема пак с него, че сега имам друга раб.

Общи условия

Активация на акаунт