Прехранвам ли детето си?

  • 769
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Здравейте!
Онзи ден ходихме на консултация и педито ни се скара ,че много сме качили-1кг.и200гр. за 1 месец.Каза ми да давам на бебка по-малко мляко-по 120-130 гр.Да ,но детето ми яде вече по 160 гр.От няколко дни сме изцяло на АМ(фризовом+фризолак).Аз вече писах тук за обилните кашестите изпражнения и вие ме успокоихте,че е нормално.Да ,но онзи ден една позната(мед.сестра) каза,че за нея детето акало прекалено много и изпражненията й миришат(на кисело,ако мога така да се изразя).И сега пак съм в задъдена улица и притеснена.Какво да правя?Да давам ли по-малко мляко?Обезпокоителен ли е факта,че изпражненнията на бебка миришат?

# 1
  • Мнения: 27 524
Не, не го прехранваш. И бебешките изпражнения винаги миришат на кисело. На какво да миришат - на прасковки?  Crazy

Не се притеснявай, всичко си е нормално, давай си на детето толкова, колкото си иска. То си знае най-добре  Peace

# 2
  • Мнения: 1 165
Блонди много ти благодаря!Винаги се отзоваваш и даваш адекватни съвети!  bouquet

# 3
  • в джунглата
  • Мнения: 916
моита дъщеря е на 2 месеца и от 2 седмици яде по 150гр, какво да направя че си ги иска и си изяжда всичко. а е качила 800гр.
 на приятелката ми е колкото вас и едвам изяжда по 120гр и то не винаги и качва по 1,200 така че според мен не винаги има връзка с това колко изяжда детето, а и мисля че въобще не е много 160гр.
и нашото ако мирише много

# 4
  • Мнения: 240
И аз мисля като Блонди  Peace - детето си знае, няма да го държиш гладно я.То и ние трябва на ядем по 150гр , ама не ни стигат и ядем по 170.Също сме на Фризовом и акото си мирише естествено, а и вчера ака  3 пъти. Mr. GreenМисля , че всичко си е нормално. Peace

# 5
  • Мнения: 251
Здравей, мила.Моята бебка както виждаш е по-малка от твоята.Знаеш ли по колко яде - по 180 до 200 гр. АМ. Давам й Нтрилон Омнео - на кутията пише, че за бебе в четвъртия месец и между 6 и 7 кг. се смесват 180 мл. вода и 6 лъжички АМ. Като се смесят стават 210 гр. Моята беба почти ги изяжда.Преди два дни бяхме на консултация. Оказа се, че Мони е качила 1.300 кг. и педито каза, че е напълно нормално за бебе, което е на АМ.Ако е на кърма ще качи м/у 800 и 900 гр., защото тя се усвоява по-лесно. А ние до преди 1 седмица бяхме и на кърма и дохранвах с АМ. И тя пак е качила 1.300 кг.Мисля, че е НАПЪЛНО НОРМАЛНО.Бебето ми изобщо, ама изобщо не е дебело, напротив развива се прекрасно и в норма.Тя също ака по 3-4 пъти дневно и то като при теб - кашичка.А аз мисля, че това е супер.Какво, да не ака ли детето?По добре ли е да не ака и да го боли коремчето?Мисля, че нямаш ама ГРАМ повод за притеснение.Бебето ти се развива прекрасно.Кво се връзваш на глупости.Моята беба ядеше по 120 гр.в края на 2-рия месец.Защо да си държиш гладно детето, то си знае колко му се хапва.160 гр. са напълно нормално количество.ВЪОБЩЕ, АМА ВЪОБЩЕ нямаш повод за притеснения. Убедена съм. newsm51 newsm51

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Води се по детето,моята на смесено хранене през първите 3 месеца качваше по 1400-1500,като почне да се движи няма да качва толкова.

# 7
  • Мнения: 5 103
И аз мисля като Блонди.

# 8
  • Мнения: 316
Лелееее, аз като ви чета се притесних...
От 5 дни на 2 или 3 хранения от шестте дневно моята хубавица яде по 120-130 мл, а на останалите по 100-110 мл Milumil1, а днес станахме на 1 месец...  #Crazy Акаме почти на всяко ядене, а акото мирише на пуканки  Joy Даже вчера си бях изпукала в микровълновата и тати се прибира и с влизането: "Ооооо Ники, акали сме а..."  Joy
Незнам как наддаваме, защото на 20-ти сме при педито на консултация.
Та това нашето нормално ли е?  newsm78

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Аз пък се притеснявам, че Тодор малко яде - повече от 100 гр. не може да изяде. И тях яде със зор и понякога връща, но пък наддава напълно нормално за възрастта си. На 2 месеца е 5 кг, а е роден 3 200 и доки му вика малък шишко.

# 10
  • Мнения: 8 917
Не се притеснявай, давай си на детето толкова, колкото си иска. То си знае най-добре   Peace

Общи условия

Активация на акаунт