Как се консервира пюре от сини сливи?

  • 1 161
  • 7
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 404
Имам много хубави сини сливи, зрели, сочни и меки. Обелих ги, нарязах ги и ги пасирах. И сега какво да правя от тук нататък, за да ги съхраня за по-дълго. Трябва ли да ги сваря и колко време преди да ги сипя в бурканчета и да стерилизирам за 10 мин. /както съм чела, че се прави с плодовите пюрета/? Мога ли да замразя във фризера на дозички, някой пробвал ли е? Дали ще се запази вкуса и качествата по-добре, отколкото с варене? Очаквам идеи и благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 426
Аз ги измих, обелих, нарязах и във фурната за около 30 мин. да се сварят, след това сложих малко ориз и 1 лъжичка захар. Пасирах, сипах в бурканчета и ги кипнах за около 10 мин. Не знам дали това е начина, но аз така направих... Wink

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 404
Благодаря, еmy_emy. А без захар дали ще стане? На какво количество е тази 1 лъжичка?

# 3
  • София
  • Мнения: 15 197
Няма нужда от захар.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 426
На една пълна тава с диаметър 45 см сложих една супена лъжица без връх. Без захар станаха много резливи и моето дете няма да ги яде. Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 15 197
Не искам да споря, само да си кажа Mr. Green:
И аз си мислех, че са киселички и дълго се въздържах да давам това пюре на Иво, а то се оказа, че му стана едва ли не любимото. Изяждаше го с голям кеф.

# 6
  • Мнения: 5 026
 Измивам, беля, варя ги с малко вода, пасирам и в бурканчета. Варя ги 15 мин. за всеки случай. Захар не слагам.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 404
Измивам, беля, варя ги с малко вода, пасирам и в бурканчета. Варя ги 15 мин. за всеки случай. Захар не слагам.
И аз така ги направих, дори първо ги пасирах и после ги сварих без вода. Като отворя ще кажа дали са хубави. Захар не сложих.
Vivi, на мен и доста от купешките пюрета са ми въз кисели,ама на беба и харесват, а това е важното.
Благодаря на всички!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт