Моля ви, дайте ми отговор....

  • 675
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Преди малко се скарахме със съпруга ми, защото искам когато кръщаваме малката да я кръстим Велина-Елена /роди се на 21 май/. Преди време той не се опъваше, но явно е говорил с маминка и сега вече ми казва, че не било редно. Кажете, какво мислите? Може ли в кръщелното да бъде записана с първото си име и името на Св.Елена и какво толкова нередно има? Не стига, че я кръстих на свекъра ми, ами да не уважа и при кръщаването деня, в която се роди....

# 1
  • Мнения: 2 716
Явно свеки си пази територията  Laughing. Това е бял кахър. Утре сутрин подхвърли темата наново. Аз лично съм против имената с тирета, но това съм аз. Постъпи така, както ти диктува сърцето. И не забравяй, че името ти е дадено за да знаеш кога те викат.  Grinning Не се ядосвай излишно.

# 2
  • Мнения: 326
мама_знае, нали ме разбра - става въпрос само за вписване в кръщелното..... Като се впише и името на Св.Елена някак ще спра да се питам защо не я кръстих Елена....

# 3
  • Мнения: 1 488
не виждам нищо нередно във Велина- Елена, даже е оригинално

# 4
  • Мнения: 2 716
Разбрах те. А ти мен? Не се ядосвай ако не стане твоето. Но доколкото съм запозната, няма проблем при кръщаване детето да получи друго име. Християнско. Ти си прецени дали ще водиш тая битка с родата.

# 5
  • Мнения: 326
Благодаря ти! А за битката.... мисля да питам свещеник и то в присъствието на мъжа ми... да не каже после, че си измислям.. Wink

# 6
  • Мнения: 4 555
И не забравяй, че името ти е дадено за да знаеш кога те викат.
Това много ми хареса  Mr. Green


Anette, обясни им, че това ще бъде християнското име на детето и да не се опъват много, не са го раждали те.
Ох, аман от такива роднини ooooh! Ти трябва да си прецениш колко голям компромис си готова да направиш. Успех   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 070
Лелеее колко сте ми хрисими...Ужас, аз се вбесявам някой ако ми се меси така... Нов човек - ново име и тва е..Какво ще им се обясняваш и ще дипломатстваш... Не стига, че е кръстена на друг и ти вероятно си нямала думата, защото сигурно би си избрала друго име, ами сега и това ти желание не се зачита, ами не знам... В крайна сметка си прецени какво е важно за теб и си отстоявай приоритетите..

# 8
  • Мнения: 6 417
От гледна точка на окултизма двойните имена не са за препоръчване, но на твое място щях да държа на моето си Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 326
deshtovidi, името й го измислих аз с малко помощ от приятели, но да знаеш какво бяха измислили те ... Е, тогава се преборих, ама какво ми струваше... Казах им, че детето си е мое и са имали право да избират за двете им деца преди мноооого години.

# 10
  • Мнения: 843
 Вземи  помъдрей.  Какво значение  е как се казва детето ти,  щом е благозвучно и няма да ти се сърди за това...
     Защо  се правят трагедии за имената.. Thinking
     Казвам си моето мнение  и не го налагам на никого.   При Желание детето се кръщава
1 . Точно на някой родител.   Ако името не се харесма,  само буква от него.
2.  на светия на датата на раждане
 3. По желание на кумовете, последващи кръстници.
 4.    На всичко, което ви дойде на ум!!!   Желанието и фантазията са ваши.


 Седни със съпруга ти  и си ги напишете/ желанията ви/   и е забравяйте , че и детето ви ще грябва ди ги пише по разни истанции.. все пак. Улеснете го.

# 11
  • UK
  • Мнения: 3 959
По принцип името Велина - Елена не ми харесва, звучи тромаво и е трудно за произнасяне, но при положение че добавката ще е само в кръщелното едва ли има проблем с това. Ако наистина държиш на това име, тогава се бори докрай. Но първо си повтори няколко пъти името на детето, трите/четирите му имена, и виж кое звучи най добре. Най доброто за детето.

# 12
  • Мнения: 1 006

Казах им, че детето си е мое и са имали право да избират за двете им деца преди мноооого години.


В такъв случай забрави за Велина и за Елена и дай съвсем друго име на детето си.

Хващат ме лудите, когато чуя, че има намеса и то подмолна на баби и дядовци при избора на име на внуче.Според мен този избор е право само на майката и на бащата, защото само те са присъствали на зачеването на детето си.Аз лично съм доста крайна в това отношение.Имената на децата ни са само мой личен избор даден ми все пак от бащата на децата ни, защото само аз присъствах на раждането им.Точка.

Общи условия

Активация на акаунт