Кога се налага секцио?

  • 12 640
  • 82
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 199
Искам да ви попитам дали знаете кога, в какви случаи се налага да се пристъпи към планирано секцио? Зная, че една от причините, които го изискват е предлежанието на бебето. Доскоро моя бебчо беше в седалищно положение, но вчера, когато го гледаха на ехограф се установи, че вече се е обърнал и сега е с главата надолу. Въпреки всичко (и без да ми разясни причините) лекарката ми насрочи дата за раждане със секцио, което ще бъде след около 5 седмици. Аз лично много бих искала да си родя нормално. Но в крайна сметка това какво искам аз няма никакво значение, важно е как най-добре ще бъде за бебо. На него преди време му бяха открили бъбречни аномалии и се чудя възможно ли е това да е причината?! Макар, че четох наскоро, че при деца с установени някакви малформации не се препоръчва секцио (което е именно обратното). Знае ли някоя от вас дали това е вярно? Искам да питам тези, които са раждали със секцио - това по ваше желание ли е било или е имало причина, която го е изисквало?  Благодаря ви много предварително за споделеното.

# 1
  • Мнения: 113
Аз бях за нормално раждане, но родих със секцио защото нямах родова дейност и се оказа че са можели да ми планират секциото защото по наседство нямам такава, абее само ме мъчиха

# 2
  • Мнения: 559
Аз съм с двурога матка и ми казаха, че трябва да родя секцио. Дано при теб всичко да е наред и да родиш едно сладко и здраво бебче. Успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 029
Аз също исках да родя нормално и такава ни беше уговорката с лекарката, тъй като всичко се развиваше нормално. В крайна сметка се наложи секцио по спешност, защото при една от консултациите се установи, че тоновете на бебето не са добри.
Струва ми се, че е съвсем нормално лекарката да ти обясни причината да ти насрочи секцио, така че не се притеснявай да я попиташ. Но както и да родиш ти пожелавам да мине леко и да се радваш на едно прекрасно бебче!   bouquet

# 4
  • Мнения: 639
мисля че е редно да се консултираш и с друг лекар и НЕ Е  срамно да питаш лекаря когато нещо те притеснява

# 5
  • София
  • Мнения: 6 149
Някои от другите причини са:
- тесен таз - ако главичката на бебето е по-голяма от максималното разкритие, което можеш да получиш
- проблеми с очите
- предишни неуспешни бременности
- първо раждане в по-късна възраст
- наличие на вагинална инфекция, която може да бъде предадена на бебето

В момента се сещам за тези.
Възможно е също така да се предпочете секцио при едновременното наличие наличие на няколко от тези фактори, изразени в по-слаба форма, като всеки сам за себе си не пречи на нормалното раждане.

# 6
  • Мнения: 1 942
Защо за бебчо да е по-добре да се роди нормално ако има някакъв проблем?  newsm78 Секциото е най-добрия начин за бебето. Все пак раждането е голямо изпитание и зор и за бебока.

# 7
  • Мнения: 962
Аз родих със секцио защото съм със тесен таз,а и бебо се роди едричък за мойте размери  Wink а и беше седалищно разположен

# 8
  • Мнения: 2 237
Лично при мен се наложи по няколко причини :
1.Двурога матка,със септум по средата
2.Много тесен таз
3.Чувствителна и много лесно контрахираща матка
4.Седалищно предлежание на бебето и невъзможност да мръдне и да се обърне



ми то това стигаше.

# 9
  • Мнения: 1 294
Аз бях с извънматочна бременност година преди да забременея отново.Имах 4 години стерилитет и съм с една тръба, та това е причината за планово секцио при мен.
Естественото раждане крие много рискове за бебето и майката.Най-доброто и за двама ви е плановото секцио, нито ти нито дребосъчето ще се мъчите   bouquet
В един от оследните броеве на National Geographic(списанието) имаше много интересна статия за това как ние хората сме се изправили на крака и с какво от тялото си сме платили за това..Та в следствие на изправянето ни на два крака, родовите пътиша са се стеснили.Плода единствено при нас излиза с въртеливи движения и така , че майката не е в състояние да му помогне, защото при изтеглянето рискува да му прекъсне гръбначния стълб.Ние хората сме еднинствените същества на този свят  които имаме нужда от помощ  и изпитваме нечовешки болки при раждането.Единствено при нас черепа на плода е много голям(като пропорция, поради добре развития голем мозък.Мозъка ни се е развил в  следствие на това изправяне и сега ние го използваме разионално.Това пишеше в статията.
По какъвто и начин да родиш всичко ти пожелавам да мине по мед и масло newsm51

# 10
  • Мнения: 8 163
Секциото е най-добрия начин за бебето.
Моля?! Нищо подобно! Който ти е казал това, много безочливо те е излъгал. Ето как стоят нещата в действителност:
1. Контракциите и раждането подготвят бебето за дишането.
2. Преминаването през вагината води до изкарване на течностите от дихателния тракт на бебето.
3. 1% от главично разположените и 6% от седалищно разположените бебета биват порязани по време на цезаровото, което може да доведе до инфекции.
4. Бебетата, които са извадени с цезарово, са с по-голяма вероятност да са в лошо състояние, отколкото тези след вагинално раждане, без бременността да е била рискова.
5. Като следствие от проблеми с дишането и заради цялостното им недобро състояние, "цезаровите" бебета много по-често биват отвеждани в интензивното и имат нужда от помощни средства, за да дишат.
Не случайно именно вагиналното раждане се нарича нормално. Защото това е част естесвеният процес, който предхожда появата на нов живот.

# 11
  • Мнения: 1 353
Секциото е най-добрия начин за бебето.
Моля?! Нищо подобно! Който ти е казал това, много безочливо те е излъгал. Ето как стоят нещата в действителност:
1. Контракциите и раждането подготвят бебето за дишането.
2. Преминаването през вагината води до изкарване на течностите от дихателния тракт на бебето.
3. 1% от главично разположените и 6% от седалищно разположените бебета биват порязани по време на цезаровото, което може да доведе до инфекции.
4. Бебетата, които са извадени с цезарово, са с по-голяма вероятност да са в лошо състояние, отколкото тези след вагинално раждане, без бременността да е била рискова.
5. Като следствие от проблеми с дишането и заради цялостното им недобро състояние, "цезаровите" бебета много по-често биват отвеждани в интензивното и имат нужда от помощни средства, за да дишат.
Не случайно именно вагиналното раждане се нарича нормално. Защото това е част естесвеният процес, който предхожда появата на нов живот.
smile3501 smile3501 smile3501

# 12
  • Мнения: 8 163
Естественото раждане крие много рискове за бебето и майката.Най-доброто и за двама ви е плановото секцио, нито ти нито дребосъчето ще се мъчите 
Слънчо, за твоя случай може да е било най-добре да се направи планово секцио, но не се знае защо са предложили на Венира подобна манипулация. Не дей да мислиш, че цезаровото не "крие много рискове за бебето и майката". Напротив. Рисковете са доста повече, отколкото при нормалното раждане. Ето някои от проблемите, които съпътстват цезаровото сечение:
1. Много по-продължителни болки
2. Дълъг възстановителен период
3. Затруднения в дишането и повръщане по време на операцията (вследствие на упойката)
4. Кръвоизливи и усложнения с анестезията
5. Голяма загуба на кръв, която води до нуждата от кръвопреливане
6. Кръвоизливите може да доведат до хистеректомия
7. Инцидентни наранявания на червата, пикочния мехур, матката или маточните кръвоносни съдове по време на операцията
8. Следхирургични усложнения - инфекции, илеус (парализа на червата), съсиреци в краката, белодробна емболия (съсиреци в белите дробове)
9. Тези усложнения може да доведат до последващи хирургични намеси
10. Сред по-леките усложнения са висока температура, кръвоизливи, хематоми, възпаления на пикочната система, раната или матката, съсиреци в кръвоносните съдове на краката
11. Сред усложненията в по-дългосрочен план са тазови болки (от неправилно срастване на тъканта), проблеми с червата и болки по време на секс.
12. Цезаровите сечения са с по-висок процент на смъртност от нормалните раждания
13. Жените, преживели цезарово, започват майчинството си при огромен физически и психически стрес: трябва да се възстановят от сериозна операция, като в същото време трябва да се грижат за новороденото. Депресиите се много по-чести при такива майки, както и пост-травматичния стрес, който води до проблеми в брака.
14. Зарастващата тъкан представлява значителен риск при последващи бременности и раждания. Тя може да доведе до безплодие и извънматочна бременност (най-често във Фалопиевите тръби); пречи на имплантирането на ембриона, с което може да се стигне до отлепяне на плацентата преди раждането, до плацента превия (когато плацентата расте и над шийката) и дори до това плацентата да премине през мускулната стена на матката. Белегът може също и да поддаде, предизвиквайки силно кървене и по този начин бебето може да бъде изложено на контакт с коремната кухина.

# 13
  • Мнения: 11 816
След като ми изтекоха водите и отидохме в болницата се оказа, че пъпната връв се е увила около врътлето на бебчето, освен това нямах разкритие. И така веднага ме подготивха за секцио. Станах и се раздвижих веднага на следващия ден, а в къщи на 5-тия се чувствах вече напълно добре, т.е. възстанових се изключително бързо, противно на очакванията ми и всичко лошо, което бях чувала! Не съм изпадала в депресии или нещо подобно, а дъщеря ми според всички около мен е най-кроткото бебе, което някога са виждали!
И двете раждания си имат предимствата и недостатъците, а и всичко е много индивидуално!! Успех!!

# 14
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Секциото е най-добрия начин за бебето.
Моля?! Нищо подобно! Който ти е казал това, много безочливо те е излъгал. Ето как стоят нещата в действителност:
1. Контракциите и раждането подготвят бебето за дишането.
2. Преминаването през вагината води до изкарване на течностите от дихателния тракт на бебето.
3. 1% от главично разположените и 6% от седалищно разположените бебета биват порязани по време на цезаровото, което може да доведе до инфекции.
4. Бебетата, които са извадени с цезарово, са с по-голяма вероятност да са в лошо състояние, отколкото тези след вагинално раждане, без бременността да е била рискова.
5. Като следствие от проблеми с дишането и заради цялостното им недобро състояние, "цезаровите" бебета много по-често биват отвеждани в интензивното и имат нужда от помощни средства, за да дишат.
Не случайно именно вагиналното раждане се нарича нормално. Защото това е част естесвеният процес, който предхожда появата на нов живот.
Поздравления.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт