Документите необходими за раждането

  • 782
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Искам да Ви попитам колко време преди раждането Ви дадоха обменна карта, направление и т.н неща необходими за раждането?
Днес аз си поисках такава карта от консултацията, на която ходя понеже ще раждам другаде, а пък и те честно казано не са се престарали нито с изследвания, нито с прегледи. Исках да ги взема документите, за да не ходя на 100 места, защото в случая ходех там само за болнични, а вече си взех и последния 45 дни.
Е, да ама не.Като се запъна инатливата докторка, че трябвало да ходя при тях и тва си е.А те милите нито ме теглят, нито ме мерят, а ехографа-ООООООООООООО това е лукс -ми те не могат да гледат с него.
Но, спирам до тук, че пак ме хваща бяся на тая тъпа лелка.
Как бяха нещата при Вас? КОга си взехте документите има ли и нещо допълнително освен картата, направлението и личната карта, което трябва да нося към родилно?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Взех ги в 38 г.с, или една седмица преди да родя. Бях ги поискала когато отидох да ми издадат болничния за 45 дни преди термина, но ми отказаха с обяснението, че ще има още изследвания, резултатите от които ще трябва да се впишат в обменната карта. А иначе това е всичко като документи /картата, направлението и личната карта/, което на мен ми искаха. Успех и леко раждане.

# 2
  • Мнения: 603
На 12.09 ми дадоха болничния, който е 45 дена преди раждане. Но аз ще раждам секцио на 16.10 и за това ми предстоят още изследвания - кръв, урина, ЕКГ и тестове за упойката, затова обменната карта заедно с талона от кръвния център - за кръвна група ще ги получа малко по- късно около 2 или 3.10. Освен това трябва да ми излязат изследванията за вагинален секрет и за чревни инфекции.
Желая ти успех с раждането.

# 3
  • Мнения: 2 159
на мен пък лекарката ми побърза да ми я даде като ми пишеше болничния за 45 дни, даже не можеше да попълни до кое АГ, защото аз още не знаех тогава, да не говорим че приложи изследвания правени в 7 месец #Crazy а бе изобщо много странна работа, общо взето като разбра че няма да раждам при нея се опита да ме изрита и ми каза да си запиша час след месец newsm78 че то аз мога да родя до тогава....

# 4
  • Мнения: 2 019
на мен ми искаха съ6то кръвна група,васерман,спин и анален секрет,направих ги 45 дни преди раждането

# 5
  • Мнения: 219
Явно навсякъде и всеки го кара кой както му хареса с документите Embarassed
При мен цялата сложност идва от това, че работодателя ме осигурява допълнително и аз се възползвам от това осигуряване за ЖК, но пък реално докторите там стават повече да дават болнични и ако си поискаш изследвания да ти ги направят.Иначе за коментар и гледане на ехограф или пък за назначаване на някакви лекарства са ужас.Затова ми се налага да си ходя и с кеф ходя на частно при д-р който наистина си разбира от работата. За жалост обаче той не може да ми организира ЖК и така става че търчането ми идва в повече, но пък за здравето на бебка си заслужава.

# 6
  • Мнения: 1 264
на мен пък лекарката ми побърза да ми я даде като ми пишеше болничния за 45 дни, даже не можеше да попълни до кое АГ...

И на мен ми дадоха документите - направление заедно с картона и всички изследвания - 45 дни преди термина, когато ми издадоха болничния.
Но в направлението никъде не се пише къде ще раждаш. Лекарят ми обясни, че с това направление мога да отида където искам.
Естествено ще ми пуска още изследвания, които ще прикрепя към тези, които вече ми е дал.
А от болницата, където реших да раждам ми казаха, че освен направлението искат и следните изследвания: ПКК, урина, васерман, кръвна група.

# 7
  • Мнения: 992
ами ако не се лъжа документа за хоспитализация ми го дадоха с болничния от 45 дни, а обменната карта май като влезнах в 9-ти месец или седмица по късно, не помня  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 264
Акакво представлява тази обменна карта??? За пръв път чувам.  Embarassed

# 9
  • Мнения: 5 026
 Документите са:обменна карта, направление за родилен дом и лична карта. Дадоха ми ги след като влезнах в 9 месец (май на 2 консултация след това)

Общи условия

Активация на акаунт