Къде да се оплача

  • 2 395
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
знае ли някой къде мога да се оплача от шума на строежа срещу блока ни - през улица широка 10 крачки?
Просто вече не се търпи това положение - денем е невъзможно да си стоим вкъщи. Мисля, че не съм длъжна да търпя подобно нещо - поне от 2 до 4 да спират.
Не си знам правата, строежа май не е от най-законните - на две крачки от блока ни и на нито една крачка от бензиностанция. Дайте идея. Не мисля, че трябва да се изнеса на квартира, щото на някой му е хрумнало да строи под носа ми. Блока ни е на 7 етажа, наоколо освен Шел друго няма, а въпросния строеж ще е........на 11 етажа. Абе, незнам вече, луднала съм....

# 1
  • Мнения: 235
Където и да се оплачеш ме съмнява да спрат да строят от 2 до 4 . Но в общината може да звъннеш и да питаш , това ми идва единствено като идея

# 2
  • Мнения: 1 462
Ще си подавате щипки през балконите с комшийката.

# 3
  • Мнения: 213
ако питаш сериозно - в полицията
ама едва ли ще направят нещо.

# 4
  • Мнения: 1 202
И да се оплачеш едва ли ще спрат . Те си имат разните разрешителни и имат пусков срок и не се съобразяват с нищо .До нас строят 2 кооперации и нямам думи какво е ! Даже и в най студените дни строяха а като наливат бетон или правят арматура  и то понякога става едновременно шумът е ужасен. Tired

# 5
  • Мнения: 9 990
На Арменския се оплачи....
А правата си ги знаем....
НО-до нас една година е страхотен бум-строи се на юруш.Сутрин пият бира за отскок в близкото магазинче и за започва.На фона на бясна чалга-труд кипи неуморен-няма 2, няма 4-чалга дъни, бетон се лее.Лее си ив 2 през ноща.Обаждаме се ние в районното-явно не единствени, защото дежурната другарка-полицай с досада обяснява, че имат разрешение от общината.да сме се обедели там да питаме.В общината да сте чули някой да работи след 17 часа?не , нали?
Та кажи ми Алекса-как да се защитя, след като Общината ме е продала вече... Tired

# 6
Е тва наистина е много голям проблем... Аз нали се правя все на компетентна по въпроса с проблемните комшии, но цял строеж... Ами вярвам в общината и в полицията, макар да не вярвам да направят нещо. Друг вариант са медиите. По този начин спряха звука на екрана пред НДК, в рамките на режима.

Вчера обаче чух, че имало нов правилник за вътрешния ред, който касае вдигането на шум след 19 часа.... не трябвало вече да се шуми след 19 часа. Но като го намеря ще кажа и на вас...

И вярвайте, щипките не вършат работа #2gunfire Sick #Crazy #2gunfire #Cussing out

# 7
О не, чета останалите отговори! Какви са тия разрешителни от общината за работа през ноща? Я бързо звъннете в някоя телевизия или в Господари на ефира.

Говоря сериозно. или твърде много вярвам на медиите..... #Crazy

# 8
  • Мнения: 9 990
Значи-за да се случи нещо-трябва да замразят хилядите строежи.Което няма да стане.Бетон започне ли да се лее-нямало спиране ми казаха,така, че-като започнат в 17-леят до 10-11 вечерта например.Имат разрешителни, наистина-на кой му пука за живущите наоколо.Има и закон някакъв да-но  за да се разпердушини трябва да се вдигнат на въстание едва ли не-цял квартал срещу това.няма как да стане.сам човек по този въпрос едва ли има някакъв шанс.И да дойдат да замерват-те тогава ще спрат работа или ще извадят разрешителното-копче не мож им каза.дават, дават и пушек се вдига....това е.Всички общини дават, не една.Във всеки един квартал, където се строи го има този проблем-после защо се гледаме на кръв с новите съседи....ами като си изтърпял нечовешкото в собствения си дом, за да направят техния...
Друг момент е, че когато нямат разрешително си имат фонд-глоби.Плащат си глобата и си вдигат строежеца пак без проблем.И си бият плочите до когато им скимне-плащат глоба-леят бетон-то и това е калкулирано.Това от бригадирче на строеж съм го чувала Tiredи смея да му вярвам, че беше близък човека, няма смисъл да ме лъже...

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 16:35 от пенелопа

# 9
  • София
  • Мнения: 2 217
Цял квартал не мож събра, но виж един два блоко - май ще мога!
Това за телевизията и аз си го помислих....да взема да се разровя.
Абе нагли са страшно по строежите и просто ми се иска да ги разстрелям, а не забележки да им правя #2gunfire Twisted Evil
А че с комшиите ще си гледаме у чиниите - сто процента! Ми то това е просто под носовете ни. Имат кинти ората и хич им не дреме, тва е положението! Ей затова не ме свърта - мойто дете ще подскача в съня си, щото някакъв глупак си е наумил нещо #Cussing out

# 10
  • Мнения: 2 237
Май наистина няма къде да се оплаче човек....Най-добре е да си траем  и да чакаме строежа да свърши.Аз така направих миналата година,до нас строят къща и беше кошмар ! Sad  Ама на кого да се оплача....

# 11
  • Мнения: 9 990
А, с траене съвсем зле-аз поне се карах-със строителите/хубаво-имат разрешително, ама не съм длъжна И чалга да слушам насилствено!/ с полиция/викала съм и кварталния!/, с Общината не успях, защото там никой не работи-телефон не вдига никой.Но не таях в себе си-карах се.АЯ не съм конфликтна личност, но понякога бушона избива, когато си поставен в обстановка, която подлудява!

# 12
  • Мнения: 1 612
Позната ситуация. В момента строят блок, който ще е залепен за нашия. Не мога да опиша шума - то няма делник, няма празник (събота, неделя), няма от 14 до 16 часа. Като почнат в 8 сутринта до тъмно! Crossing Arms
Аман вече!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Вече толкова съм свикнала с подобен шум, че даже не ми прави впечатление Sad Като се нанесохме в този апартамент, преди 5 години имаше само една кооперация зад блока, вече има още 3 и то на по 7-8 етажа. Току позавършат едната и започват друга. Няма делник, няма празник, няма студ, дори в най-големите виелици работеха, чак ми ставаше жал за момчетата. А какви боклуци и прахоляци се разнасят...терасата всеки ден да я мия, пак ще е мръсна Tired Има още няколко празни парцела и вече се моля, да ги започват по-скоро и тях и да се свърши все някога #2gunfire #Cussing out

# 14
  • Мнения: 2 978
Скоро имаше такава тема.
Една мацка каза, че е ходила първо при шефа на обекта, но той я отсвирил. След това в полицията подала оплакване...След пъровото предупреждение, нищо..след второто глоба.
От тогава тишина и  спокойствие!!! Wink

Общи условия

Активация на акаунт