Нервно дете!

  • 981
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Моля ви мами, дайти ми съвет! Синът ми е на 1 год. и 3 месеца и е много нервен. Когато иска нещо и не го получи на секундата, започвада крещи, да се тръшка, да нервничи. Същото се случва, когато го преобличам, когато го слагам в леглото, а той не иска, когато иска да излиза навън - например в 9 часа вечерта, а аз не му отвърям вратата. Това бих го преглътнала, но съм притеснена, защото си удря главата с ръце, когато е нервен и другото,което прави и много ме притеснява - събира петте пръста на едната ръка и ги удря в дланта на другата ръчичка. Като нервно-болно дете. Виждала съм такива дечица, но не знам как се казва това заболяване, за да пусна търсачка. Моля, дайте ми съвет-трябва ли да го заведа на специалист, на какъв, има ли повод за притеснение или просто е период, който ще отмине?

# 1
  • Мнения: 3 116
Хмм, специалистта при който трябва да заведете детето е невролог  newsm78

Но моята щерка е в същата възраст и е същата работа. Гледай сеир като не и угодиш за нещо. Само това с ръчичките не го прави, но това може да е просто вид жест с което детето си изразява чувствата  Thinking

Какво казва педиатъра ви по този въпрос ?

За твое успокоение заведи детето на невролог, но най-вероятно се касае за криза на възрастта  Heart Eyes

Между другото погледни тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=126003.0

# 2
  • Мнения: 56
Ritka, благодаря ти за отговора. Мисля да го заведа на невролог, за да съм сигурна, че всичко е на ред.  Притеснявам се много за тези движения с ръцете, въщност те ме наведоха на мисълта, че може да има някакъв проблем. Питах педиатърката му, но тя не ми обърна особено внимание. Каза, че просто бил нервно и малко глезено дете. Лошото е, че не знам къде да го водя на невролог, няма гаранции, че няма да попадна на някой като вашия педиатър.

# 3
  • Мнения: 4 392
И дъщеря ми е голяма нервачка. Промяната стана за един ден Rolling Eyes и съвпадна с никненето на втората "партида " зъби. Такъв панаир ми разигра, докато си седяхме на едно кафе, че не искам да си спомням. Реши, че трябва да отиде да се заравя в пясъка Shocked, което на мен не ми хареса като идея и когато се опитах да я спра, започна проблемът. Започна да се тръшка, да се извива и стана много агресивна. Никога не беше правила така и не знаех как да реагирам. Накрая я пуснах да рови колкото си иска. Като стана на нейната и миряса. Laughing
Не съм я водила на невролог и няма да я заведа за такова нещо.
Другите и "специалитети" са да си удря главата с юмрук и да си скубе косите. ooooh!
Важното е, че като получи това, което иска и мирясва. Има и по- тежки случаи. Wink
Аз не бих гласувала доверие на педиатър, който използва класификации " глезено дете"! Peace

Общи условия

Активация на акаунт