Трябва да я отбия, но не иска биберон

  • 442
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Отлагах до последния момент, но все се надявах някак си  да се справя. По финансови причини трябва да се върна на работа след 10 дни, ще я гледат родителите ми (работата ми е в друг град). Проблемът е, че тя отказва всякакви видове биберони и шишета. Може ли да ми дадете съвет как най-безболезнено да я науча, макар да знам, че дружно ще ме освиркате. Пробвам в момента с Милумил, храним се едва-едва с лъжичка, с биберон отказва (последно с каучуков на Чико). Имам около 30 бурканчета със замразена кърма, която естествено няма да стигне за кой знае колко дълъг период от време. Има ли АМ, което да е най-близо до майчината кърма на вкус? През уикендите ще си идвам и мога да я кърмя, но през останалото време трябва да яде АМ. Да кажа само, че и вода не иска да пие. Мерси много за отговорите

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
Как ще те освиркаме!Та ти искаш да кърмиш, но в твоя случай наистина няма начин.
Другите мами ще ти помогнат за отбиването, че имат повече опит и знания.
За водата не се притеснявай-не е нужно да пие вода.
А за АМ-на мен шефът на детското отделение тук ми беше казал, че Омнео било най-близко до кърмата.

# 2
  • Мнения: 11 816
Ако искаш да продължиш да кърмиш още, можеш да се цедиш на работата, а бебечето ще се науче да пие кърма от шише! Може би ще ти бъде трудно, но ще прецениш. Успех!

# 3
  • Мнения: 3 116
Миличка да те посъветвам някой неща:

1. Взимаш бележка от педиатъра че кърмиш и имаш право на 2 часа платен отпуск на ден за кърмене до навършени 8 месеца на детето. След навършени 8 месеца можеш да ползваш 1 час платен отпуск на ден пак за кърмене. Тези часове ти определяш как да ги ползваш. Бележката се носи на HR на фирмата и поне при мен нямах никакви проблеми с тази отпуска.

2. Според мен можеш да продължиш да кърмиш докато си вкъщи.

3. Вземи си помпа и ако има хладилник в работата ти можеш да се изцеждаш и да даваш пак само кърма само че със шише когато си на работа. Аз се изцеждах на час - два в тоалетната  Embarassed

Аз минах през този период, тръгнах на работа когато Мая беше на 3 месеца и половина, удържах на режим с кърма само до 5 месечна възраст, но поради куп други причини (тя беше на добавка от 1 месечна възраст, отказа да суче и т.н.), а не точно заради работата.

Според мен имаш шансове да си кърмиш детето Simple Smile

Каквото и да решиш, успех   Hug Heart Eyes Hug

# 4
  • Мнения: 51
Работата ми е на 150 км от родителите ми, няма начин да я кърмя сутрин и вечер например,а само уикендите. Просто варианта е да я науча на шише:(

# 5
  • Мнения: 3 116
Ох Лола, съжалявам че съм пропуснала този момент от първия постинг  Tired

Трудна работа миличка, сигурно ще ти е много трудно с бебчо далеч от теб Sad

  bouquet

# 6
  • Мнения: 79
Ще ти бъде много трудно миличка, но с повече желание можеш да успееш. Цеди на няколко часа и замразявай за следващата седмица, ако в службата нямаш камера цеди преди да тръгнеш на работа и непосредствено след като се прибереш и по ввъзможност още няколко пъти през останалата част от денонощието . Така кърмата ти няма да намалее за уикенда. Успех и знай, че каквото и да решиш е правилно Wink

Общи условия

Активация на акаунт