Падни за 20

  • 2 344
  • 30
  •   1
Отговори
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Темата е по-скоро за физическите упражнения и децата.
Вашите правят ли такива или мислите, че е достатъчно това дето търчат като щурави по площадките?

Елина се виси на 'мост', прави 'лична' стойка, лицеви опори и разни подобни с голямо удоволствие.
Понякога просто не мога да измисля вече на какво да играем и "Падни за 20!" върши чудеса:) Започва един час по физкултура, в който само трябва да казвам "браво, леле колко си силна, малеееейййй"...и щастието е пълно:)

По принцип много искам да я запиша и на йога...покрай темата на Анда пак се присетих за тия ми зимни мераци и как си  мислех, че хич няма да е лоша идея йога да се практикува в градините.
Замислих се и покрай темите за сополи и боледуващи деца...

Даваме ли ние всъщност физическа култура на децата си?
Покрай душите им..правим ли силни и телата им?
Мисля, че е важно да им се обръща внимание на тези неща.

# 1
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Даваме ли ние всъщност физическа култура на децата си?
Ние като я нямаме, как да я дадем....
Като ученичка съм спортувала какво ли не. Сега на дърти години се сетих да ходя на фитнес и както треньора все повтаря Важно е да се движиш.....стълби - пеша, ходене, колело.
Сега като родя мисля да си продължа с тренировките вкъщи, дребния като гледа няма как да не прояви интерес. Иначе сега е на етап катерене....сутринта реши че иска да се катери по дървета.

# 2
  • София
  • Мнения: 985


Даваме ли ние всъщност физическа култура на децата си?
Покрай душите им..правим ли силни и телата им?
Мисля, че е важно да им се обръща внимание на тези неща.

И аз самата много често си мисля върху това. За съжаление аз не се занимавам с никакви физически упражнения и съответно давам лош пример. Единственото ми постижение с детето в тая насока е, че много отдавна я отучих от количката и сега свикна да  върви много пеша. Мисля , че за момента вървенето пеша и търчането са достатъчни. На две години и половина мисля ,че е много трудно детето съзнателно да се накара целенасочено  да прави физически упражнения. Решила съм веднага щом стигнем възрастта да я запиша на плуване и някакви танци.

# 3
  • Мнения: 6 243
Ами в нашето семейство физическата култура е на почит. Таткото е спортист, след като спря да се състезава, беше съдия известно време. Аз пък съм в една вечна неравна битка с естествената ми склонност да имам пухкава фигура (а аз искам да приличам на Уинона Райдър, небъдна работа)... та и двамата доста време отделяме за спорт.

Синът ми има много спокоен, деликатен характер, много е уравновесен и дипломатичен и като стана на 6 години, беше ясно, че му липсват някои качества, които ние с баща му искахме да възпитаме у него - борбеност, желание да отстоява себе си и мненията си... а той все се опитва да преговаря, да търси компромиси... Та и заради това много държахме активно да се занимава със спорт, което той и прави. Не бих казала, че и спортът го научи на агресия (разумна агресия, а не диващина), но поне стана по-твърд.

Но в чисто физически план е едно здраво и жилаво същество, което е в нива по-атлетично от връстниците си. Той е на тренировки 4 пъти седмично и тренировките им са абсолютна утрепия. Малкият е само мускули и жили. Но като гледам връстниците му, картината ме притеснява. В техния клас има доста затлъстели и обездвижени деца. Часовете по физическо се използват за допълване на материала по математика и български, защото "тази година програмата е променена и часовете са по-малко". В училището му няма вариант ЗИП-овете да са физическо, а отново само български и математика. За сравнение - като беше в първи клас, бяха се объркали и имаше ЗИП физическо, който се провеждаше от учителката по физическо, а не от класната им. Беше невероятно преживяване - тя ги водеше на конна езда, на скално катерене (на изкуствена стена), на излети ... за една година децата изкараха невероятно. Само че повечето родители се сърдеха, че децата се извеждали от училище и се налагало да даваме по 50 ст. за транспорта, та за втори клас не го продължиха...

Абе, като гледам познатите си, по-важно им е детето да хода на английски от 3 годишно, отколкото да може да се покатери на едно дърво.

# 4
  • Мнения: 5 877
забелязвам внезапен интерес у нея, което ме изненадва
тази вечер ме викаше да ми покаже какви упражнения си била измислила - общо взето да се върти на дупе по пода, да прави нещо като мост, да скача с два крака... много се смях

нищо организирано не съм я учила, но много й се радвам. Аз самата нямам добра физическа култура, но ми се ще тя да се научи да се радва на движението... или по-точно казано да не го забравя.

# 5
  • Мнения: 6 206
Не знам за йогата.
От момиче, което преподава йога знам, че е много трудно за деца под 10 години, най-вече защото йогата не е само физическо натоварване. При деца под 10 год има успеваемост ако в семейството традиции за йога.
Иначе сме обсъждали да направим такова нещо, но се отказахме точно поради тази причина.
Но повечето спортове са подходящи за деца над 4 години, а избор голям има.
За мен също няма съмнение, че малкият ще тренира.

# 6
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Цяло лято кара колело като бесен. Вече почти не използваме ансансьор и слизаме и се качваме до 3 етаж пеш. Ежедневни разходки и игра на въздух. За друг вид спорт е още малък, но в градината ако има танци, ще го запишем или ТаеБо. От следващата зима живот и здраве и ски училище.
След 6та година смятам зимата да се занимава с източни бойни изкуства, а лятото колело и плуване Simple Smile

# 7
  • Мнения: 470
Да,даваме им и физическа култура мисля. Особено туристическа. Но най-вече баща им покорява с тях баирите. Имат си екипчета и ранички, че и карти и компаси. Забавляват се много.

# 8
  • Мнения: 3 405
Всеки за себе си дава, но като цяло физическата култура е пренебрегната. Децата се обездвижват, ядат боклуци, застояват се пред компютрите с часове, прегърбват се, затлъстяват...
В Древна Гърция са събирали 3-6 годишните в специални детски заведения, подобни на градините и в началото са се занимавали САМО със спорт и игри. От 6-12 години са се обучавали в четене, писане и свирене на музикални инструменти, и спорт. От 12-16 отново главно внимание се отделяло на физическото възпитание. От 16-18 започват с аритметика, геометрия, астрономия и т.н., като приоритет се дава на практическата насоченост. От18-20 - военно-физическо обучение. До този етап приключва подготовката на тези ученици, у които преобладават волята и чувствата, а при онези, при които водещ е разума обучението продължава до 30 годишна възраст, като изучават основно философия.

Малък пример за това как са държали на спорта и игрите и как са можели да отсеят подходящите за войници от подходящите за философи.

Естествено времената сега са различни, но основната идея на Древните гърци може да се приложи с известни модификации.

# 9
  • Мнения: 1 100
Моят брат тренира ТаеБо  Laughing Много ми е смешен, ама се кефи. Crazy Щом му е забавно... защо не. Забравих да кажа, че тренира вкъщи. Свалила съм му онова филмче Ab Bootcamp и го играе смях голям пада  Laughing

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Моите деца тренират от детската градина , в момента са на 8 и 9 години . Смятам че спорта ги научава на дисциплина и толерантност към конкурента , съотборника и не само това , а и спорта е здраве . Аз лично съм инструктор по ушу , тренирам деца от 6 до 12 годишна възраст , моите наблюдения са че децата са станали много мързеливи , лесно се отказват , не са борбени . Свикнали са всичко да се получава лесно и когато трябва да положат усилия им идва в повече . Повечето от родителите също подхождат погрешно - понякога заради прекалената си амбиция и изискване към децата , понякога зариди това че записват детето на спорт който на тях им харесва , а не на такъв който самото дете иска. Моето мнение е , че детето трябва да тренира това което му харесва и че трябва да започне с мисълта че тренира за здраво тяло и здрав дух и чак след това за постижения .

# 11
  • Мнения: 9 990
За сега това се случва сутрин в градината,Догодина тръгва на плуване и живот и здраве-да родя/ това лято имах плановете, но забременях/-тръгва с мен на гимнастика.Трътка няма да я оставя.Аз за да поддържам приличен външен вид ми трябва спорт и хранителен режим.Не се чувствам добре разплута и дебела, както съм сега, а генетиката ми предразполага именно към такова тяло ConfusedТака че-да, ще я науча да обича да спортува и да се чувства добре в тялото си.

# 12
  • Мнения: 6 390
Търчането по площадките е до време физическо натоварване, с годините това е прекалено не достатъчно  Peace

Ние сме спортно семейство - и двамата активни спортисти, бабите също са от активния спорт, децата ни просто нямат право на избор  Wink Grinning всъщност ще имат един ден избор - какъв спорт биха искали да усъвършенстват, но иначе с беба ходим два пъти в седмицата в едно гимнастическо дружество  още от сега  Wink - 20.месечна, и определено благодарение на тези часове има по големи умения в катерене, пълзене и тн. от връстниците си на площадката  Wink

Ние родителите доста относително можем да им дадем правилно физическо развитие, за това си е необходимо време и съответните специалисти - всъщност както за всичко останало Peace

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Самуил е голям почитател на бойните изкуства и често "тренира". Когато татко му показва определени, как се казват, движения сигурно, нашият човек губи интерес. Предпочита сам да си измисля, да скача из къщи като маймуна, да се мята на пода, да маха с разни пластмасови джунджурии. И все вика: "Виж, мамо, колко съм добър!".  Joy

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Както Ели е написала, тичането по площадките е до време. Като станат по-големички е хубаво да ги заинтригуваме с нещо, което ще им допадне. Например, аз не виждам моят син да седне да се занимава с йога.
Докато намерим какви са му интересите минахме през доста спортове  Crazy Пробвали сме плуване, футбол, тенис, баскетбол, кикбокс, конна езда, ски и покоряване на баирите  Laughing Определено плуването и баскетбола останаха. Всичко останало го прави от време на време за разнообразие. Карането на колело не го броя.
Малката за сега тича и се катери насам натам. Единственото организирано занимание за нея е плуването. Друго нямам идея какво би могло да се прави на нейната възраст  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт