Поду се мястото на ваксината - какво да слижа?

  • 1 150
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Вчера ваксинираха малката с 5-валентната, 2-ри прием. За пръв път обаче мястото където й удариха инжекцията се поду много, червено е и пари като пипнеш. Нормално ли е? Да й слагам ли някакъв компрес? Помогнете.

# 1
  • Мнения: 177
Можеш да сложиш компрес с реванол.Като изсъхне памучето пак ще го напоиш,така два три дни докато спадне и може да се даде панадол,нурофен или калпол за болката.

# 2
  • Мнения: 1 284
слагаш реванол и не трябва да го къпеш като сложите ваксината, аз поне така правя

# 3
  • Мнения: 2 663
Аз слагах компрес с риванол и спирт и нямаше никакви проблеми.Това беше първата ми работа след като се влезна вкъщи от педито !

# 4
  • Мнения: 13 512
Поправи си заглавието, има друга тема за слижането Laughing

# 5
  • Мнения: 3 116
Можеш да сложиш компрес с реванол.Като изсъхне памучето пак ще го напоиш,така два три дни докато спадне...
smile3521

# 6
  • Мнения: 6 164
рИванол Peace

# 7
  • Мнения: 409
Аз слагам компрес с риванол но чух че помагало много и компрес с мед.Можеш да пробваш няма да навреди.А също давам и Панадол и не се къпе . Peace

# 8
  • Мнения: 251
Поправи си заглавието, има друга тема за слижането Laughing
ДА БЕ и аз сега видях ква съм патка.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 10:09 от Йолита

# 9
  • Мнения: 2 019
слагаш реванол и не трябва да го къпеш като сложите ваксината, аз поне така правя
Peace

# 10
  • Мнения: 42
правиш компрес с реванол и не къпеш

# 11
  • Мнения: 251
правиш компрес с реванол и не къпеш
Колко дни не трябва да я къпя? Само в деня на ваксината ли или и след това? Аз вчера /когато и сложиха ваксината/ не съм я къпала, но и мих дупето на чешмата, че беше много акано.Сбърках ли?

# 12
  • Мнения: 1 341
Най-вероятно не е от къпането,или в случая измиването на дупето.Моята лекарак каза,че с петвалентната няма проблеми да се къпе.Ние също вчера сложихме Пентаксим,снощи я изкъпах и за сега няма никакви реакций на мястото.

# 13
  • Мнения: 193
Компрес риванол и недей да къпеш.

# 14
  • Мнения: 1 910
Възможно е да се надуе, почервенее и да е горещо мястото. Тук съветват да НЕ се правят компреси. Ако много боли да се даде парацетамол. Знам, че май в България е точно обратното.
При моя син стана, като при вас след първата ваксина. Нищо не направих. До няколко часа всичко си беше нормално пак. Просто следях да не вдигне температура.

Общи условия

Активация на акаунт