Къде мога да изследвам кърмата си?

  • 2 068
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Момичета, къде мога да дам кърмата си за изследване и как става това?

Скоро бях писала, че малката ми принцеса не наддава много - за последния месец 350 гр. Тази седмица пак я мерихме и е качила само 20 гр. за 1 седмица. Пробното кърмене показа, че изсуква 120 гр. кърма. Та аз си мисля, че проблемът не е от липса на кърма. Възможно ли е обаче да е от състава на кърмата ми. И по този повод си мислех дали да не я изследвам, за да видя дали нещо в нея не е наред. Уф... чудя се вече и аз какво да правя  newsm78

Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 277
моята я изследваха в лабораторията на педиатрията до медицинска академия. там има едно неонатологично отделение - те могат да ти кажат, или направо на информация питай.

# 2
  • Мнения: 4 181
за първи път чувам, че може да се изследва кърмата newsm78
А за наддаването въобще не се безпокой. Кърмачетата наддават на периоди.
моят син например също наддава по малко, а не изглежда слаб.
Педиатърката каза, че явно просто има по-леки кости, защото не тежи много , а си изглежда добре.
Важното е детето да озглежда добре, да е жизнено, да е доволно след като суче.
Не се притеснявай за кг, ако пуснеш търсачката ще видиш колко подобни теми има Peace

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вижда се колко си притеснена, но - едно такова изследване ще покаже само това, което си знаеш - кърма имаш и всичко с нея е наред. 350гр наддаване за месец не е малко - а седмично наддаване не е толкова показателно, предвид че бебетата наддават скокообразно.
Добре е да разгледаш първо начина ви на хранене, дали няма нещо променено в него - колко пъти суче бебето за 24ч и прави ли големи паузи (най-често нощни) без кърмене - понякога отпадането на нощното кърмене, дори да е по инициатива на бебето, води до спад в теглото. Ако всичко там е наред, наистина ситуацията може да е повод за по-задълбочени изследвания . Причината може да е всякаква - от неправилно сучене (което едва ли е причина на тази възраст, но все пак трябва да се отчете), през инфекция (много често срещаните при малките момиченца безсимптомно протичащи уроинфекции могат да доведат до ненаддаване!) и вече по-сериозни метаболитни нарушения.
Затова първо тръгни по метода на изключване на най-честите причини - режима на хранене и евентуално една урина за изследване.

# 4
  • Мнения: 2 211
Кърма се изследва в Банката за майчина кърма, но моя съседка е старша лаборантка там и тя самата ми е казвала, че твърдението за непълноценна кърма е смехотворно. Хедра хубаво е написала, че бебетата наддават скококобразно. Изчакай следващата консултация и ако беба не е наддала достатъчно не бързай да даваш АМ, както вероятно ще те посъветва педито, а пусни пълни изследвания и я заведи на гастроентеролог.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
hedra, бебка суче 6 пъти за денонощие, в интервали между 2.5-3.5 часа - както дойде според нейното желание. През нощта спи около 10 часа, през които не се буди. Иначе всичко останало си е ок - смее се, контактува с разни звуци, хваща вече играчки.

Но може би наистина ще трябва да видим как е урината, защото от няколко дни забелязвам, че мрънка и писка малко преди да се изпишка. Обикновено след сън, когато и сменям памперса, мрънка много. Като го разкопчая я изчаквам няколко секунди, тя се изпишква и изведнъж се успокоява. Та може и това да е.

Благодаря ви за успокоението Simple Smile

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
10 часа без хранене на тази възраст може да станат причина за влошаване на наддаването - мислила ли си да включиш отново едно нощно хранене (без да я будиш, просто да я сложиш на гърда, когато се размърда през нощта). А щом имаш някакви подозрения за пишкането, наистина направете изследване за собствено успокоение.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 750
Не съм пробвала да я кърмя пак през нощта, защото си мислех, че щом спи, значи не е гладна и всичко й е ок. Но може да опитам, за да видя дали ще има ефект.

Благодаря, hedra!

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
С това скокообразно наддаване ми казаха да дохранвам, а тогава - зелена мама първескиня - дохранвам, детето се отби, и какво - пак така си наддаваше, единия месец 200 г, другия - 600. От 4 месец до годинка дъщеря ми наддаваше така, а ти си се шашнала за 350г.
Нощната пауза е много дълга, и аз така смятам, кърмата ти е наред, но през тази дълга пауза детето черпи от резервите.

# 9
  • Мнения: 988
Мога само да ти кажа да слушаш Хедра, да е жива и здрава, защото и аз бях в същата ситуация и благодарение на нейния съвет дадохме урина за изследване (въпреки недоверието на лекарката ни) и открихме инфекция. След посещение при детски нефролог и проведено лечение, сега бебка е здрава и си качва доста повече, но пак не е слонче. Някои дечица гънат повече мозъчни гънки, отколкото телесни  Grinning

# 10
  • Мнения: 3 760
... Някои дечица гънат повече мозъчни гънки, отколкото телесни  Grinning
hahaha
(Това май е камък в нашата градина  Confused)
На 3 месеца и моята дребла спеше много - 10-12 часа.... Честно казано се притесних, че ще ми намалее кърмата и за това започнах да я будя два пъти (първият път като си лягам - към 1 часа и след това в интервала 3-8 часа, тъй като тогава се образува необходимият за деня пролактин). Все още сме на този "режим" и не съжалявам - кърма си имам достатъчно!

# 11
  • Мнения: 988
какъв камък бе, Мъни, нали знаеш че Покемонка ми е любимка  Hug Исках да кажа че при някои дечица няма това яко наддаване, което в Бг културата често се приема за единствен признак за драве и развитие  Rolling Eyes и на мен ми се е искало да качва по килце на месец заради собственото ми успокоение, но си дадох сметка че като майки това ни е съдбата - все да сме несигурни и неспокойни... и свиквам.

# 12
  • Мнения: 1 737
Няма нехранителна кърма!
Имай в предвид, че на детето може и да не му се яде. Моето дете е супер злоядо от 2-рия си месец и от тогава пиеше кърмата си от шише само спейки - така е и до сега - мляко пие само докато спи, иначе бута, плюе и отказва. Ако не го кърмех с помпа тогава, да се вижда колко яде от шишето и остава и не иска повече и не наддава, сигурно щяха да ми натякват, че не ми достига кърмата или е нехранителна, но това са глупости. Имах даже 7л замразени във фризера, защото той така и не искаше да яде.
Наистина 10 часа са много голяма пауза за толкова малко бебе, Хедра много добре те е посъветвала да го храниш докато спи по някое време да включиш още едно хранене. Ще останеш очудена колко по - ритмично и дълго засуква бебето.  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 1 750
Благодаря ви, момичета.
Аз зная, че няма нехранителна кърма, но друго си е да го видиш черно на бяло. Пък и за да мога да затворя устата на педиатърката, която при най-малкото нещо все ми предлага да давам АМ. Тази седмица ми каза, че бебка не можела много добре да си държи главата, защото нямало сили детето...  Cry
От вчера включих още едно хранене, пък дано да има ефект.

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 22:50 от Tatalina

# 14
  • Мнения: 3 092
До сега мрънках че се будим по 2-3 пъти нощем но сега когато отново прочитам колко е важно май ще спра да се чумеря че не съм си доспала  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт