Как да я науча....

  • 491
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 970
Мамчета,помагайте! PraynigКажете как да науча бебка на биберон ooooh!.ОТ 2 дни е решила че мен ще ползва за такъв,а аз определно не  съм съгласна!Пробвах няколко пъти с разли4ни биби ,и не ще и не ще ooooh!Приемам всякакви идеи!

# 1
  • Мнения: 2 000
Щом тя не иска не виждам как ще я научиш насила.

# 2
  • Мнения: 176
И нашата Калина отказва биберон-залъгалка, както и да яде от шише...вече е на почти 4 месеца и все още нямам идея как да я приуча...Явно е въпрос на характер и просто трява да го приемем Grinning

# 3
  • Мнения: 2 821
Отказа биберон-залъгалка...сега си смуче пръстите Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 630
Пробвай когато заспи. Много често бебка ми заспива на гърдата и аз внимателно и слагам биберона (само тогава го иска). Понякога успявам да я залъжа. След минута, две го изплюва, но продължава да спи. Друг път усеща и се сърди Rolling Eyes. През деня като по-малка го ползваше само при заспиване. Сега вече изобщо не се опитвам да и го дам. Мисля, че повечето кърмени бебета не са фенове на залъгалките Mr. Green.

# 5
  • Мнения: 4 418
[ Мисля, че повечето кърмени бебета не са фенове на залъгалките Mr. Green.
[/quote]
Явно.И ние сме така.

# 6
  • Мнения: 143
Щом тя не иска не виждам как ще я научиш насила.

Съгласна съм Peace.

# 7
  • Мнения: 2 116
Моя прие биберона чак когато започнаха да го мъчат зъбите! Това беше към 8-9 месец! Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
Моят син също отказваше бибата, само че моята майка бе много упорита - той я изплюе тя пак му я тикне в устата - така 2 дена и 2 нощи и той накрая свикна с нея smile3504.

Според мен няма нищо общо с това дали е на кърмене или АМ Thinking

# 9
  • Мнения: 9 894
пробвай преди биберон да й дадеш да ти смуче пръста - кутрето. Ползвах този начин, когато малкият беше съвсем малък, вършеше много добра работа за заспиване.

# 10
  • Мнения: 748
както се вижда от лентичката ти сте на месец и 1 седмица? тъкмо по това време има такава фаза на бум в растежа, когато бебето иска да суче по-често, за да си увеличи кърмата. ако го оставиш да суче когато и колкото си иска всичко ще мине много бързо и лесно за около 2-3 дни. ако не му съдействаш може да продължи по-дълго.
следващите такива периоди са на 3 и 6 месеца.
така че моят съвет е да слушаш бебето си, то знае най-добре кога и колко да яде.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт