Лоша миризма на замръзената кърма

  • 1 393
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 555
Здравейте, аз вчера за първи път прибягвам към запасите и за моя голяма изненада, те миришат доста гадно, та не посмях да дам на малкия звяр. Нормално ли е това,  млякото е съхранявано в специалните чашки на Авент и размразено 24 часа във хладилник. Престояло беше 2 месеца.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 805
cat11 Не че мога да помогна , но поне да те успокоя. И моето мишле не иска да пие стара кърма  #Crazy. Обаче тя не е толкова стара   newsm78сега се чудя какъв е смисъла да имам запаси ако той не ги иска   Sick

# 2
  • Мнения: 4 181
Момичета, на кърмата нищо й няма. Просто размразената кърма така си мирише.
Лично съм я опитвала и ви уверявам, че на вкус е абсолютно същата Mr. Green (това защото и аз първия път се чудех дали не е развалена)
Моя син никога не е отказвал такава кърма, има случаи на бебета, които не я искат заради миризмата, но те са рядкост.
cat11 а ти сигурна ли си, че не я иска заради миризмата, пило ли е прясна кърма от шише?
защото моя в началото не искаше, защото не беше свикнал да пие от шише

# 3
  • София
  • Мнения: 3 390
Излизах преди месец една вечер и си пийнах и прибягнах до замразената. Миришеше отвратително  Sick. Уплаших се, че малкият няма да я иска, но си я изпи цялата.После ака три пъти през деня, но не беше акал 4-5 дни. Друго нищо му нямаше. Мисля скоро пак да го пробвам.

# 4
  • Мнения: 6 243
Замразената кърма си мирише по-различно. Хубаво ли е, лошо ли е - това е субективно. Някои хора не определят миризмата като "неприятна", а като "специфична", "различна от тази на прясната" и т.н.

Относно отказа на някои кърмачета да пият замразена кърма - понякога това е отказ от шишето, а не от кърмата. Да не забравяме колко много случаи има на кърмени деца, които не приемат никакви биберони или други заместители на "истинското нещо".

# 5
  • Мнения: 507
Аз също съм размразявала и мирише малко странно, но чак гадно, не. Аз не я размразявам във хладилника, а с хладка вода и я давам веднага. Защото веднъж пробвах да я размразя в хладилкина и тя се беше развалила и миришеше на вкиснато мляко.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 390
Хм, и аз така я бях размразила. Значи...как е най-добре да се размрази, момичета?

# 7
  • Мнения: 867
Да ви кажа за чашките на Авент. Някаква жена дала за проба в лаборатория къама, размраземна от чашка на Авент, съхраняван при всички необходими условия и замразена и размразена както трябва и т.н. та киселинността била силно повишена и сега не разбрах дали ще ги спират тези чаши, защото май е от пластмасата.
Аз не съм давала оттогаав от такава чаша и престанах въобще да замразявам. Ако ми се налага да давам, цедя и давам от хладилник, максимум 24 часа стояла.

А наистина аз няколко пъти мирисах мирише на гадно, направо на синтетика.Може и да е годна, но аз не съм дала на детето. След като мирише така, нещо не е наред. Така мисля аз.

# 8
  • София
  • Мнения: 555
мирише на гадно, направо на синтетика.Може и да е годна, но аз не съм дала на детето. След като мирише така, нещо не е наред. Така мисля аз.


и аз така мисля, може да е годна и детето да не я откаже, но аз не посмях да я дам. Също така размразих една порция от стерилно контейнерче от аптеката на хладка вода и си мирише на същото. Явно пластмасата отделя нещо. Защо не правят стъклени съдчета за съхранение Thinking

# 9
  • Мнения: 6 243
Ползвай бурканчета от детски храни.

# 10
  • Мнения: 184
Здравей
освен всички други неща който майките тука са ти изредили, може да е температурата на предложената кърма. Моята хубавица не иска да я пие ако не 37-38 градуса (отказва директно без и да е засмукала и да пробва как го разбира newsm78)

# 11
  • София
  • Мнения: 277
не съм усещала да ми мерише кой знае колко по-странно, но все пак не смея да давам замразена кърма...да ме пита човек защо замразявах толкова..ти ако се притесняваш по-добре не давай...ако си имаш кърма защо ти е да рискуваш със замразената
а за киселинността на чашките на авент ме интересува дейно, защото аз в тях сега замразявам сокчетата, че нали зимата ще се захранваме...

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И водата мирише, когато я размразиш....защо ?.....трябва да питаме някой физик

# 13
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Няма никакъв проблем със замразената кърма.Много пъти съм давала на Марти,когато ми се е налаго да отсъствам за цял ден.Пие без проблем,а и след това не е имало проблеми.Първите пъти отказваше,защото не беше пил никога с биберон,но свикна и сега майка казва,че дори сам си държи шишето.По повод чашките на Авент,то аз съм замразявала именно в тях и проблеми не съм имала.

# 14
  • Мнения: 1 440
А като я размразявам в хладилник колко време максимум може да стои там?

Общи условия

Активация на акаунт