Козметична помощ за един лаик

  • 1 163
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 365
Здрасти, мили мамчета и не само...

искам да ви помоля за малко /позодирам, че ще излезе много/ помощ с козметиката.
Тук е времето да дам минутка да се залеете от смях и да ме посочите с пръст. Нека времето започне да тече сега:" rotfImao rotfImbo". Изтече:)))

Сега да си кажа мъката.
На 25 г. съм и нямам кои знае какви проблеми с кожата, особено с тази на лицето, нито акне, нито петна, нито разширени пори, като се изключат комедончета Embarassed... та по тази причина не съм се научила каква козметика да ползвам hahaha
Вчера влязох в магазин за козметика да си търся спирала за мигли и се загледах във витрината с разни маркови продукти. Ами, хванах се за главата... нито знам какви са, нито за какво се изпозлват. Сега си блъскам главата на един каталог на Oriflame и нищо не си харесвам. Обяснете ми, моля каква е разликата между :овлажняващ", "тнонизиращ", "възстановяващ" и т.н. простоии в прилагателните преди маска, крем, душ гел и т.н.
Трябва да използвам подходящи кремове и т.н. мазила за тази възраст, нали щели да ми се образуват бръчки;), но не мога да ги измисл какви да са. Досега съм се мазала с разни бадемови клремове, с алое и т.н. , но от всички кожата ми остава мазна, а не хидратирана и нормална...
Моля, посъветвайте ме к'во да правя, как да си избера сред морето от почти еднакви продукти с различни прилагателни пред имената... дайте акъм кога има нижда от тоник, а не само от ексфорища гел / използвам този на Елеа, розовата серия, но нали бил с Q 10 => неподходящ за моята възраст/ newsm78, въобще шах с пешката. Ако някои се навие да написше съжанието на една нормална козметична чантичка ще съм му вечно багоарна  bouquet

# 1
първо имаш нужда от крем за лице които не мога да ти кажа какъв да си купиш защото и ти самата не знаеш каква кожа имаш
ако ти е нормална тоест след баня не чувстваш изсушаване не ти се получават мазни петна на челото носа и брадата можеш да си купиш Garnier total fresh той е хидрантен за млада кожа.Комедоните нека ги пипа само козметик ти сама не се заемай да ги чистиш за измиване на кожата са подходящи всички марки които имат младежка серия Що се отнася до грим моя съвет е да отидеш в някои магазин голям за козметика и да се запишеш за безплатен грим там ще ти кажат кои цветове са подходящи за теб и ще те гримират много е приятно но никога не е излишно да си сложиш една спирала черна с удължител на авон или друга марка и гланц за устни това ти придава винаги един по свеж и секси вид

# 2
  • Мнения: 1 254
спокойно  Peace
не ти трябва кой знае каква козметика, щом имаш нормална кожа.
най-общо, тоник се използва след почистване на лицето, а не за да бъд епочистено! това е основна грешка. Тониците са с различна цел - едни просто поддържат нормални нива на хидратация, освежават и тонизират, а други третират конкретни кожни проблеми и състояния, а трети - правят и двете неща Simple Smile
Общо взето, при нормална кожа ти трябва едно леко тоалетно мляко, един лек тоник (не знам какво предлагат в момента орифлейм, но мога да ти предложа да отидеш до най-близкия ти магазин на Лечител и да си вземеш новите тоал.мляко и тоник с Ройбос - ще ти дойдат екстра).
Всяка вечер почиствай с тоал. мляко и изплаквай добре след това! Емулгираните замърсявания трябва да се отмият. Почистването само с тампонче е всеобща заблуда.
После сложи тоник и предполагам, че кожата ти вечер и така ще се чувства комфортно.
За през деня - сутрин обтриваш с тоник и после си вземи чисто и просто едно дневно кремче. Сега му е времето да профилактираш. мога да ти предложа Дневен крем за нормална кожа на Талодерма (с екстракти от Розмарин, Ружа, Маточина и Слез, вит. А и Е, масла от Жожоба и Гроздови семки) или, ако държиш на Орифлейм, има дневно кремче, овлажняващо, с Алое ( и то добре ще ти се отрази смятам), виж дали Дева нямат нещо дневно с краставица (върти ми се нещо такова из главата ...). Нещо такова.
И си осигури продукт, с който от време да си правиш по-дълбоко почистване. Ако не ти се бърка хума с розова вода, ще ти кажа 2 готови продукта: Кална маска на Суис формула (глинена е, дълбокопочистваща) или Почистващ крем от новата серия Исландски минерални води на Ейвън - на изкуствена минерална основа е, но много добре почиства.

Ами това е.
Не се затрупвай с продукти - не ти трябва кой знае какво.
  bouquet кожа!

# 3
  • Мнения: 1 313
Изписах си писането и взех, че без да искам го изтрих #Cussing out
та сега по-накратко- нужни са ти дневен крем /UV фактора да е поне 8, ако може 15/, нощен хидратиращ и околоочен.Тоник, пяна, мляко за почистване-ти си избери точно какво.
Най-добре е първо да си вземеш тестери- в добрите магазини освен тестери на продукти ще те насочат и кои са най-добрите неща за теб.

# 4
  • София
  • Мнения: 365
Много ви благодаря, златни сте:)
Не държа на Oriflame, напротив, нямам особени предпочитания към него, просто днес ми попадна и го разглеждам.
Магазините на Леччиел дали ги има само във Варна?

# 5
  • Мнения: 357
първо имаш нужда от крем за лице които не мога да ти кажа какъв да си купиш защото и ти самата не знаеш каква кожа имаш
ако ти е нормална тоест след баня не чувстваш изсушаване не ти се получават мазни петна на челото носа и брадата можеш да си купиш Garnier total fresh той е хидрантен за млада кожа.Комедоните нека ги пипа само козметик ти сама не се заемай да ги чистиш за измиване на кожата са подходящи всички марки които имат младежка серия Що се отнася до грим моя съвет е да отидеш в някои магазин голям за козметика и да се запишеш за безплатен грим там ще ти кажат кои цветове са подходящи за теб и ще те гримират много е приятно но никога не е излишно да си сложиш една спирала черна с удължител на авон или друга марка и гланц за устни това ти придава винаги един по свеж и секси вид

Можеш ли да ми кажеш къде в София има такъв магазин за козметика,където могат да ме гримират,да ми обяснят някои работи и да си купя нужните продукти.Аз много рядко се гримирам,ама много рядко може би защото не съм много наясно как става цялата работа,а когато някоя приятелка ме гримира всички казват,че много ми отива с грим и че трябва да го правя по-често.Иска ми се да мога да правя тази процедура и сама.   bouquet

# 6
malkata86  повечето големи вериги го предлагат не погледнах дали си от София но ще бъде доволна от магазина на неофит рилски там са много любезни

# 7
  • Мнения: 1 313
Още един съвет от мен- не се хвърляй на евтини кремчета. Все пак става въпрос за кожата ти.

# 8
  • София
  • Мнения: 365
"Ламарина", Права си за кремчетата, но като не знам какви са другите. Да дам 20-30 лв за крем на сляпо ми е малко... пристеснително:)
Затова споделете какво ви е харесало на вас Praynig

# 9
  • Мнения: 1 313
това, че някой крем се е харесал на 1000 жени, не означава, че и твоята кожа ще го хареса. Ти си тази, която трябва да опитваш различни неща и да избереш най-доброто за себе си. Аз затова ти препоръчах тестери да пробваш. Ако търсиш нещо да 20лв. Нивеа Визаж бих ти препоръчала, но това си е мое мнение. Аз например съм на мнение, че качествена българска козметика няма, но повечето момичета тук не мислят така. Всичко е индивидуално. Виж за декоративна козметика повече можем да ти помогнем - има много такива теми за спирали, червила и др.

# 10
  • София
  • Мнения: 365
Благодаря Hug  bouquet
Някой ден може да ида до магазина на ул. "Неофит Рилси" и да видим там какво ще стане, че и с гримовете съм скарана. Ако се гримирам, то е или едва забелжимо - т.е. няма почти никакъв ефект;) или е като блек металист, (с много черно около очите и тъмно червоило, но не е особено секси smile3556) но то е за по-специални случки. afwitch

# 11
  • Мнения: 1 313
Мисля, че е най-добре да се заредиш с малко търпение и да пообиколиш магазините за мостри. Така ще прецениш кои продукти ти действат добре и какво да си купиш. И аз преди като четях каталог на Орифлейм се чудех за какво са половината неща, но сега май имам от всичко в шакфчетата си с козметика Embarassed Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 254
Много ви благодаря, златни стеSimple Smile
Не държа на Oriflame, напротив, нямам особени предпочитания към него, просто днес ми попадна и го разглеждам.
Магазините на Леччиел дали ги има само във Варна?

Не Simple Smile - и в София си има.
Цели 2 в Централните хали (по един откъм двата паркинга)
+
на ул. "Граф Игнатиев" 19
на бул. "Прага" 6 (петте кюшета)
на бул. "Патриарх Евтимий" 23
на ул. "Искър" 43
на бул. "Витоша" 69
на ул. "Кракра" 4
и ул. "Владайска" 8

успех в избора!

# 13
  • Мнения: 686
Мисля, че е най-добре да се заредиш с малко търпение и да пообиколиш магазините за мостри.

Това за мострите е много добра идея - така ще разбереш за твоята кожа кое е най-подходящо! Почти във всички магазини предлагат такива за повечето си продукти!

Аз лично съм много доволна от козметиката на Лореал! Досега не съм съжалявала за нищо, купено с тази марка!

# 14
  • София
  • Мнения: 365
Благодаря, мамчета:) ще ида в магазините в "Халите". Но за мострите... да ида и най нахално да си кажа "искам мостри" ли? newsm78
Шегувам се, ще проверя и после ще споделя какво съм научила. Аз днес прекарах около половин час в БИЛА да си избирам дневен крем, защото не ми се чакаше докато ида до нормалните магазини, и накрая си взех някакво дневно кремче, като видях колко е мижаво разбрах, че мноооого скоро ще   стигна до козметичен магазин за нов крем Joy
Да кажа само, че има едно в тубичка на "Дева"за ръце, много е добро:) не оставя мазен филм, а овлажнява и омекотява, абе - супер:)
Къде може да се направи безплатен грим. А и нали ти гримират само едната половинка на муцуната, после си представям какъв майтап е докато се прибереш, ако не се изтриеш smile3532

Общи условия

Активация на акаунт