Лесно ли намирате работа?

  • 2 481
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Как си намирате  подходяща работа? Такава която да ви харесва ,да е добре платена,да ви допадат колегите...! Аз лично трудно се справям в тази ситуация.Вечно нещо не е както трябва.Знам ,че няма идеално място ,но все пак......Съобразявам се с работното време,защото трябва да взема дъщеря ми от градината.Ако закъснея ........ Twisted Evil там ме гледат лошо .Да не говорим,че детето е последно и вече е сърдито.Да си заслужава горе -долу заплащането.При мен има и друт фактор:работя в София ,а  живея в друг град-съответно пътувам.Не трябва  раб.ми място да е в другия край на София например,защото и пътните не са за пренебрегване.Въобще............. newsm78.За кариера не ми се говори........учих,учих 5 години, от 6 години съм завършила,а развитие никакво.Работя ,но не е това което искам.Ще се радвам да прочета вашите мнения и как се справяте в такива ситуации? Или: кариера+майка +съпруга = мисия невъзможна

# 1
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз все още не съм майка, но живот и здраве, скоро ще стана.
До момента не съм имала проблем с намирането на работа, аз все пак съм в сферата на ИТ. На интервю в повечето случаи аз съм интервюиращия - този който избира, това ми помага страшно много и мисля, че затова съм успяла да си намеря добре платена работа, която страшно ми харесва.
Колкото до взимането на дете от градината - повечето ми колеги с деца си плащат на жени за това нещо. По-удобно е и е добър компромисен вариант.

# 2
  • Мнения: 891
Как си намирате  подходяща работа? Такава която да ви харесва ,да е добре платена,да ви допадат колегите...! Аз лично трудно се справям в тази ситуация.Вечно нещо не е както трябва.Знам ,че няма идеално място ,но все пак......Съобразявам се с работното време,защото трябва да взема дъщеря ми от градината.Ако закъснея ........ Twisted Evil там ме гледат лошо .Да не говорим,че детето е последно и вече е сърдито.Да си заслужава горе -долу заплащането.При мен има и друт фактор:работя в София ,а  живея в друг град-съответно пътувам.Не трябва  раб.ми място да е в другия край на София например,защото и пътните не са за пренебрегване.Въобще............. newsm78.За кариера не ми се говори........учих,учих 5 години, от 6 години съм завършила,а развитие никакво.Работя ,но не е това което искам.Ще се радвам да прочета вашите мнения и как се справяте в такива ситуации? Или: кариера+майка +съпруга = мисия невъзможна

 newsm78  Все едно аз съм го писала !
Единствената разлика е, че аз работя в Пловдив а не в София - но също живея в друг град!

# 3
  • Мнения: 213
Ми не знам.
Аз установих, че не мога да работя това, което искам и да вземам много пари (поне в началото). Та сега се реших - напускам добре платена работа и отивам да градя кариера (дипломирах се през юни), пък каквото сабя покаже.

# 4
  • Мнения: 6 167
Да,аз си намирам работа сравнително лесно.
Била съм безработна най-дълго 4 месеца.
Мисля, че знам какво искам.
Не съм работила по специалността си.
И аз съм учила 5-6 години, без да ми е ясно защо.
Обичам си дипломаата, но разбрах навреме че тя нама да ме храни.

Въпросите, които поставяш са много сериозни и не мога на всички да отговоря.
Само знам, че човек не тръгва от заплащането, като основна причина за нехайство,
закъснения и тн. Човек, ако си обича работата и се чуства с преспектива в нея
не се интересува от работното време и заплащането му расте със старанието му.
Най-лошо впечатление ми правят хора, които пристигат на работа винаги с 6 минути закъснение и си тръгват от работа 9 минути по-рано.
Не разбирам такива хора и какво променят тия минути в живота им.
Но пък такова поведение ми говори много за отношението им към работата, което не е приятно.

# 5
  • Мнения: 215
Аз да!
Никога не съм била безработна.
Винаги съм работила по специалността си.
Винаги съм имала и трудов договор и осигуровки...
Винаги, когато ме е стягала шапката съм започвала да се "оглеждам", а то, който търси намира.
Е, по майчинството съм била само няколко месеца..
Работех още по време на следването си (редовно).
Често съм работила до късно вечер и без почивен ден.
През отпуската телефонът не ми е бил изключван, но си изградих име и съм в позиция, в която вече идват, за да ми предложат работа.

В началото съм работила, за да се науча, сега работя и за пари.

# 6
  • Мнения: 8 917
За 2 месеца оглеждане си намерих това, което ми харесва - като заплащане, колеги, престиж, специалност, отношение, работно време и работно място - т.е. чакането си заслужаваше  Peace

# 7
  • Мнения: 4 555
А каква е професията ти?

Аз съм доволна, защото всяка следваща работа ми е по-добра от предишната. Имах един период, в който попадах само на големи откачалки за шефове и се чудех в мен ли е проблема, аз ли съм глезла или всички шефове са идиоти. Но с времето напреднаха и професионалните ми умения и вече имам възможност за избор.

# 8
  • Мнения: 6 164
По принцип да - ама станах много търсена тъкмо като излязох в майчинство. Twisted Evil Късмет!... После вече с дете не знам какво ще правим.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В момента търся работа, но не намирам нищо, което да ми хареса- да ме устройва и работното време, и заплащането. Писна ми от интервюта Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 90
Вече спрях да търся.... Моден дизайнер не е от професиите, които се търсят под път и над път. Confused

# 11
  • Мнения: 3 423
Да, лесно намирам работа.
Случвало се е и няколко наведнъж дори.
Никога не съм била безработна.

# 12
  • Мнения: 888
В момента търся работа, но не намирам нищо, което да ми хареса- да ме устройва и работното време, и заплащането. Писна ми от интервюта Tired
И аз съм така май..  Confused

# 13
  • Мнения: 5 475
В момента търся работа, но не намирам нищо, което да ми хареса...Писна ми от интервюта Tired

 Peace

И аз така! Peace
Макар,че до преди година никога не съм имала такъв проблем...#Crazy
За съжаление тук- в Италия има доста расизъм ,макар че съм женена за италианец и съм завършила тук,това изобщо не ми помага!  Peace

# 14
  • Мнения: 3 575
Лесно намирам работа, но после по-трудно ми харесва Wink
В началото като обещават изглежда едно, а после като навлезна в колектива разбирам, че някои неща не са точно както съм си ги представяла.

Досега не съм попадала на идеалната работа - ако колегите са готини, заплащането е добро - то шефа ти къса нервите; ако шефа е добър, парите също - то колегите са пълна отврат.............

Предстои ми нова работа и ми е свито сърцето - обхванал ме е страх дали ще се справя след 3-годишна почивка, дали пък не ми е по-добре вкъщи, без да бачкам.....

Общи условия

Активация на акаунт