За попарата и кашата

  • 465
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026

 За кашата: До кога да давам безмлечна и безглутенова каша? Мисля да започна да давам попара, което означава, че въвеждам глутена. А за попарата: става ли с обезсолено и домашно козе сирене (чувала съм, че козето мляко най се доближава по състав до майчиното)? А масло слага ли се? А рано ли ни е за това меню-вече сме на 7 месеца?! Все още не ми се замества кърменето към 10ч., което ще стане с попарата. А кърмене+попара? Пообъркана съм!  newsm78
 Моля, дайте ми съвет!

# 1
  • Мнения: 577
Според мен можеш спокойно да си му даваш попарка и да заместиш кърменето в 10.Моят син закусва с попара от 8 месец и я яде към 8.30 и после чак на обяд яде.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 028
можеш да дадеш попара - моя като я яде сутрин към 9-9.30 обаче иска да суче към 11 на заспиване, ако ще да е изял цялата си порция...и после обядва към 14-14.30. Млечна каша можеш да въведеш когато си искаш,само гледай до годинка да е с АМ, а не със сухо мляко. Има млечни с глутен, както и такива без.

# 3
  • Мнения: 941
за отскоро давам попара, но не и слягам масло, яде попара в 9 и към 10 си суча преди излизане, така и на мен ми е спокойно да не пригладнее, но аз глутен до 8месеца не съм давала, а млечни продукни още не давам освем сирене от 2дни, за това не мога да съм полезна

# 4
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не сьм давала до сега попара....всьщност пробвах, но категорично ми беше отка3ано Crossing Arms Sick... 3акусва винаги с каша....купила сьм 5-6 вида и ги сменям всяка сутрин.....глутен вьведох 7-8 месец, нямаше проблем....а3 предпочитам да дам каша, в попарата не виждам нищо поле3но Rolling Eyes.....

# 5
  • София
  • Мнения: 44 028
то полезно има, но не е трагедия ако не я яде. Wink

# 6
  • Мнения: 2 211
Добре е захранването с глутен да се направи след 8 месец, че и по-късно, а колкото до сиренето, по-подходящо е козето. Домашно приготвените сухари /от заводски хляб/ също са за предпочитане. Ако приготвяте попарата с чай, най-добре да е шипков, но не от пакетче. Не бързай и с маслото. Това са съвети на препатила майка на алергично дете. Ако бебчето не наддава прекалено бързо, спокойно можеш да изчакаш с въвеждането на попарата и да даваш безглутенова каша с кърма или АМ.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 164
Попарата или закуската изобщо (Емма не закусва само попара) въведох на 10 месеца. Първо бях въвела глутена (на 8.5м.), после сиренето (на 9.5м.) и накрая маслото (на 10м.). В началото е най-добре да се дава козе сирене (аз давах овче), след това краве, стига детенце да не е с някакъв проблем. 7 месеца ми се вижда прекалено рано за въвеждане на попара/закуска.
Каша аз давам следобед. С глутен, но безмлечна въведох на 8.5, а млечна на 9 месеца.
На тази възраст е най-добре първо да кърмиш, след това даваш по малко "твърда" храна, ако не си решила да отбиваш рано, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт