За нравите на детската площадка

  • 1 608
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 837
Все по-често ми прави впечатление, как родители не дават на децата си, да играят с чужди играчки. Обикновено нося разни коли, топки и други залъгалки. Нямам нищо против и другите деца да си играят, обаче в момента, в който детето вземе играчка и майка му го дърпа. Дори и да кажа на детето или майката, че няма проблем, то пак бива спряно.
Подобно нещо се случва и със снаковете. Самуил гризка бисквита и дете идва при мен с желанието да му дам и на него. Майка му не позволява.
И това не е изолиран случай. И в предния град и сега ми се случва почти всеки ден.

Дано не звучи объркано, но започвам да се чудя, аз ли попадам на странни хора или има някакви наложени стереотипи, които трябва да се спазват. И трябва ли и аз да спирам Сами, като напира към чужди играчки Rolling Eyes Уж се опитвам да насърчавам комуникацията му с други деца, а така не се получава...

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 22:05 от Кейси

# 1
  • Мнения: 2 381

Подобно нещо се случва и със снаковете. Самуил гризка бисквита и дете идва при мен с желанието да му дам и на него. Майка му не позволява.



Кейси, като бивш бебиситър и аз не позволявах да се дава храна на момиченцето, което гледах. Веднъж 'и дадоха дъвка и аз я взех на съхранение. Естествено бях "загубила" дъвката по пътя от парка до къщата. Родителите ме подкрепиха.  И на моето дете не бих дала.

# 2
  • Мнения: 7 837
Да Ники, за това съм съгласна, а и аз няма дадам нещо опасно на дете. Но да забраниш на детето бисквита, защото трябва да яде само от своите, които са абсолютно същите, които давам и на Самуил.

# 3
  • Мнения: 822
Свиквай,Кейси!Само това ще кажа,че после някой ще ме изяде или ще започне да ме убеждава,колко са лесни контактите тук и как децата ни лесно си намират приятели...
Да,така е,само че първо родителите на приятелите те избират,подбират и добре оценяват...
За мен най-силният аргумент за посещение на детската градина беше точно заради контактите с деца.Сега вече се чувствам като "избрала" и "избрана",та дишам малко по-леко...
Извинявам се,ако се отклонявам много от първоначалната идея на темата ти...Но за мен нещата са свързани.Въпросът не е само до играчките. Peace

# 4
  • Мнения: 1 393
К, и аз съм бейбиситвала, и аз като Ники1 знам, принципно порядките са им такива. Не се взима храна от чужд човек - това е.
Те бисквитите едни и същи, но де да те знае коя си и какво си сложила в тези бисквити. Или най- вече кой какви бисквити ще му даде някой друг път, когато тя (майката) не е до него.
Принципен е въпроса и аз поне напълно подкрепям- в крайна сметка такива изроди има в тая държава, че по- добре детето  да си знае, че от непознати хора лакомства и въобще храна не се взима и това е.

Обаче за споделянето на играчките на детската площадка и аз въобще не го разбирам, точно като теб съм.  Peace

# 5
  • Мнения: 3 880
Тук си менят играчките, но в повечето случаи след искане на раzреШение. Повечето майки, като видят, че детето им се zапътва към някоя играчка, им каzват първо да питат (от хорски срам ли, неzнам)  или ако детето е много малко пита майката, след получено раzреШение или одобрително кимване обаче никой не се притеснява да полzва неЩото. И аz насърчавам дъЩеря си да пита (не че тя го прави Embarassed) zаЩото има деца, които посмъртно не си дават играчките и не ми се слуШат драми и караници. Това zа по_големите играчки, като колелета, колички и т.н. Дребните zа пясъка така се омеШват (беz раzреШение Wink), че всеки път като дойде време да си ходим се zаканвам да навържа всички дреболии на синджир, zа да не ми се налага да ги търся....
И хапване се е случвало да вzемаме или даваме, но рядко и според ситуацията, по принцип реШавам да предложа неЩо само ако някое детенце гледа много гладно неЩото и zадължително питам майката, най_малкото zаради алергиите, които хич не са рядкост в последно време... май не са ми откаzвали до сега newsm78
Трябва да кажа обаче, че живеем в малко градче и по кварталните плоЩадки си zнаем поне фиzиономиите, може би от там идват теzи "по_селски" вzаимоотноШения Laughing Струва ми се обаче невъzможно да накараШ десет и повече деца да не пипат играчките на другите, ами че то Ще луднем така ако непрекъснато трябва да внимаваме кое дете какво пипа в навалицата Crazy  Joy

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
И аз не поощрявам децата ми да взимат храна от други, нито пък предлагам. Но понякога се случва, въпреки, че никак не ми е приятно.
За играчките нямам нищо против да ги разменяме и другите родители не се дърпат, но съм попадала и на темерутести. Тази седмица например в басейна, една майка издърпа из подноса на моята госпожица играчката на щерка си и демонстративно я побутна по-далеч от края на басейна, за да не може друго дете да я докопа  Laughing Хора всякакви.

# 7
  • Мнения: 3 491
Като цяло ги поощряват по отношение на sharing. От изключенията съм запомнила само една индийка от времето, когато живеехме сред 80% индийци - Борис на 3 годинки, беше си харесал едно жълто автобусче на нейното дете, детето не играе с него, майката го върти из ръцете си, Борис отива и пита може ли да поиграе с автобусчето, и майката казва "ще питам моето дете дали може". И то като писна и врякна - не та не! И не му дадоха, гадините, жал ми беше като го гледах как се умилква, обещах му, че ще му купим автобусче, пък той сега да си поиграе с нещо друго, и толкова.

# 8
  • Мнения: 235
Подобно нещо се случва и със снаковете. Самуил гризка бисквита и дете идва при мен с желанието да му дам и на него. Майка му не позволява.

И във Франция това се случва често, но тук по-скоро се дължи на факта, че страшно много деца имат алергии (от фъстъци, например). Родителите им забраняват да взимат каквото и да е от чужди хора, за да не получат алергичен шок... Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 4 629
За храните за мен е разбираемо - притесняват се родителите да няма нещо в храната, дали е чиста.... От моя личен опит в повечето случаи родителите разрешават на децата си да си вземат от храната на Алекс.

За играчките ми е по странно, но и това сигурно си има някакво обяснение. Аз играчки на деската площадка не нося. На Алек другите деца понякога му давата техните, а понякога не

# 10
  • Мнения: 4 390
Като цяло ги поощряват по отношение на sharing. От изключенията съм запомнила само една индийка от времето, когато живеехме сред 80% индийци - Борис на 3 годинки, беше си харесал едно жълто автобусче на нейното дете, детето не играе с него, майката го върти из ръцете си, Борис отива и пита може ли да поиграе с автобусчето, и майката казва "ще питам моето дете дали може". И то като писна и врякна - не та не! И не му дадоха, гадините, жал ми беше като го гледах как се умилква, обещах му, че ще му купим автобусче, пък той сега да си поиграе с нещо друго, и толкова.

Е, що пък гадините? Shocked
Дъщеря ми е особена и не обича да й давам играчките на другите деца, когато ми ги е
оставила на "съхранение". И да, ако някое дете иска да вземе нещо нейно да си играе с него,
първо питам дъщеря си, ако тя не е съгласна - не давам. И изобщо не се притеснявам от това.
Не виждам смисъл да разстройвам собственото си дете, за да угодя на непознато... Rolling Eyes


# 11
  • Мнения: 3 491
Като цяло ги поощряват по отношение на sharing. От изключенията съм запомнила само една индийка от времето, когато живеехме сред 80% индийци - Борис на 3 годинки, беше си харесал едно жълто автобусче на нейното дете, детето не играе с него, майката го върти из ръцете си, Борис отива и пита може ли да поиграе с автобусчето, и майката казва "ще питам моето дете дали може". И то като писна и врякна - не та не! И не му дадоха, гадините, жал ми беше като го гледах как се умилква, обещах му, че ще му купим автобусче, пък той сега да си поиграе с нещо друго, и толкова.

Е, що пък гадините? Shocked
Дъщеря ми е особена и не обича да й давам играчките на другите деца, когато ми ги е
оставила на "съхранение". И да, ако някое дете иска да вземе нещо нейно да си играе с него,
първо питам дъщеря си, ако тя не е съгласна - не давам. И изобщо не се притеснявам от това.
Не виждам смисъл да разстройвам собственото си дете, за да угодя на непознато... Rolling Eyes



Резултат на много натрупвания, не само на частен случай ... Забрави или трий, или каквото щеш, сори, изпуснала съм се. Mr. Green А що се отнася до това дали детето да си отстъпи играчката - съгласна съм, че има особени деца. Но ако родителят покаже, че все пак счита обратното за редно и възпитано, няма проблем. Това поне са нормите на поведение по нашия край, и на мене ми харесват.

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 02:59 от блажка

# 12
  • Мнения: 4 390
Като цяло ги поощряват по отношение на sharing. От изключенията съм запомнила само една индийка от времето, когато живеехме сред 80% индийци - Борис на 3 годинки, беше си харесал едно жълто автобусче на нейното дете, детето не играе с него, майката го върти из ръцете си, Борис отива и пита може ли да поиграе с автобусчето, и майката казва "ще питам моето дете дали може". И то като писна и врякна - не та не! И не му дадоха, гадините, жал ми беше като го гледах как се умилква, обещах му, че ще му купим автобусче, пък той сега да си поиграе с нещо друго, и толкова.
Е, що пък гадините? Shocked
Дъщеря ми е особена и не обича да й давам играчките на другите деца, когато ми ги е
оставила на "съхранение". И да, ако някое дете иска да вземе нещо нейно да си играе с него,
първо питам дъщеря си, ако тя не е съгласна - не давам. И изобщо не се притеснявам от това.
Не виждам смисъл да разстройвам собственото си дете, за да угодя на непознато... Rolling Eyes
Резултат на много натрупвания, не само на частен случай ... Забрави или трий, или каквото щеш, сори, изпуснала съм се. Mr. Green А що се отнася до това дали детето да си отстъпи играчката - съгласна съм, че има особени деца. Но ако родителят покаже, че все пак счита обратното за редно и възпитано, няма проблем. Това поне са нормите на поведение по нашия край, и на мене ми харесват.
Аз не възразявам, как по принцип ги наричаш. Не ми пречи и си е твое право.
За конкретния случай ставаше въпрос в моя постинг.
Не мисля, че е невъзпитано детето да не желае да си даде нещото на друго дете.
Аз също не обичам да си споделям нещата. Въпрос на усещане е, не на възпитание, смятам аз. Peace

# 13
  • Мнения: 7 837
Въпросът не е само до играчките. Peace

Не се съмнявам, че по-нататък, колкото по-контактен става малкия, ще се сблъскам и с това.
Може би има дистанцираност и заради чуждия език, на който му говоря.
Отдавна мазните и усмихнати физиономии не могат да премахнат в мен чувството за фалш.

За храната не бях  мислила в тази насока  Rolling Eyes А и винаги първо питам майката, преди да дам...

# 14
  • Мнения: 5 183
И тук не е прието децата да си похапват от 4уждата храна, каквато и да е тя. Ина4е за игра4ките не съм забелязала такова нещо...

Общи условия

Активация на акаунт