за раничката на матката

  • 1 183
  • 16
  •   1
Отговори
  • BG
  • Мнения: 1 900
Искам да ви питам всеки ли има след раждането раничка и трябва ли да се обгори или ако си решил да имаш 2ро дете чак тогава.Моята лекарка не ми е споменала,че имам а пък съм ходила на преглед след раждането? Thinking

# 1
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ами, незнам дали всеки има раничка, ама аз имах, въпреки че съм секцио. Но пък, преди да ме срежат ме помъчиха на системи, както и ръчно и мисля, че оттам получих раничката.

Според мен, определено трябва да се изгори, а не да се чака, защото може да стане по-сериозно.... Ама, това си е моето непрофесионално мнение...

# 2
  • Мнения: 2 531
Гориха ми я година след първото раждане, родих без проблеми второто си дете!

# 3
  • София
  • Мнения: 630
Раничката на шийката на матката/ерозио е често срещан проблем, но не всяка жена е засегната  Wink. Ако лекарят ти е пускал изследвания-цитонамазка и степента е ок, няма закакво да се притесняваш.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 383
Раничката на шийката на матката/ерозио е често срещан проблем, но не всяка жена е засегната  Wink. Ако лекарят ти е пускал изследвания-цитонамазка и степента е ок, няма закакво да се притесняваш.

И аз мисля така. Ако е по-голяма, независимо, че си в нормална група ще ти кажат и ще ти препоръчат лазерно изгаряне. То не е болезнено, минава за минути.

# 5
  • Мнения: 304
Аз също имах раничка на матката преди да забременея-беше доста голяма. Гориха я няколко пъти с ток дори и с една киселина, но изследванията бяха добри и дано не се окаже проблем по-нататък.
Иначе се среща при почти всяка жена-няма нищо страшно(по-добре я обгори сега, защото тя е идеална среда за развитието на бакерии, гъбички и прочие) Все пак лекарите си знаят най-добре Wink

# 6
  • Мнения: 417
Гориха ми я година след първото раждане, родих без проблеми второто си дете!

# 7
  • Мнения: 6 164
Не боли ли наистина? Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 304
С ток не боли   Rolling Eyes  не се притеснявай за около минута всичко свършва Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 6 164
Оф аз мислех, че са няколко процедури и ще се ходи няколко пъти и все ще боли. newsm78 А освен с ток, с какво друго може? Макар че ми казаха, че ако си раждала има вече само един вариант на лекуване... не помня кой, ама сигурно ток ще да е било. Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 43 904
Не всеки има - но често се случва. То е по-точно на шийката на матката. И да ако си раждала само с обгаряне може, ако не си - мажат с някакво лекарство....
И колкото по-рано отидеш да я обгорят толкова по-добре. За това какво точно е положението и дали е спешно се прави цитонамазка. При оставяне нещата се влошават, да не говорим, че с времето има вероятност да се стигне до рак от една глупава раничка.
Обгарянето се прави в първата чиста седмица след менструация и после един месец имаш въздържание от секс. Това е.

# 11
  • Мнения: 304
Да по-добре е да се обгори на време, но първо трябва да се излекуват всички станични течениея и т.н. Освен със ток може да се обгори със Sylcogin или нещо такова -не съм сигурна в правописа-струва около 30 лв а е само няколко мл-страшно е болезнено в сравниение със тока.

# 12
  • Мнения: 178
Не се притеснявай мила! И аз имах раничка, голяма 2см. ,но ми я изгориха. Въобще не боли, само малко замирисва на пърлено.. УСПЕХ и не се плаши!!!

# 13
  • Мнения: 1 915
Азимах след раждането и понеже искам още едно бебе казаха че трябва да е чрез мазане - ходиш няколко пъти и те мажат с едно лекарство. После 1 месец без секс както са ти писали вече.

# 14
  • Мнения: 146
Два пъти са ми горили раничка на шийката на матката защото беше голяма още преди да съм раждала, пък забременях без никакви проблеми. При мазането ефекта е нетраен и се появява отново и отново. Изгарянето не боли и не е опасно ако имаш добър лекар. Не всяка жена има такава раничка, то си е въпрос на организъм.

Общи условия

Активация на акаунт